KOM - PLZ 3:2

KOM - PLZ 3:2 - Velká bitva pro domácí Kometu

Plzeň - Poslední duel před Štědrým dnem čekal indiány v Brně. Na ledě úřadujícího mistra se začalo pěkně zhurta, tři branky viděli diváci již v úvodních jedenácti minutách.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:2
2:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Mueller (Zaťovič), 9. R. Zohorna (M. Erat), 29. Dočekal – 11. Jones (Stach, Kratěna), 33. D. Kindl (V. Němec, J. Kindl). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr

6:9, navíc Mallet 2x10 min OT, Preisinger 10 min OT.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Hruška, Mallet.

Frodl (Miltchakov) – Jones, J. Kindl (A), L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán – Gulaš (C), Jan Kovář, Indrák (A) – Kratěna, Kracík, Stach – D. Kindl, Preisinger, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Kantner.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 2

Již ve čtvrté minutě nejprve Vejmelka zlikvidoval nebezpečnou střelu Gulaše a do protiútoku se dostali Peter Mueller s Martinem Zaťovičem. Americký snajpr si v přečíslení dvou na jednoho vyměnil puk s kolegou z první formace a následně překonal ležícího Frodla - 1:0. O pět minut později vedli domácí už o dvě branky. Tentokrát zaúřadovala druhá brněnská lajna, když Martin Erat usměrnil puk na brankoviště pro Radima Zohornu a urostlý domácí forvard rozvlnil síť za hostujícím gólmanem po dorážce z bezprostřední blízkosti. Pro reprezentačního útočníka se jednalo o první branku v letošní sezóně. Po druhé inkasované brance si navíc hosté vzali oddechový čas.

V čase 10:58 se podařilo snížit svěřencům hlavního kouče Ladislava Čiháka. Nicholas Jones nahodil kotouč na brněnskou bránu a ten zapadl přesně do horního růžku Vejmelkovy brány 2:1. Domácí se i nadále tlačili do brankových příležitostí, vrátit domácím dvoubrankové vedení mohl Radim Zohorna, po Frodlově chybě ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhá část nabídla divákům v DRFG areně po jedné brance na každé straně. Nejprve se prosadili hokejisté z města pod Špilberkem, konkrétně Martin Dočekal. Brněnský útočník ukořistil před polovinou utkání puk na modré čáře a řítil se sám na Frodla, hostující gólman na jeho střelu nedosáhl a Kometa se tak dostala do dvoubrankového vedení. V čase 32:27 se ale opět radovali Plzeňští. Denis Kindl střelou zpoza bránícího hráče trefil puk přesně k tyči - 3:2. Velkou šanci měl ještě před koncem druhé části Jan Hruška, jeho bekhendovou dorážku ale Frodl vytěsnil mimo tři tyče.

Třetí třetinu zahájili domácí pouze ve čtyřech hráčích, byli to ale právě Brňané, kteří mohli skórovat. Všem hostujícím hráčům ujel Martin Zaťovič, jeho střelu mezi betony ale Frodl pokryl. V deváté minutě ujel do přečíslení elitní útok domácích, Holík si dvakrát vyměnil kotouč s Muellerem a brněnský kanonýr nakonec těsně minul Frodlovu bránu. Další tutovku měl na hokejce osm minut před koncem navrátilec Tomáš Vondráček, který ale po perfektním pasu od Dočekala neprostřelil Frodla ránou na lapačku. Hosté v posledních dvou minutách zkusili hru bez brankáře, domácí pětice ale skvěle zvládla bránit plzeňskou šestici a domácí si připisují na své konto tři body.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Měli jsme výborný vstup do utkání, po oddechovém čase soupeře se hra srovnala a Plzeň snížila. Pak to byl vyrovnaný zápas. Oba týmy hrály výborně v oslabení, přičemž naše kluky musím pochválit za hru v defenzivě. Několik oslabení jsme ubránili a mohli naopak zvýšit po brejcích. Zápas jsme dovedli nakonec do vítězství. Karel Vejmelka nás několikrát podržel a jsem rád, že jsme předvánoční duel zvládli. Chtěl bych poděkovat skvělým divákům a popřát jim pěkné svátky.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Utkání skončilo tradičním výsledkem 3:2 pro Kometu. Jen s malou změnou, že jsme tentokrát prohráli špatným vstupem do utkání a nikoliv v závěru. Nemůžeme pustit soupeře hned v úvodu do takového náskoku a pak jej složitě dotahovat. Byť jsme snížili a od té doby hráli vyrovnaný hokej, víc už jsme nezvládli.