Mladší dorostenci v laufu! Jejich řádění odnesla Energie

Mladší dorostenci HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:9 (0:3, 1:3, 1:3). Po chomutovském představení posunuli mladší dorostenci Plzně svou laťku snad ještě výše. Nejenže si na ledě Karlových Varů v rámci třetího derby připsali výhru, a oplatili tak Energii domácí porážku, ale tři body podtrhli devíti brankami. Prostě skvělé! Na výhře indiánů měl lví podíl Lukáš Zayml, který odehrál střelecky nejlepší utkání sezóny - zaznamenal čtyři branky!

26.kolo , čt 24.1.2013, 14:25
HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929
2:9
0:3, 1:3, 1:3
Branky a nahrávky: 40. Šála (Čejka), 51. Šála (Čejka) - 3. Zayml, 5. Rubner, 17. Zayml (Kučera, Ivanič), 24. Zayml (Kaňák, Pokorný), 29. Vracovský, 38. Vavřička (Stráský, Muchka), 46. Vavřička (Stráský), 58. Zayml (Kaňák, Muchka), 60. Stráský (Vracovský). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Červenka. Vyloučení: 5:9 + Troška (KVA) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 14:38.
HC Energie Karlovy Vary Kuchař (21. - 46. minuta Černý) - Chodounský, Kurfürst, Zeman P., Prachař, Beer, Kunc, Juránek, Jakubův, Troška, Hauzr, Pajkl, Šála, Žeravík, Valíček, Čejka.
HC Plzeň 1929 Zeman (od 25. minuty Krasanovský) - Kaňák, Muchka, Pokorný, Sysel, Ivanič, Čechura - Vracovský, Vavřička, Stráský - Hajšman, Kodýtek, Kantner - Rubner, Zayml, Kučera - Krystl, Roubal, Krásný.

Ladislav Čihák (Plzeň): Do Karlových Varů jsme jeli s velikým odhodláním. Chtěli jsme jim vrátit těsnou porážku. Kluci si věřili, ale zároveň musím konstatovat, že Karlovy Vary mají vynikající tým. Nejeli jsme v úplně nejsilnější sestavě, ale i soupeř nebyl kompletní. Většinu zápasu jsme byli lepší, velmi dobře jsme bruslili, hráli velice dobře organizovaně a i za stavu, kdy bylo téměř rozhodnuto, jsme stále padali do střel a bojovali o každý kotouč. Kluci měli za úkol hodně se tlačit do brány a hrát rychlý přechod přes střední pásmo. To se nám dařilo a zaslouženě jsme vyhráli.