Junioři dál vyhrávají

P l z e ň - HC Lasselsberger Plzeň - HC Mora Olomouc 6:2. Dobré výkony plzeňských juniorů v roce 2006 pokračují. Olomouc v úvodu zápasu využila nízkého nasazení domácích a dostala se do vedení. Pak už Plzeňští zařadili vyšší rychlostní stupeň a svého soupeře přejeli. Dvěma góly se blýskl střední útočník elitní modrobílé formace Richard Kepl.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

6:2
0:1, 3:0, 3:1

Branky a nahrávky: 16. Kepl (Holý), 23. Benedikt, 37. Kepl (Bote, Holý), 42. Krajčík (Heřman), 46. Štich (Heřman, Kica), 55. Setikovský (Štich, Heřman) – 8. Kovalovský (Šula), 42. Kovalovský. Rozhodčí: Dvořák - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 9:7, navíc Čuřík 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 127. Zákroky brankářů: 38:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Štelmach – Boháč (34. Krajčík), Gajda, Heršálek, Štich, Černý, Kořínek – Holý, Kepl, Bote – Heřman („A“), Setikovský, Hajšman („C“) – Stránský, Kořínek, Kica – Benedikt, Jindra, Holub.

HC Olomouc

Adamec – Janáček, Plch, Ondrušek („A“), Křesina, Piskura, M. Rajnoha – Kovalovský, Šula, Čuřík („C“) – Koutný, Handl, Klimovič – Rak, Luňák, Bártek – od 41. Tobiáš a Puček.

David Štich 1 1 2 1 0

Zpočátku nebylo znát, že Plzeň hraje doma. Olomouc jí byla přinejmenším vyrovnaným soupeřem a v 8. minutě šla celkem zaslouženě do vedení. x střelu zblízka ještě gólman Štelmach vyrazil, ale na dorážku David Kovalovský už byl krátký - 0:1. Hned v další minutě hosté nevyužili závar před plzeňskou brankou. Pak hráli domácí 74 sekund přesilovou hru 5 na 3, soupeřovým trojúhelníkem však před branku nepronikli. V 16. minutě se ovšem při plném počtu hráčů na ledě prosadil Richard Kepl a v koncovce nezaváhal – 1:1.

Ve druhé třetině se naplno projevila kvalita plzeňského týmu. Ve 23. minutě se Jiří Benedikt probil před branku a bekhendem zavěsil - 2:1. V následující minutě si Holý s pukem hezky najel mezi kruhy, jenže vzápětí netrefil branku. Ve 29. na druhé straně kluziště Klimovič tísněný Štichem nezakončil nájezd. Ve 37. se odrazil kotouč k volnému Richardu Keplovi, který bez problémů trefil odkrytou část branky – 3:1. Pak Plzeňské podržel Štelmach a půl minuty před pauzou zase Adamec vystihl Holého přihrávku na Kepla.

Ve 42. minutě při hře 4 na 4 se puk odrazil mezi kruhy, odkud ho Kristián Krajčík poslal do pravého horního rohu olomoucké branky – 4:1. Za pouhých 17 sekund snížil David Kovalovský střelou z levého křídla mezi betony stojícího Štelmacha na 4:2. Ve 44. minutě neuspěl s pěknou tečí nově příchozí Tobiáš. Ve 46. se stav změnil na 5:2, když nahození Davida Šticha při přesilovce prošlo až za záda brankáře Adamce. Strážce olomoucké svatyně podržel svůj celek v 52. minutě. Hokejkou vypíchl touš najíždějícímu Gajdovi, který ujel ve dvojnásobném oslabení. V 56. minutě Adamec vyrazil Adamec Štichovu střelu přímo na hůl Jana Setikovského, jenž snadno upravil skóre na konečných 6:2.

Jindřich Setikovský (trenér Plzně): “Kluci do zápasu vstoupili suverénně jako olympijští vítězové. Přizpůsobili se hře soupeře, který nehrál tak dobře jako v našem prvním vzájemném utkání v Olomouci. Po první třetině jsem je strašně zje... a pak už to šlo. Naším problémem je, že po několika výhrách polevíme.“