PLZ - CEB 5:4pp

PLZ - CEB 5:4pp - Indiáni dvakrát smazali velkou ztrátu a nakonec berou cenné vítězství!

Plzeň - Západočeši dnes na svém ledě přivítali nováčka z Českých Budějovic, jednalo se o poslední duel před reprezentační pauzou. A stejně jako v pátek s Litvínovem i dnes z toho byla vleká přestřelka!

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

5:4p
0:2, 2:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Čerešňák, Michnáč), 25. Kodýtek, 48. Čerešňák (P. Musil, L. Kaňák), 60. Gulaš (Čerešňák), 63. P. Musil (Pour) – 9. Toman (Vydarený, Ville), 13. Karabáček (Slováček, Z. Doležal), 40. D. Voženílek (Karabáček), 48. D. Voženílek (Z. Doležal, Slováček). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 5:4.

hráno bez

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Budík, Jiříček, Kvasnička, Stříteský – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Suchý, P. Musil, Pour – Eberle, Kracík (A), Rob – Michnáč, Přikryl, Dočekal.

Banes Motor České Budějovice

Strmeň (Čiliak) – Vydarený (C), Plášil, Lytvynov, Kubíček, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, Ville – M. Novák (A), Gilbert, Alderson.

Filip Suchý 0 0 0 -2 4

Utkání odstartovalo fair-play gesto Petera Čerešňáka, který odvolal domnělé podrážení na svou osobu. České Budějovice sice byly v úvodu pod tlakem, ovšem indiáni ho využít nedokázali a přišel trest. Matěj Toman si našel kotouč mezi kruhy po předchozí ráně Reného Vydareného od modré a zamířil přesně do růžku. S rychlou odpovědí mohl přispěchat Michnáč z podobné pozice, avšak přestřelil. Naopak se dočkali znovu hosté. Frodl vyrazil štiplavý bekhendový pokus Ondřeje Slováčka z pravého kruhu, touš si před ním dojel Václav Karabáček a uklidil jej k tyči. V závěru třetiny ještě v přečíslení oslovil Suchý Poura, ten vzdálenější tyč o kousek minul. Ještě doplňme, že do svého jubilejního stého zápasu za Plzeň dnes naskočil Luboš Rob.

Prostřední periodu načala Plzeň skvělým protiútokem. Albert Michnáč prohodil kotouč přes dva protihráče na Petera Čerešňáka, který na pravé straně uvolnil Martina Dočekala, jenže udeřil bravurní střelou o břevno. Uběhlo jen něco málo přes minutu a bylo srovnáno. Petr Kodýtek zachytil rozehrávku Karla Plášila od zadního mantinelu a z mezikruží o tyč div neprotrhl síť. Muž s maskou Motoru se činil po chvilce, když se na něj řítil sám zleva Pour a mířil mezi betony. Své schopnosti ale musel také prokázat Frodl, když se před ním zjevil osamocený Karabáček a mířil k pravé tyči. Poté se bleskurychle přesunul od tyče k tyči Strmeň, když Budík oslovil Gulaše. Až necelou půlminutku před druhou sirénou opět skóre zapsalo změnu. Daniel Voženílek zůstal sám po závaru na brankovišti a od pravé tyče dokázal propasírovat černý nesmysl za čáru.

Poslední dějství načal Gilbert, jenž se protáhl k zakončení mezi kruhy, bekhendem si na Frodla nepřišel. Vzápětí na druhé straně oslovil od levé tyče na pravý kruh Jiříček Kodýtka, Strmeň se stihl přemístit. Pojistku zase málem přidal na vítězství svých barev Toman, gólman Škody ránu z levého kruhu nadvakrát zkrotil. Jenže po chvilce vyrazil betony dělovku Doležala od modré a s rychlou dorážkou přispěchal Daniel Voženílek. Jenže drama pokračovalo. Peter Čerešnák si sjel od modré až před svatyni Madety a strážce přelstil kličkou do bekhendu. Podobně jako před tím spoluhráč Voženílek mohl pátý gól svých barev zapsat Přikryl, Frodl bravurně v pádu vytěsnil ramenem. A stejně tak jeho brankářský kolega zakročil proti Milan Gulašovi, jenž z první pálil ze své parkety na levém kruhu. Jenže byl to právě domácí kapitán, který nakonec osmnáct vteřin před koncem základní hrací doby dokázal vyrovnat, když se z levého kruhu vymotal na osu hřiště a zakončil k pravé tyči.

V nastavení se nevybíravým a zbytečným zákrokem prezentoval René Vydarený, který ošklivým atakem na koleno čerstvého reprezentanta Filipa Suchého mladého útočníka vyřadil ze hry. Početní výhodu využil dělovkou z mezikruží Pavel Musil, indiáni tak srdnatě bojujícího nováčka zlomili až v prodloužení.

VÍTĚZSTVÍ! 👏 PAVEL MUSIL využívá přesilovku po ošklivém zákroku na Filipa Suchého nechytatelnou dělovkou a rozhoduje o tom, že z dnešního zápasu nakonec bereme dva cenné body! 💪 Děkujeme za podporu 💙

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Neděle 7. února 2021

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „My jsme neměli špatný vstup do utkání, ale Budějovice se k nám do třetiny dostaly dvakrát a v obou případech nám daly gól a následně už to bylo těžké. My jsme se málo tlačili do brány a nebylo to ideální. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a těší mě, jak jsme vstoupili do druhé třetiny, dali jsme rychlé branky, ale nakonec nás zmrazil gól třicet vteřin před koncem. I ve třetí periodě jsme prohrávali o dvě branky, opět jsme se dokázali do zápasu vrátit a klobouk dolů před hráči. V prodloužení už se k nám přiklonilo štěstí.“

Václav Prospal (HC Madeta Motor České Budějovice): „Řeknu to velice stručně. V zápase jsme nebyli lepší, ale měli jsme velkou šanci z Plzně odvést tři body, nakonec vezeme pouze jeden a tím pádem nemůžeme být spokojení.“