PCE - PLZ 4:1 - Plzeň se z Pardubic vrací s prázdnou

Plzeň - Indiáni dnes po týdenní pauze opět vyrazili do boje. Na ledě Pardubic svedli vyrovnanou bitvu, byli střelecky aktivnější, avšak domácí překlopili duel na svou stranu lepší produktivitou.

28. , út 22.12.2020, 18:00
enteria arena
HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 17. Mandát (Mikuš, Camara), 30. Svačina (Ďaloga, Paulovič), 43. Kusý (Mikuš), 55. Blümel (Anděl) – 57. Gulaš. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Rozhodčí: Veselý, Hejduk – Rampír, Špringl
Vyloučení 6:4
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 26:32
Zblokované střely 12:20
Hity 4:4
Vhazování 36:26
Diváci hráno bez
HC Dynamo Pardubice

Kantor (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), J. Zdráhal, Ďaloga, Hrádek, Vála, Mikuš – Kusý, Blümel, Poulíček – Mandát (A), R. Kousal, Camara – Svačina, O. Roman, Rohlík – Claireaux, Anděl, Paulovič.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Čerešňák, L. Kaňák, Kvasnička, Vráblík, Stříteský, Lang, Houdek – Suchý, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Pour – Eberle, Stach, Kantner – Slanina, Rob, Malát.

Komentář

Úvod střetnutí poznamenala dvě vyloučení v rychlém sledu domácích, avšak indiáni velkou šanci na otevření skóre nevyužili. V největší příležitosti Gulaš po stahovačce nevyzrál na Kantorovu vyrážečku. Muž s maskou Dynama poté předvedl své betony v plné síle, nejprve proti Robovu bekhendu, následně proti Suchého ráně zápěstím. A tak mohl pro modrobílé přijít trest. Střílenou přihrávkou totiž od modré našel na brankovišti Kousal Mandáta, puk nakonec zamířil těsně nad. Na druhé straně zakončení Stacha z ostrého úhlu dvakrát dorážel Kantner, černý nesmysl nepřešel brankovou čáru jen velmi těsně. A činil se i Frodl. Nejprve zastavil únik Camara po pravé straně a jeho tvrdou ránu příklepem, vzápětí i Kousala, který zkoušel kličku do bekhendu. Ujala se tak až přesilovková teč Jana Mandáta z mezikruží střely Juraje Mikuše.

Prostřední dějství odšpuntoval štiplavou střelou Houdek, pardubický gólman musel puk krotit nadvakrát. Za Východočechy odpověděl dělovkou z první v přesilovce Camara a jen těsně minul levou tyč. Poté Frodlovu pozornost prověřil Kousal, který se po velké kličkované zjevil až na brankovišti. Navýšení náskoku se ale nakonec dočkal až Vladimír Svačina, kterého u levé tyče našel z mezikruží Ďaloga. Sám asistent se mohl stát také střelcem. Ocitl se tváří v tvář muži s maskou Škody, ten však bravurní lapačkou zneškodnil jeho pokus mířící pod břevno.

Poslední dvacetiminutovku načal ve velké šanci Kantner, Kantor jej ale zastavil. Na druhé straně naopak přidal třetí trefu svých barev Denis Kusý, který šikovně protečoval další pobídku Juraje Mikuše. Na druhé straně Kantor pouze vyrazil přesilovkovou pumelici Roba, avšak poradil si s dorážkami. Naopak definitivum mohl Pardubicím v úniku dodat Matěj Blümel, na strážce plzeňské svatyně si kličkou nepřišel. Jenže po chvilce již ano, když jej tak trochu překvapil z ostrého úhlu. Definitivní tečku za utkáním udělal kapitán hostů Milan Gulaš, který jako kdyby předcházejí střelecký zásah okopíroval. Indiáni ještě sáhli ke hře bez brankáře, v největší šanci ovšem síť nerozvlnil z mezikruží Stříteský.

Ohlasy trenérů

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Podali jsme velice dobrý výkon. Na začátku zápasu nám nešly nohy, Plzeň byla lepší. Důležité bylo, že jsme ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení, od půlky třetiny se hra vyrovnala a my měli více šancí. Ve druhé části jsme byli lepší, měli dobrý pohyb a vytvořili si další šance. V zápase jsme skvěle zahráli i oslabení, ubránili šest přesilovek Škody a to vnímám jako další skvělou věc.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Těžko na tomto utkání hledat pozitiva. Nezačali jsme špatně, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři a to nás položilo. Tahali jsme za kratší konec, vyhrál lepší tým. U nás vidím obrovský problém na buly, která prohráváme, poté logicky neustále sháníme puk. K velkým šancím jsme se dnes extra nedostali, takže vlastně ani moc nebylo z čeho dát gól.“