Plzeň – Mladé pušky včera na ledě Karlových Varů úspěšně zvládly vstup do nového extraligového ročníku, dnes se poprvé představily doma.

HC Škoda Plzeň - HC Litvínov

2:1
0:0, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 32. Reitspies (Malát, Matiášek), 42. Roubal (Matiášek), roz. nájezd Matiášek – 34. Stehlík (Bartoš, Kysela). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Sedláček

5:2
1:0
36:33
132

Kolář (Čech) – Houdek, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Kvasnička, Reitspies, Rohla, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal (A), Malát, Procházka, Hasman, Princl.

HC Litvínov

Pejsar (Zelenka) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Kitzberger, Havlík (A), Háva – Damašek, Jindra, Kysela, Berka, Stehlík, Limanovský, Bartoš (C), Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda

Albert Šiller 0 0 0 0 0

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Již po půl minutě hry se před Pejsarem zjevil osamocený Roubal, měl však špatně seřízenou mušku. Lépe mířil od modré Šiller, hostující muž s maskou musel do zbraně povolat vyrážečku. Lapačku zase použil proti Hasmanově dorážce na vrcholu brankoviště. Za hosty zahrozil Berka, jenž se do puku opřel na ose hřiště, Kolář byl připraven. Jeho tým se poté dvakrát provinil útočným faulem, v oslabení ale Severočechům prakticky nic nepovolil. Jediné ohrožení znamenala rána Havlíka od modré, kterou strážce modrobílé svatyně ukryl do své náruče. Diváci si tak na změnu skóre měli počkat až do další periody.

Prostřední dějství načal z pravého kruhu Stehlík, Kolář vyrazil. Podobně si vedl i Pejsar na druhé straně proti ráně Roubala. Ještě větší příležitost dostal od spoluhráče v přečíslení dva na jednoho Stehlík, poloprázdnou klec Plzně ale přestřelil, puk skončil až v ochranné síti. Indiáni se dočkali početní výhody až v polovině utkání a hned udeřili. Krásnou akci na jeden dotek zakončil z mezikruží Vít Reitspies. Navýšit náskok svých barev se pokoušel rychle Hasman, z levé strany z jízdy ale minul zařízení. Nevedlo se ani Adamcovi, kterého nejprve z mezikruží vychytala lapačka Pejsara, poté se rozezvučelo břevno. A tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Litvínov podnikl rychlý protiútok, který zakončil po příhře Bartoše Lukáš Stehlík. Hosté poté ještě nevyužili možnost dokonat obrat v početní výhodě, i o druhé přestávce byl tak stav vyrovnaný.

Třetí dějství načali indiáni gólově. Josef Roubal se opřel do puku na levém kruhu a krásnou ranou o brankovou konstrukci vrátil svým barvám vedení. Vzápětí vypálil jedovatě přes obránce Malát, Pejsar jen tak tak srazil puk mimo tři tyče. Poté si sjel od modré až na pravý kruh Šiller a pořádně vyprášil ramenný chránič litvínovskému brankáři. Ten se zaskvěl i vzápětí, kdy tygřím skokem sebral gólovou dorážku Procházkovi na brankovišti. Čas však ubíhal a indiáni si, i díky početní výhodě, doslova zamluvili čas pro sebe v útočné třetině. Zahrozil ale i tak například hostující Stehlík z mezikruží, mířil ovšem jen přímo do středu branky. 90 vteřin před koncem základní hrací doby sáhli Severočeši ke hře v šesti. V té ale již příliš nezahrozili a z vítězství se tak mohli radovat modrobílí.

Následovala nadstavba. V prodloužení tři na tři se během pěti minut branka nezrodila, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch se z deseti exekutorů prosadil jediný. Jan Matiášek bravurně zamíchal s pukem, nechal si Pejsara odjet z brány a zasunul do prázdné. Indiáni tak z dnešního duelu berou všechny čtyři body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Myslím si, že včera i dnes to byly vyrovnané zápasy. Z naší strany to opět nebyl špatný výkon. Znovu nám pomohl gólman Kolář i kluci z Akademie z Klatov. Pak to vidí i ostatní hráči, chytnou se a výkon jde nahoru.”

Radek Mrázek (HC Litvínov): “Dneska jsme udělali řadu řadu chyb dozadu a nebýt Pejsara v bráně, byl by výsledek asi horší. A vepředu, když si vypracujeme šance, je to hrozně komplikované a málo střílíme.”