Kadaň nadšeným výkonem vybojovala v Plzni remízu

P l z e ň - Keramika Plzeň nastoupila kvůli zranění opor do utkání proti Kadani s řadou juniorů. To by však nemělo nijak snížit vynikajíí výkon prvoligové Kadaně, která vynikajícím závěrem v Plzni vybojovala remízu. V Plzni se po dlouhých letech opět objevil odchovanec Jaroslav Kreuzmann, v plzeňském dresu zase nastoupil Milan Vobořil, velká opora Kadaně v minulé sezóně.

HC Škoda Plzeň - SK Kadaň

4:4

Aleš Vobořil, Chvojka, Krátoška, Volák - Sedlák 2, Dlouhý, Kuchler

Sestavy: Plzeň - Barta, Freylach - Dobroň, Řezníček, Mazanec, Vlček, Vobořil Milan, Výborný, Chvojka, Hanzlík - Dvořák, Krátoška, Andrašovský, Důras, Švík, Vobořil Aleš, Špindler, Voskár, Volák, Topol, Špelda

SK Kadaň

Kadaň – Chlad, Damašek - Jelínek, Pozník, Svatoš, Klaus, Kříž, Hlavatý, Slavík, Derfler - Sedlák, Polanský, Kuchler, Ibl, Jaroš, Kašík, Dlouhý, Patzenhauer, Pištej, Kreuzman

Přípravné utkání celků Keramiky Plzeň a SK Kadaň přineslo překvapivě vyrovnané utkání, plné osobních střetů a napětí, naštěstí vše v rámci fair-play. Hned ve 23. sekundě skóroval Přemysl Sedlák a dostal hosty překvapivě do vedení. Hosté hráli bez stresu, nijak nebetonovali a pouštěli se bez obav do útočení. V první třetině inkasovali jen jednou. Ve 4. minutě skóroval Aleš Vobořil. Byl to první gól osmnáctiletého mladíka mezi dospělými. Hráč ho dosáhl hned ve svém prvním utkání.

Do druhé třetiny vletěli plzeňští impozantně, když se nejdříve Krátoškovi nepodařilo zvednout puk a přestřelit bezmocně ležícího Chlada, následně se do pěkné šance dostal Aleš Vobořil, ovšem v čase 2.50 se už Chvojka z mezikruží nemýlil. Ani ne minutu na to se do úniku do stala dvojice Dvořák s Krátoškou, který předloženou šanci nekompromisně zužitkoval – 3:1. V páté minutě Barta bravurně zlikvidoval sólový nájezd a Kadaňští se oklepali. Hra začala být vyrovnaná a plzeňský brankář si na nedostatek práce nemohl stěžovat. V deváté minutě si svoji černou chvilku vybral nestor Plzeňské obrany Ivan Vlček. Nejprve šel ven za držení hole na dvě minuty, ale vrátil se už po minutě a půl, když Kadaň snížila Dlouhým na 2:3. Na konci 11 minuty si poklepáním řekl Bartovi o odvážnou nahrávku na modrou, puk se však nepředvídaně odrazil a hráč Kadaně Kuchler perfektním blafákem do bekhendu nedal Bartovi šanci. Když se už zdálo, že třetina se dohraje bez dalších změn, zmocnil se puku po vhazování v útočném pásmu Volák, položil si brankáře Chlada a profesorsky zasunul za jeho zády touš do branky.

Ve třetí třetině už poslepovaná sestava Keramiky s juniory a bez některých opor drtivý nástup z druhé třetiny nezopakovala. Na obou stranách přibylo vyloučených, hra se přelévala ze strany na stranu a Barta musel v 7 min. vytáhnout na soupeře některé ze svých extra-zákroků. Nejvíce byla vidět řada Aleše Krátošky, jež si i v přesilovce dokázala vynutit tlak a z něj pramenící šance. Naopak na druhé straně za už překonaného Batu zaskočil Ivan Vlček a odpálil puk z brankové čáry. V čase 17.47 nabídl přesilovku hostím Petr Chvojka a ti ji se šesti hráči v poli využili, když Výborný neudržel Přemysla Sedláka, ten proklouzl až před Batu a skóroval. Jelikož do konce zápasu už zbývalo pouhých 18 vteřin na konečném stavu se už nic nezměnilo. Přestože šli hráči do utkání z plného tréninku a v nezvyklém čase, šlo o hezké a napínavé utkání.