JUN: PLZ - KVA 2:1p

Juniorský kapitán Matěj Kolda vystřelil proti Karlovým Varům dva body!

Plzeň - Dnešním zápasem odstartovala třetí část sezóny a po play-off ta nejdůležitější. Indiáni jsou ve skupině H, ve které jsou mimo Plzně také Karlovy Vary, Kometa Brno a Vsetín. Hraje se systémem každý s každým, jednou doma a venku. Dva nejlepší týmy se podívají do čtvrtfinále, druhé dvojici sezóna skončí. Jako první přijela prověřit formu Energie a po urputném boji nakonec bere Škodovka dva body!

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

2:1p
0:1, 1:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 34. Kolda (Malát, Houdek), 62. Kolda (Houdek, Eret) – 9. Křemen (Zavřel) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1

Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Brejcha, Josef Zimmermann

2:6, navíc Bernáth (KVA) 10.min
0:0
49:17
80

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Princl (A)

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Horák) – Bernáth, Přibyl, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Šťastný, Novotný, Prošek (A), Rozhon, Hotěk, Křehlík (A), Holub (C), Černý, Křemen, Remeš

Albert Šiller 0 0 0 0 2

Hosté se hned po 38 vteřinách hry dopustili nedovolené hry, ale domácí Škodovka svou první početní výhodu nevyužila. Těsně po jejím skončení byl před brankou nehlídaný Jan Slanina, který zkoušel zakončit bekhendem, ale neuspěl. Karlovy Vary odpověděli akcí tří proti jednomu, po rychlém předání puku pálil z vrcholu levého kruhu Michal Hotěk, ale Kristián Kolář zasáhl reflexně lapačkou. Chvilku na to si i hosté vyzkoušeli přesilovou hru, ale v té prakticky nevystřelili na bránu. V polovině deváté minuty se Energetici ujali vedení v zápase. Adam Křemen se za modrou čárou zbavil plzeňského obránce a následnou střelou přesně pod horní tyčku nedal Kolářovi sebemenší šanci. 0:1. O minutu později už mohli hosté vést o dvě branky, ale Hotěk trefil jen boční síťku. Karlovy Vary se vstřelenou brankou dostali na koně a následující minuty po ledě doslova létali. Z euforie je mohl dostat zpět na zem Petr Eret, ale svou rychlou střelou trefil Kašpara jen do helmy. A jelikož se na domácí straně neujali ani dvě střely Michala Houdka, odcházeli po první třetině do šaten spokojenější hosté z lázeňského města.

Druhou periodu načal střelou Petr Eret, ale do černého si to nenamířil. O tři minuty později v přesilové hře nabil Lokajíček Princlovi, jehož ránu Kašpar vyrazil před sebe, ale před brankou ani nadvakrát nedopravil puk do sítě Jakub Procházka. V zápětí přišla další velká šance, Roubal oslovil na pravém kruhu Ereta, ten ovšem vystřelil těsně vedle. Na hostujícího brankáře se valil jeden útok za druhým a vyrovnání bylo prakticky jen otázkou času. Energie prakticky za první polovinu druhé části neohrozila branku, to se povedlo až Hoťkovi, ale Kolář stále držel akcie svého týmu. Ve 33. minutě už se mohla domácí střídačka ale naplno radovat. Po střele Maláta se puku zmocnil Matěj Kolda a pohotovou dorážkou do zcela opuštěné klece srovnal s hosty krok. 1:1. Indiány branka nabudila ještě více. O pár chvil později se Petr Eret objevil tváří v tvář Kašparovi, ale z tohoto souboje vyšel jako vítěz hostující muž s maskou. Z další akce našel Malát před brankou střelce plzeňského gólu Koldu, ten ovšem puk tečnul jen do připraveného gólmana. Poslední dobrou šanci měl těsně před odchodem do šaten Roubal, ale střelou z mezikruží trefil jen clonícího hráče.

Závěrečnou třetinu odšpuntoval svou šancí hostující Radek Prošek, ale k jeho smůle trefil pouze břevno brány. O dvě minuty později dostal puk na pravé straně útočného pásma Jakub Procházka, ale proti jeho ráně se vyznamenal brankář. Na opačném koutu ledové plochy táhl akci hostů autor první trefy v zápase Adam Křemen, šikovný hráč se proháčkoval přes tři plzeňské hráče, ale na brankáře Plzně už si nepřišel. V polovině třetiny pálil dvakrát krátce po sobě obránce Kovařík, ale ani on nedocílil tížené branky. Následně dostala Škodovka k dispozici přesilovou hru pěti proti třem, ale v té domácím chybělo i trochu toho štěstíčka. A když ránu Matiáška zastavila tyč a pokus Ereta se zastavil těsně před brankovou čárou, bylo jasné, že prodloužení se hráči nevyhnou.

To ukončil po 85 vteřinách Matěj Kolda, který šikovně tečnul ránu obránce Houdka a díky dvou brankám svého kapitána berou modrobílí z dnešního utkání dva body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Velice náročný zápas, věděli jsme, že tato konečná nadstavba bude velice těžká, hraje se na šest zápasů. Ty týmy, co sem přišly ze spodní části, nemají co ztratit, a jak jsme poznali v první části sezóny, tak Vary jsou velmi těžký soupeř. Z dnešního utkání jsme rádi za dva body. Brzy jsme prohrávali a přes dobře chytajícího brankáře hostí jsme se dlouho nemohli prosadit, i když jsme šance měli, byla tam dokonce i přesilová hra pět na tři. Nakonec jsou z toho pro nás zlaté dva body."