Plzeň - První polovinu osmifinálových bojů dnes zakončili indiáni ve Vsetíně. Jednalo se o duel zatím dvou nejúspěšnějších celků.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

2:3p
0:0, 0:1, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 44. Kunst (Krupa, Petriska), 56. Frydrych (Jenáček J., Klímek) – 37. Šiller, 49. Slanina (Kolda, Malát), 62. Malát (Matiášek, Houdek). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Cabák – Poruba, Novák

6:8
1:2
34:36
156

VHK ROBE Vsetín

Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek.

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Pour, Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Princl.

Albert Šiller 1 0 1 -1 0

Duel dvou doposud nejlepších celků osmifinálové tabulky načali lépe hosté, když Šiller pěknou příhrou vybídl ke skórování Koláře, ten poloprázdnou klec domácích minul. Ti tak mohli trestat z hole Klímka, který ovšem rovněž zblízka neuspěl. Následně zakončoval Kolda, ještě dorážel Slanina, skóre zůstalo neměnné. Na Sachra nevyzrál ani s extraligovými zkušenostmi nabitý Pour ihned po buly, dělovka z pravého kruhu skončila na betonu. Neujalo se ani přečíslení Západočechů, kdy Rohla našel Procházku, protože poloodkrytá klec opět nebyla trefena. Asistent se poté proměnil ve střelce, avšak mířil příliš přesně – do tyče. Před první přestávkou ještě vše na sebe vzal Klímek, protáhl se mezi dvěma beky, jenže následně přestřelil.

Prostřední dějství odšpuntoval z pravého kruhu Vašenka, po zákroku Koláře zvonila branková kosntrukce. Hrozil také Jenáček na brankovišti, touš skončil těsně mimo levé tyče. Tu naopak podruhé v utkání rozezvučeli modrobílí, konkrétně Malát rovněž ve výhodě jednoho muže v poli. Mezi kruhy si zase najel Rohla, Sachr měl rázem vyprášené betony. Ze stejné pozice na druhé straně pálil také Lukačka, Kolář čaroval lapačkou. Pak se již skóre měnilo. Indiáni potrestali faul Krupy za přesně dvacet vteřin, když Albert Šiller zachytil mezi kruhy špatné vyhození Vsetína a parádní ranou otřenou o levou tyč rozvlnil síť. Před druhou sirénou ještě zkoušel navýšit náskok svých barev tečí Lokajíčkovy střely Adamec, černý nesmysl skončil mimo.

Poslední periodu načal Procházka, který se z levé strany protlačil až na brankoviště, Sachr bekhendovému zakončení odolal. Valaši odpověděli gólově. Stanislav Kunst nic nevymýšlel, po přejetí útočné modré čáry natáhl ke střele, která zapadla přesně k levé tyči. Západočeši se nezalekli a brzy využili další přesilovou hru. Kolda si všiml mezi kruhy neobsazeného Jana Slaniny, který z první vrátil svým barvám vedení. Po chvilce, rovněž proti čtyřem, málem srovnal Ondráček, na teč ale stihl Kolář zareagovat. Muž s maskou si poradil také s Klímkem, jenž se před ním zjevil sám a snažil se přelstít jeho levý beton. To se povedlo až Lukáši Frydrychovi, kterého mezi kruhy oslovil Jenáček. Ještě před prodloužením zkusil misky vah převážet na svou stranu Petriska s Adámkem, přihrávka ale přes posledního indiána neprošla. Nastavení tak skutečně nastalo, ale trvalo nakonec pouze něco málo přes minutu. Matiášek z pravého kruhu vybídl ke skórování rozjetého Sebastiána Maláta, jenž z první zamířil přesně mezi betony Sachra a vystřelil pro Plzeň velice důležitý bonusový bod.

V osmifinálové tabulce tak mají oba dnešní soci sedm bodů, třetí Kometa šest a čtvrté Karlovy Vary jeden. Postupují dva a jsme v polovině...

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Odehráli jsme velice dobré utkání. Měli jsme převahu, jen je škoda, že jsme nevyužili více šancí. Kluci plnili, co jsme si řekli před zápasem a potvrdili, že když něco trénujeme a dodržujeme to i v utkání, máme šanci uspět v každém zápase."

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): "V dnešním zápase bylo hodně vidět, že už se blížíme k play-off. Já už to popravdě jako play-off beru a i Plzeň k tomu tak přistoupila. Přijela v nejsilnější možné sestavě, dovezla si hráče z A-týmu, takže byl vidět spíš obranný hokej, hrálo se hodně zezadu. Prakticky máme na Plzeň hodně smůlu, jelikož jsme zase dostali dva góly. Oba dva v oslabení. Tak jako v Plzni. Oni když dostanou přesilovku, tak ji využijí. Je to škoda, protože to první vyloučení bylo hodně zbytečné. Druhé bych nechtěl hodnotit. Ale myslím si, že za ten boj a za to, co dneska kluci předvedli, hlavně ve třetí třetině, jak si soupeře ještě zmáčkli, tak ten bod si zasloužili. Škoda toho prodloužení, tam stačila jedna chybička a oni toho využili. Plzeň je zkušené mužstvo. Myslím si, že dneska jsme byli akademickému týmu velmi rovnocenným soupeřem."