OLO - PLZ 1:2pp

OLO - PLZ 1:2pp - Indiáni zapisují devátou výhru v řadě!

Plzeň - Druhý korálek venkovní šňůry dnes Západočechy zavál do Olomouce, kde svedli tuhý boj, však po základní hrací době byl stav vyrovnaný 1:1.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

1:2p
0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 29. Ondrušek (T. Černý, Olesz) – 19. Gulaš (Čerešňák, Rob), 64. Mertl (Gulaš). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar, T. Černý – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – Čachotský, Mácha, Bambula.

Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Kvasnička, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Přikryl.

Filip Suchý 0 0 0 0 0

Úvod utkání načali domácí v oslabení, avšak situaci ustáli, především pak valnou hromadu na svém brankovišti. Vzápětí táhl přečíslení tři na jednoho Pour, vzal situaci na sebe, Konrád se činil. Za Olomouc odpověděl dělovkou v přesilové hře Škůrek, Frodl vykopl betonem. Skóre se tak měnilo až v závěru prvního dějství, když se náramnou dělovkou z levého kruhu z první prosadil Milan Gulaš.

Prostřední periodu načal Valský tváří v tvář Frodlovi po zmatcích v hostující defenzivě, ten odolal. Propálil ho až Jiří Ondrušek, a podobně jako Gulaš, to bylo po tvrdé ráně z dálky. Zblízka to naopak zkoušel Čachotský, obrat v utkání ale nedokonal. Naopak vrátit vedení zpět svým barvám mohli v přečíslení dva na jednoho Straka s Kodýtkem, i oni si vylámali zuby na gólmanovi soupeře. Svižnou střelou na lapačku se neprosadil ani Pour, jenž pláchl do samostatného úniku.

Poslední dvacetiminutovku odšpunoval z dobré pozice Kracík, Konrád zakročil betonem. Před něj se později protáhl i Mertl, na lepší zakončení byl však příliš blízko. Neujala se ani tečovaná rána Langa, duel tak dopěl do prodloužení. V něm byli jasně lepší modrobílí. Nejprve se před Konráda po velkém sólu protáhl Čerešňák, strážce hanácké svatyně odolal. Po chvilce ale již rozhodl Tomáš Mertl, který doklepl do sítě střelu Gulaše z mezikruží.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „V každém případě jsme rádi za ten bod, co jsme dneska získali. Z naší strany to bylo vydřené vybojované utkání. Podali jsme asi nejlepší výkon po pauze. Hráli jsme proti prvnímu, proti Plzni, která nastřílela 43 branek - nejvíce ze všech. Musím přiznat, že v tom prodloužení byli lepší. Bohužel jsme se nepomohli přesilovou hrou, to je slabina, na které teď budeme pracovat. Oslabení jsme, myslím, sehráli dobře.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Myslím, že až na prvních deset minut druhé třetiny jsme odehráli dobré utkání. Bylo tam množství oslabení, se kterými jsme si poradili. Na vyložené šance jsme, myslím, vyhráli, takže jsme tady ten bod spíš ztratili. Měli jsme tam spoustu vyložených šancí i nájezdů, to Olomouc neměla. Něco z toho jsme proměnit měli. Říkám, až na těch deset minut to bylo velice slušné.“