KVA - PLZ 4:3p

KVA - PLZ 4:3p - Škodovka sahala po velkém obratu, nakonec prohrála v prodloužení

Karlovy Vary - Lepší utkání na konec roku snad býti nemohlo. Škodovka zavítala do lázeňského města, kde své hokejky střetla v západočeském derby se svým rivalem - Karlovými Vary.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:3p
2:0, 1:2, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Raška, 16. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 27. Koblasa (O. Beránek), 64. Eminger (Kohout, Plutnar) – 31. Mertl (Moravčík, Gulaš), 36. Mertl (Čerešňák, Kantner), 54. Kantner (Čerešňák)

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Graňák (A), M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Černoch, Raška I, Osmík – Koblasa, Skuhravý (C), Kohout

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Utkání v Realistic Aréně začalo pěkně zostra. Hned v první minutě jel sám na Frodla z úhlu Dávid Gríger, střelou na vyrážečku neuspěl. Z druhé šance už zapršelo. Adam Raška se dostal ke kotouči na levé straně a jediné, co domácímu hráči stačilo, bylo přehodit beton brankáře. Skóre se mohlo bleskově vyrovnat, leč Lukáš Pulpán od modré čáry trefil jen brankovou konstrukci. Hostům nepomohla k větší aktivitě ani nabídnutá přesilová hra, Tomáš Mertl z mezikruží našel pouze prostor, kde byl Novotný. Následně na druhé straně oslovil Kohout volného Petra Koblasu, proti němu si vysoko vyjel brankář Škodovky a domácímu útočníkovi zmenšil střeleckou pozici. V polovině úvodní periody se před brankou uvolnil Petr Straka, pohotovou dorážkou nerozradostnil velkou skupinu plzeňských fanoušků. Karlovy Vary pokračovaly v aktivní hře a byly za to odměněni druhou brankou. Flek z vrcholu pravého kruhu našel volného Tomáše Rachůnka a nejproduktivnější hráč Energie trefil přesně pravý horní roh. V závěru třetiny mohl z ničeho nic zkorigovat skóre Milan Gulaš, nicméně podruhé zazvonila za Novotným tyčka.

Druhá perioda začala přesilovou hrou Energie, v té měl velkou možnost ke zvýšení skóre Petr Šenkeřík, před prázdnou bránou ovšem nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Hosté po ubráněném oslabení zapnuli, Lukáš Pulpán pálil od modré, proti jeho ráně vylétla lapačka Novotného. Z plzeňského tlaku pramenil faul domácího hráče, nicméně v početní výhodě indiáni ve vlastní třetině špatně rozehráli, puku se zmocnil Ondřej Beránek, který se neunáhlil, černý kotouč ještě předal lépe postavenému Petru Koblasovi, který přesnou střelou rozvlnil potřetí síť za Frodlem. Stejný hráč ovšem nedlouho poté fauloval u plzeňské střídačky a indiáni toho dokázali využít. Jiskřičku naděje vykřesal Tomáš Mertl, jenž šikovně tečoval ránu Moravčíka od modré čáry. Stejný hráč mohl vzápětí snížit už na rozdíl jedné trefy, ale brankář Energie jeho nájezd z pravé strany vychytal. Další ránu vyslal Gulaš, v permanenci byla zase lapačka gólmana. Škoda se přeci jen kontaktní branky v prostřední části dočkala. Matyáš Kantner objel svatyni Varů, následně puk předal přesně na druhou tyčku, kde byl nehlídaný Tomáš Mertl, který vsítil druhou branku v zápase. Více se toho v této třetině nestalo, a tak závěrečná dvacetiminutovka slibovala velký boj.

Poslední dějství začalo opatrně, přesto se do dobré pozice dostal hostující Jan Eberle, plzeňský útočník si nabruslil do pásma a střelou na vyrážečku vystrašil Novotného. V následné přesilové hře pálil švihem z kruhu Matyáš Kantner, gólmanovi Energie puk sice z lapačky vypadl, napodruhé už ho ale zkrotil. Modrobílí si šli za vyrovnáním, na ose hřiště se uvolnil Jan Eberle, jeho střelu z otočky před brankou tečoval Petr Straka, bohužel těsně nad branku. Šance byly pouze na plzeňské straně, po skvělé přihrávce Kracíka byl sám před brankou Luboš Rob, jeho bleskovou střelu dokázal vytěsnit mimo tři tyče Novotný. V 52. minutě se na modré čáře uvolnil Matyáš Kantner, čímž se dostal do samostatného nájezdu, plzeňský útočník zkoušel prostřelit brankáře mezi betony, ty ovšem rychle sklaply k sobě. Stejný hráč se ovšem o dvě minuty později dostal před brankáře znovu a tentokrát střelou pod horní tyčku chladnokrevně vyrovnal. Škodovka mohla dokonce utkání překlopit na svou stranu, ale šance Gulaše a Janka zůstaly nevyužity a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení.

Hosté zkraje prodloužení přečkali zbytek trestu Kracíka, vzápětí mohl vše rozseknout Kantner či Mertl, nepovedlo se. Nedáš - dostaneš, domácí o svém vítězství rozhodli v předposlední minutě prodloužení, Vladimír Eminger spíše jen nahazoval puk na Frodla, tomu ovšem nešťastně pod rukou propadl až do sítě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Myslím, že jsme viděli výborné utkání v parádní atmosféře. Nám se podařilo velice dobře vstoupit do zápasu, minimálně do půlky střetnutí jsme byli lepším mužstvem. Využili jsme šance, které jsme si vypracovali. Poté jsme si ale zbytečně nechali soupeře vrátit naší nedisciplinovaností zpět do hry. I když pak proti nám šla spousta aspektů, tak jsme to zvládli a dotáhli jsme to alespoň do prodloužení. Tam se naši hráči extrémně vydali, nechali na ledě úplně všechno, dva body proti tak silnému soupeři jako je Plzeň stoprocentně bereme."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "My jsme měli špatný vstup do utkání, domácí hráči využili své šance, šli do vedení 2:0. Za začátku druhé třetiny, ve druhém zápase po sobě, jsme inkasovali ve vlastní přesilové hře. Následně jsme zredukovali sestavu a zvýšeným úsilím jsme srovnali na 3:3. Za to musíme kluky pochválit, vydali se ze všech sil. V prodloužení máme hrůzostrašnou bilanci, spoustu bodů už jsme týmům nechali, ještě jsme žádný nezískali a dnes jsme v tom jen pokračovali."