KOM - PLZ 3:2 - Bodový sběr zhatilo oslabení v samotném závěru

Plzeň - Indiáni se poprvé v novém ročníku vydali mimo své mantinely a zamířili k repríze loňského semifinále do Brna.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (P. Holík), 44. P. Holík (Mueller), 59. Nahodil (P. Holík, Štencel) – 12. Gulaš (Pulpán), 45. D. Kindl.

HC Kometa Brno

Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

Miltchakov (Frodl) – J. Kindl, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Oba soupeři byli do utkání nažhavení a byla to Kometa, která již ve 4. minutě udeřila. Holík našel přihrávkou zpoza brány Martina Zaťoviče, který ranou z první překonal Miltchakova. Střelec první branky byl při chuti a měl i další možnost. Po souhře s Muellerem těsně minul prostor brankoviště.

Plzeň vyslala v první třetině pouze šest střel, přesto dokázala ve 12. minutě vyrovnat. Před bránu se natlačil Milan Gulaš a důrazným zakončením poslal puk do sítě. Ten se tam sotva došoural - 1:1. První třetina skončila nerozhodně, byť byla Kometa o něco lepším týmem.

Ve druhé části se oba týmy soustředily především na obranu, nikdo nechtěl udělat chybu, která by změnila průběžné skóre. Šance ale přeci jen k vidění byly. Velkou možnost měl hostující Kracík, který na zadní tyči chtěl dorazit kotouč za Langhamera, ten se ale dokázal skvěle přesunout a svůj tým skvělým způsobem podržel. Hrály se také přesilovky, nicméně oba brankáři byli na situaci připraveni. Největší možnost Komety měl ve druhé třetině Dočekal, jeho nájezd ale Milčakov pokryl.

Kometa do třetí části vstoupila aktivně. Za svou snahu sklidila úspěch. Mueller nahodil kotouč na Miltchakova, který ho vyrazil pouze před sebe a Petr Holík jej rychlou střelou poslal do plzeňské svatyně - 2:1. Uběhla minuta a šestnáct vteřin a skóre bylo znovu srovnáno. Po buly se ke kotouči dostal Denis Kindl a jeho střela vleže zapadla za natahujícího se Langhamera - 2:2.

Kometa před zaplněným hledištěm mohla jít sedm minut před koncem základní hrací doby do vedení. Malcovo nahození znovu jen Miltchakov poslal před sebe a v tutovce byl americký útočník Mueller, jenže běloruského gólmana tváří v tvář nepřekonal. To se však podařilo v čase 58:47 Lukáši Nahodilovi. Ten v přesilovce uviděl na brankovišti volný puk a procpal jej do sítě - 3:2. Hosté ihned reagovali oddechovým časem a odvoláním brankáře. V hektickém závěru mohl Novotný vyrovnat, jenže o chloupek minul levou tyč. A tak se Kometa může radovat z dalších tří bodů.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): "Na úvod sezóny to byl i díky skvělým divákům výborný zápas. Z Plzně šel respekt, hrála aktivní a agresivní hokej. Pomohl nám první gól, pak jsme se ale dostali pod tlak, soupeř vyrovnal a ve třetí části to bylo kdo s koho. Chvíli měla navrch Plzeň, potom my. Měli jsme více sil a hnali se za vítězstvím. Faul soupeře nám pomohl a nakonec jsme vyhráli. Chci poděkovat hráčům za to, že zvládli náročný víkend, který je stál mnoho sil.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Odehráli jsme velmi dobré utkání, nemáme hráčům moc co vytknout, chyby se samozřejmě najdou vždycky, ale bohužel v Brně jsme už poněkolikáté nezvládli koncovku a prohráli."