JUN: PLZ - SPA 4:7

Junioři nestačili v divoké přestřelce na Spartu

Plzeň - Junioři v dalším utkání DHL extraligy přivítali na svém ledě vedoucí celek tabulky - Spartu Praha. První třetina se domácím hrubě nepovedla, hosté ji vyhráli jasně 5:1. Náskok Pražanů se ale postupně ztenčil až na rozdíl jediné branky. Sparta nakonec o vítězství rozhodla střelou do prázdné brány v poslední minutě. Mladé pušky nakonec nezískaly ani bonusový bod z nadstavby.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:7
1:5, 1:0, 2:2 - N 0:1

Branky a nahrávky: 11. Malák (Houdek, Princl), 37. Kolda (Červenka, Houdek), 48. Slanina (Adamec), 57. Princl (Houdek, Slanina) – 10. Gluzman (Bláha, O. Pšenička), 14. Schwamberger (Prchal, Bláha), 16. Gluzman (O. Pšenička, Schwamberger), 19. Schwamberger (O. Pšenička, Gluzman), 20. Čech (Vitouch, Kropáček), 60. Čech (Pika, Prchal), 60. O. Pšenička (Schwamberger, Gluzman), 65. O. Pšenička (Čech, Gajdoš) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:5, 4:5, 4:7

Rozhodčí: Jakub Valenta – David Jelínek, Miroslav Šimán

4:6
2:1
32:39
69

Čech (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Malák – Kvasnička, Reitspies, Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Adamec, Červenka, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Škorpík (Mičán) – Truhlář, Bláha, Pika (A), Havlín (A), Prchal, Tomek, Gajdoš – Schwamberger (C), Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech, Vitouch

Adam Ženíšek 0 0 0 -2 0

Utkání začalo pro domácí dobře, už ve druhé minutě byla potrestána hostující střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě, ale indiánům se početní výhoda moc nepovedla. V páté minutě přišla první větší šance v zápase, Petr Balín se po přihrávce Procházky ocitl sám před Škorpíkem, ale střelou na lapačku skóre neotevřel. V polovině první periody se hosté dostali do vedení, Pšenička našel mezi kruhy volného Simeona Gluzmana, který přesnou ranou z první vymetl šibenici v bráně Čecha. Plzni se povedla rychlá odpověď, za minutu hry nahodil Michal Houdek puk od modré čáry a těsně před brankářem změnil trajektorii puku Daniel Malák. To byl ovšem jediný domácí záblesk v první části. O další dvě minuty později vrátil hostům vedení pohotovou dorázkou Tomáš Schwamberger. V 16. minutě navýšil hostující vedení na rozdíl dvou brankou svou druhou branou v zápase Simeon Gluzman, který prostřelil zcela sám před brankou prostřelil domácího brankáře střelou mezi betony. Minutu a půl před koncem třetiny nabruslil podél pravého mantinelu až před Čecha Tomáš Schwamberger a milimetrovou střelou nad ramenou rozvlnil síť počtvrté. Domácí hráči už se viděli v kabině, ale hráči Sparty jim dali na cestu ještě jeden dárek. V poslední minutě z mezikruží vystřelil Štěpán Čech, který svého jmenovce překonal opět střelou mezi betony.

Do prostřední třetiny místo Karla Čecha nastoupil v brance Lukáš Pilc, který musel po pár minutách ukázat své umění, když se na něho řítil v oslabení Ondřej Pšenička. Hosté chvilku na to dostali možnost přesilové hry, v níž dobře pálil z prostoru mezi kruhy opět Pšenička, ale Pilc zůstával nepřekonán. Na druhé straně se dral do zakončení Filip Kolář, ale ani nadvakrát nedostal puk na Škorpíka. Jakoby tento pokus charakterizoval hru domácích. Těsně před polovinou utkání získal v útočné třetině zadarmo puk Vít Reitspies, který se následně zbavil jednoho z obránců, ale bekhendovým pokusem hostujícího muže s maskou nepřekonal. Na straně Sparty výborně fungovala souhra mezi Pšeničkou a Schwambergerem. Druhý jmenovaný obdržel přihrávku za obranu a od mantinelu se řítil sám na Pilc, ale domácí gólman se rozchytal k velkému výkonu. Z rychlého protiútoku se dostal do úniku na opačném koutu hřiště Sebastián Malát, ale i zde byl úspěšnější brankář. Škodovka se dočkala branky tři minuty před odchodem do šaten, když zaváhání Škorpíka, který byl pozdě u puku dopravil do opuštěné klece kapitán Matěj Kolda.

V poslední části hry si necelá sedmdesátka diváků počkala na větší části do 45. minuty, kdy domácí ujeli dva na jednoho. Adam Ženíšek se rozhodl ke střele, ale trefil jen připraveného brankáře. Domácí tlak se postupně zvyšoval a výsledkem toho byla na konci 48. minuty branka na 3:5. Václav Adamec našel žabičkou před brankou volného Jana Slaninu, který se dokázal ještě otočit kolem obránce a poté vystřelit pod horní tyčku. Indiáni cítili šanci, ale jejich tlak se trošku ztlumil vyloučením Reitspiese. V 54. minutě vypálil dělovku od modré Michal Houdek, avšak střele chyběla jediná věc a to přesnost. Přesto se nakonec Škodovka branky dočkala. Po další střele Houdka, kterou Škorpík neudržel, dorazil puk do brány Marek Princl. Chvilku poté byl vyloučen za nesportovní chování Kropáček a indiáni se hnali v šesti za vyrovnáním. Avšak jejich snahu v poslední minutě z vlastní třetiny ukončil Štěpán Čech, který trefil opuštěnou klec a bylo rozhodnuto. Dvanáct vteřin před koncem ještě dal Ondřej Pšenička přesnou střelou k pravé tyči konečnou podobu. Hosté tak po divoké přestřelce zvítězili 7:4.

Následovalo prodloužení o bonusový čtvrtý bod. Ten mohl domáci Plzni vystřelit Jakub Procházka, který jel sám na brankáře, ale bekhendovou kličkou neuspěl. A tak známé sportovní pravidlo nedáš - dostaneš opět zaúřadovalo. Z protiútoku rozhodl o exportu i čtvrtého bodu do Prahy přesnou střelou nad rameno Ondřej Pšenička.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Začátek utkání nám utekl, připravovali jsme hráče na to, že Sparta je asi jeden z nejlepší klubů v juniorské lize, prakticky ze všeho jsme dostali branku. Po první třetině jsme sice prohrávali 1:5, ale nadále jsme nabádali hráče, aby se zvedli, což se povedlo, ale celkově náš výkon nebyl dobrý. ”

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): “Výborně se nám povedla první třetina, chtěli jsme to tak udržet až do konce, ale nepovedlo se. Začali jsme dělat chyby, protože každý si chtěl dát góla. Naštěstí jsme v poslední minutě dali ještě dvě branky a nedopustili jsme aby se vyrovnalo. ”