MBL - PLZ 1:4

MBL - PLZ 1:4 - Škodovka si výhrou v Boleslavi zajistila čtvrtfinále play-off!

Mladá Boleslav - K dalšímu utkání zavítali indiáni do středních Čech, kde se utkali s Mladou Boleslaví, která v posledním měření sil v Plzni vyhrála v prodloužení. Ačkoliv se jako první dnes prosadili domácí zásluhou Radima Zohorny, plzeňští skóre dokonale otočili a po gólech Kodýtka, Indráka, Gulaše a Poura vezou domů tři body a definitivu čtvrtfinále play-off.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:4
1:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 8. R. Zohorna (P. Musil, Vondrka) – 20. Kodýtek (Jan Kovář, D. Kindl), 25. Indrák, 36. Gulaš (Jan Kovář), 47. Pour (Gulaš, Jan Kovář) Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:4

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Krofta) – Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, T. Knotek, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal

Frodl (Miltchakov) – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš (C), Jan Kovář (A), Pour – Kodýtek, Preisinger, Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák (A), Nedorost, Kantner

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Zkraje utkání měla Mladá Boleslav k dispozici přesilovou hru, paradoxně měl ale největší šanci během ní teprve devatenáctiletý Oscar Flynn, který si vypracoval v mezikruží důrazný střelecký pokus, tentokrát byl ale gólman Plzně pozorný. Sedm minut po začátku utkání se ujal domácí tým vedení zásluhou Radima Zohorny, na nějž čekalo pohledné zakončení poté, co Dominik Frodl pouze vyrazil střelu Pavla Musila na místo, kde byl právě mladý Zohorna připraven úspěšně zakončit. Šance měli ale i indiáni. Třeba v osmé minutě neměl daleko ke gólu Milan Gulaš, jenže jeho střela Růžičkovu bránu minula. V polovině první třetiny si vypracoval slušnou pozici k brankovému zakončení i boleslavský Pavol Skalický, jenže nakonec se mu nepodařilo zpracovat puk a ideálně zakončit. Plzeň měla znovu další šance a Bruslaři jí darovali přesilovou hru, kterou Západočeši v poslední minutě první třetiny využili. Pod horní tyč nasměroval puk Petr Kodýtek. Do kabin se tak po 20 minutách šlo za stavu 1:1.

Ve 25. minutě otočila Plzeň stav utkání a dostala se do vedení 2:1. Při jednom ze soubojů před mladoboleslavskou bránou se puk odrazil od Oscara Flynna až za Růžičkova záda. Branka byla připsána Miroslavu Indrákovi, jenž byl tím, který poslal puk od mantinelu za brankou do shluku hráčů. V dalším zbytku druhé třetiny nebylo k vidění tolik šancí a hrálo se poněkud opatrněji. Ke konci dvacetiminutovky se vyostřily emoce asi nejvíc v publiku, které velice často pískalo kvůli některým sporně neodpískaným zákrokům. Následně však téměř čtyři minuty před koncem třetiny vstřelila Plzeň gól na 3:1 pro indiány, když se v pravém kruhu napřáhl Milan Gulaš a puk po pozemní střele propadl Janu Růžičkovi smolně někde kolem bruslí do rohu branky. Po 40 minutách tak hokejisté odcházeli do kabin za výrazně lepšího skóre pro tabulkově lépe postavené Západočechy.

Domácí vstoupili do poslední třetiny aktivně a hned ve druhé minutě jen těsně přestřelil plzeňskou branku od modré čáry Oldřich Kotvan. Následně si najel až před Frodlovu branku Martin Látal, jenže boleslavský útočník trefil betony připraveného brankáře. V dalších minutách už ale indiáni Bruslaře opět přehrávali. Dobře sehráli situaci, která předcházela dalšímu gólu. Přesnou přihrávku obdržel k levé tyči od Milana Gulaše Jakub Pour, kde byl neobsazený a v klidu zakončil do zčásti odkryté brány. V dalším zbytku třetí třetiny už se k moc výrazným šancím neschýlilo. Plzeň uhlídala své tříbrankové vedení a zaznamenala na ledě Mladé Boleslavi tříbodové vítězství 4:1.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): "Plzeň zaslouženě vyhrála, byla celý zápas lepší. Bohužel, nám na špičkové extraligové týmy něco schází. Prohráli jsme se Spartou, Libercem i Plzní, což určitě není náhoda. Něco nám prostě chybí a musíme začít pracovat ještě víc, abychom se těmto soupeřům přiblížili."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Do zápasu jsme vstoupili trochu vlažně, Boleslav měla v prvních deseti minutách navrch. Od poloviny první třetiny jsme chytili tempo, vyrovnali hru a zbytek utkání byl v našem podání výborný. Potvrdili jsme formu, kterou v posledních kolech máme, a zaslouženě vyhráli."