JUN: PLZ - KVA 7:4

Junioři v divoké přestřelce zdolali Karlovy Vary!

Plzeň - Velice atraktivní utkání bylo na pořadu dne v plzeňském teepee. Po Plzně zamířili v rámci Západočeského derby vedoucí Karlovy Vary, což předurčovalo kvalitní hokej. Indiáni svého soka nakonec přestříleli 7:4, čímž se dotáhli na vedoucí mužstva v tabulce.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

7:4
2:1, 2:1, 3:2

Branky a nahrávky: 1. Princl (Malát, Čermák), 12. Malák (Adamec), 21. Kolář (Šuhaj), 30. Šuhaj (Hollar, Staněk), 42. Princl (Malát), 52. Kolář (Kopic, Adamec), 55. Malák – 16. Seidler (Křehlík, Šťastný), 28. Holub (Rozhon, Jiskra), 44. Adámek (Rozhon), 56. Adámek (Černý, Pohanka).

151

Micka (Pícl) – Pánek, Staněk, Vajner, Kremláček, Kovařík, Malák (A) – Marcel, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl (A)

HC Energie Karlovy Vary

Horák (Vít) – Stejskal, Kořán, Mikulec, Patzelt, Pohanka, Cestr – Seidler, Záruba (A), Šťastný, Bačo, Rozhon, Jiskra (C), Konášek, Novotný, Křehlík, Holub, Černý (A), Adámek

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Dnes to byl opravdu rychlý start. Časomíra dnešního utkání ukrojila třináct prvních vteřin a domácí Škodovka už vedla. Sebastián Malát předložil ve středním pásmu ideální přihrávku do jízdy Marku Princlovi, jehož střela zapadla přesně k tyči. Vary odpověděly zásluhou Róberta Bača, nicméně hostující útočník trefil jen připravenou rukavici Micky. Plzeň si vzápětí vyzkoušela poprvé v zápase početní převahu o jednoho muže, avšak hosté i s velkou dávkou štěstí odolali. Krátce za polovinou úvodní periody střelec první branky oslovil na levém kruhu Vladimíra Kremláčka, plzeňský obránce ale dobrou šancí pohrdl. To indiány dlouho nemuselo mrzet. V následující přesilové hře přišla druhá branka v zápase. Daniel Malák švihem vypálil od modré čáry a puk si našel cestu až za brankáře Horáka. Jakoby se ale plzeňští nechali výsledkem ukolébat a přišli velké šance Varů. Do samostatných úniků se dostal Konášek s Kořánem, ale na plzeňského muže s maskou si ještě nepřišli. To se povedlo až Sebastianovi Seidlerovi, jenž před brankou šikovně tečoval milimetrový pas Tomáše Křehlíka. Na vstřelenou branku mohl zareagovat opět Princl, ale z rychlého brejku gólmana bekhendovou kličkou nevymáchal. Více šancí už první perioda nenabídla, modrobílí tak odešli do šaten mírně spokojenější.

Druhé dějství začalo stejně jako první. Marek Kopic si v první minutě před brankou našel ztracený kotouč a přesnou ranou pod víko vrátil domácím dvojnásobné vedení, plzeňský útočník se navíc prosadil ve vlastním oslabení. Hostům se hra v pěti proti čtyřem vůbec nepovedla, prakticky branku Micky neohrozili. Vzápětí po skončení trestu si puk vzal pod svá bedra Adam Ženíšek, jehož střela se odrazila k volnému Vladimírovi Kremláčkovi, ten ale branku těsně přestřelil. Lépe si nevedl ani Tomáš Čermák, jenž po parádní kombinaci na jeden dotyk zůstal neobsazený před brankou, ale i on branku přestřelil. A jak to ve sportu bývá nedáš - dostaneš. V další početní výhodě si sjel David Holub až před gólmana a skrz jeho betony procpal kotouč do branky. Na obdržený gól mohl opět zareagovat Tomáš Čermák, ale ten si dnes nesešteloval svá mířidla. V polovině utkání od modré čáry vypálil Tomáš Hollar, po několika tečí se puk odrazil k Vojtěchu Šuhajovy a jemu už zbývalo jen přehodit beton brankáře. Indiáni zase vedli o dva góly. Velké vášně vzápětí způsobil hostující Vít Jiskra, karlovarský hráč ostře zajel do Marka Princla, jemuž se dlouhé minuty vůbec nechtělo zpět na nohy. Poslední velkou šanci druhé periody měl Stanislav Vajner, avšak jeho ránu zastavila levá Horákova tyč.

Poslední třetinu odšpuntoval svým průnikem David Holub, ten svůj bekhend ale poslal jen do připraveného Micky. Lépe si vedl Marek Princl jenž ujel všem hráčům Karlových Varů a střelou mezi betony nadělil hostům nepopulárního bůra. Plzeň se podruhé v zápase prosadila ve vlastním oslabení. Poté ale přišel moment, ze kterého všem divákům zamrazilo. Jan Tůma se po souboji ocitl na ledové ploše a jen s díky pomocí čtyř spoluhráčů se po delším čase dostal na svou střídačku. Tento moment jakoby s domácím mužstev otřásl, jelikož pět vteřin po vhazování prokázal důraz na brankovišti Lukáš Adámek a bylo to zase jen o dvě branky. Ve 46. minutě minutě se proháčkoval na osu hřiště Václav Adamec, který pořádným švihem provětral lapačku gólmana. Za Energii odpověděl ranou z voleje Petr Rozhon, brankář Micka vytáhl bravurní zákrok. O dvě minuty později už brankář Horák vytahoval pošesté v zápase puk ze své sítě, Marek Kopic zpoza branky našel přesně hokejku Filipa Koláře, který se prosadil střelou po ledě. Vary mohli bleskově snížit z přesilové hry, ale místo toho indiáni celkově potřetí v zápase využili vlastní oslabení. Špatnou přihrávku vystihl Daniel Malák, který se z nájezdu prosadil střelou do pravého horního rohu. V závěru utkání už hosté dokázali jen zásluhou Lukáše Adámka snížit. Hostující hráč před brankou zužitkoval přesný pas Daniela Černého. Plzeň tak zvládla důležité utkání a díky tříbodovému vítězství se dotáhla na čelo tabulky na pouhý bod.

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň):  "Těžký zápas. Mám dojem, že Vary byly před zápasem na prvním místě, tudíž přijel tým zkušených hráčů. K vidění byla pořádná přestřelka, taková netaktická. My jsme do zápasu vstoupili dobře, kluci byli připravení, měli odhodlání vyhrát, což se nakonec i podařilo. Navíc se nám podařilo dát tři branky v oslabení, což je super. Jediná veliká kaňka zápasu je zákrok na našeho Jana Tůmu, který je zraněný. Nadále zůstáváme pokorní, pracujeme dál, velice si vážíme dnešních tří bodů."

Milan Čejka (HC Energie Karlovy Vary): "My jsme dneska přijeli v improvizované sestavě, nicméně to vůbec nesnižuje výkon Plzně. Domácí vyhráli po zásluze, byli jednoznačně lepší ve všech směrech. Nám nezbývá nic jiného než jim k zaslouženému vítězství pogratulovat."