JUN: CHM - PLZ 0:7

Junioři řádili v Chomutově a jsou druzí!

Plzeň - Mladí indiáni dnes odehráli poslední venkovní duel turnaje O Pohár DHL, představili se na ledě Pirátů z Chomutova.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

0:7
0:2, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky: 9. Malák (Šuhaj, Kolda), 11. Jiříček (Čermák, Princl), 22. Jiříček (Čermák, Princl), 53. Čermák (Jiříček, Pánek), 54. Šuhaj (Jiříček, Kremláček), 58. Tůma (Šuhaj), 58. Adamec (Malát, Kopic). Průběh utkání: 0:0, 0:7.

Piráti Chomutov

Běhula (Petržílka) – Petrásek, Šuráň, Ludvík, Ferbas, Houdek, Vaněk, Jungvirt – Vrhel, Pöschl, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, Svoboda, Lobodowski, Kulich, Pech.

Pícl (Micka) – Jiříček, Pánek, Vajner, Kovářík, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Marcel, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl.

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Oba celky se již letos potkaly dvakrát. Nejprve v rámci přípravy loupili indiáni na ledě svého soka 2:1, Piráti se pomstili v turnaji O Pohár DHL, když vydrancovali Plzeň 4:3.

A i dnes začal lépe hostující celek. Po trochu divokém úvodu, kdy diváci shlédli i hru ve čtyřech, nakonec udeřilo po nenápadné akci. V plných stavech totiž ihned po buly napřáhl na modré Daniel Malák a propálil vše, co mu stálo v cestě. Po zhruba dvou minutách bylo na straně Západočechů ještě veseleji. Ti v početní výhodě rozjeli pohlednou akci, na konci které Čermák oslovil z kruhu na kruh Davida Jiříčka, jenž trefil poloodkrytou klec Chomutova. Třetí trefu měl brzy na čepeli Malát, zblízka ale z první na Běhulu nevyzrál. Těsně před přestávkou z podobné pozice na druhé straně přestřelil Svoboda, hosté se tak těšili z dvougólového vedení.

To navíc brzy po změně stran navýšil opět David Jiříček. Při další hře ve čtyřech podnikli s Čermákem rychlý výpad, dvakrát si navzájem vyměnili kotouč a vše zakončila opět rána do poloodkryté svatyně Severočechů. Čtvrtý zářez málem zapsal sám asistent, z otočky z mezikruží ale mezírku mezi betony Běhuly nenašel. Za domácí se osmělil Koláček na pravém kruhu, Pícl měl čas si povyjel a bez problémů puk lapit. Když v závěru periody neuspěl přes obránce z osy hřiště Princl, zůstal třígólový náskok modrobílých nezměněn.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval z mezikruží Čermák, muž s maskou Pirátů se vytáhl. Zpoza branky si později před ní vyjel Šuhaj, ani on ale na Běhulu nevyzrál. Vše tak mohl potrestat Lobodowski, který nabral rychlost ve středním pásmu a protáhl se mezi beky až před Pícla, ten sklapl betony včas. Udeřilo tak znovu po akci dnešních dvou hvězd. Jiříček vyslal od modré polostřelu - polopřihrávku, kterou šikovně tečoval Tomáš Čermák. I další pokus plzeňského obránce ze stejného místa znamenal finální přihrávku, když vyražený kotouč doklepl do sítě Vojtěch Šuhaj. Po chvilce udeřil i Jan Tůma zblízka bekhendem, který trefil půltucet ihned po neproměněném trestném střílení Marcela. Definitivní podobu výsledku, a čtvrtý gól během pěti minut, zapsal Václav Adamec, jemuž na brankoviště naservíroval po objetí klece domácích Malát. Indiáni tak sérii čtyř venkovních duelů završili tak, jak ji začali - vysokým vítězstvím na severu Čech.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Po prvních devíti minutách jsme měli o průběhu zápasu jinou představu. Vnímali jsme, že řada hráčů není po zranění nebo nemoci v optimální formě, ale do poloviny třetí třetiny jsme drželi skóre, které vypadalo jako zápas, ve kterém mužstvo opravdu hraje. Bohužel pak přišly výpadky a rezignace, což nás hrozně mrzí a vyvodíme z toho závěry. Uděláme maximum, abychom se na nadstavbovou část dali dohromady a byli v ní soupeřem pro každého. Kluci vracející se z marodky budou mít prostor potrénovat a dát se do kupy i individuálně. Uvidíme, jak budeme mít tým pohromadě vzhledem k servisu pro A-tým. Jednoznačně ale budeme chtít v nadstavbě odčinit závěr dlouhodobé soutěže.“

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): „Zápas se mi těžko hodnotí, protože podle rozlosování se s Chomutovem potkáme za týden znovu a tam už půjde o všechno. Tentokrát bych řekl, že šlo o takový přátelák v nekompletních sestavách. Nám se povedlo dát góly a soupeři jsme odskočili. Víc bych to hodnotit nechtěl, protože šlo vyloženě o přípravu na boje o play-off.“