Junioři zvládli vypjatý duel a dotáhli čelo osmifinálové tabulky!

Plzeň - Druhý zápas ve dvou dnech mají za sebou mladí indiáni. Po včerejším úspěšném duelu s Motorem je dnes čekal boj na ledě Mladé Boleslavi.

4. , pá 14.2.2020, 16:45
BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň
1:4
1:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 17. Szturc (Simon, Houška) – 13. Jiříček (Malát, Čermák), 20. Malát (Princl, Čermák), 27. Jiříček (Matiášek), 39. Jiříček (Čermák, Šiller).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Rozhodčí: Micka – Svobodová, Ganger
Vyloučení 5:6
Využití 1:1
Střely na branku 17:38
Diváci 158
Vyšší tresty Petriska, Sýkora - Malát 5+DKU
BK Mladá Boleslav

Zeithaml (Kmec) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev (A), Šíma, Simon

HC Škoda Plzeň

K. Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Pánek, Moravec, Špaček – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Matiášek, Přikryl, Čermák, F. Kolář (A), Tůma, Malát, Princl (A).

Komentář

Úvod utkání se nesl ve znamení vyloučení, oba celky si tak hned zkraje vyzkoušely hru ve čtyřech. Šancí příliš nebylo, podobně to vypadalo i při klasické přesilovce domácích. Nebezpečně se sice jevila rána Dottera od modré, mířila však jen do středu branky. I za hosty odpověděl obránce - Jiříček, avšak z osy hřiště na Zitheimla nevyzrál. Následně se výhody jednoho muže v poli dostalo i Škodě a ta po osmi vteřinách trestala. A byl to právě David Jiříček, kterému nabil na modrou ihned po buly Malát a rána skončila až v síti. Středočeši odpověděli za nedlouho poté. Simon vyslal dlouhou přihrávkou na útočnou modrou do jízdy Gabriela Szturce, který zakončil přesně o tyč. Přesto do kabin odcházeli spokojenější modrobílí. Třináct sekund před sirénou totiž z podobné situace udeřil Sebastián Malát.  

Prostřední část načali velkým tlakem Západočeši. Přikryl se trhnul do úniku, jenže mířil až příliš přesně - do tyče. Poté našel Čermák před poloodkrytou klecí soupeře Maláta, ten byl včas odzbrojen. Pak to již hostům vyšlo. David Jiříček pobízel spoluhráče na teč, puk však skončil až v síti. Dvakrát to také zkoušel pumelicí od modré Houdek, muž s maskou Bruslařů se ale činil. Vyzrál na něj tak znovu až David Jiříček, který tak po sedmi sekundách přesilové hry zkompletoval hattrick. To neunášel zejména Petriska, který talentovaného beka u hrazení zákeřně trefil a vyfasoval trest do konce utkání, stejný i dvojička, která se do sebe ihned poté pustila - Sýkora s Malátem. 

Poslední dvacetiminutovku začala Plzeň ještě v dlouhé početní výhodě, kromě rány Princla z pravého kruhu ale spíše udržovala pohodlný náskok. Poté si ovšem situaci sama zkomplikovala, když v rychlém sledu musela do tří. Jenže indiáni vše zvládli bravurně a Kolář tak musel řešit pouze rány Dottera a Simona. V utkání nakonec zahrozil již pouze Adamec z mezikruží a to znamená jediné - oba celky mají nyní na čele skupiny B shodný počet bodů.


Ohlasy trenérů

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř. To se potvrdilo, protože protivník byl dnes ve všech aspektech hry lepší. Měli bychom se připravit na další zápas s Motorem a poučit se z dnešních chyb.

Petr Vojan, HC Škoda Plzeň: Jsme rádi za týmový výkon, který dnes kluci předvedli, protože tam bylo všechno, co potřebujeme v této fázi sezóny hrát. Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran a já musím naše hráče pochválit.

Aktuálně na webu

Ohlasy 10. kolo

Nic není ztracené, do zbývajících zápasů půjdeme naplno, hlásí Peter Čerešňák

PLZ - LIB 4:3sn

PLZ - LIB 4:3sn - Parádní přestřelka ve znamení dvou cenných bodů!

Rozhovor před PLZ - LIB

Nyní máme poslední šanci porvat se o čtyřku, burcuje Ladislav Čihák