PLZ - CHM 3:2

PLZ - CHM 3:2 - Indiáni dvakrát odvrátili vedení soupeře a naopak sami slaví!

Plzeň - Dohrávka osmnáctého kola přivála na led indiánů vůbec poprvé v aktuální sezóně chomutovské Piráty. A ti se zhostili svého jména dobře, první část ovládli 1:0.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:2
0:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 22. V. Němec (Kodýtek), 32. V. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Jan Kovář, Gulaš) – 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (V. Růžička, Buchtela). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

4554

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Kantner, Preisinger, Indrák.

Piráti Chomutov

Peters (Pavlát) – Trefný, Knot, L. Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, V. Růžička (A), T. Svoboda – Raška, Sklenář, J. Stránský – Tomica (C), Vantuch, Duda – Koblasa, Huml (A), J. Havel.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 2

Jako první v utkání zahrozil domácí kapitán. Gulaš objel klec Pirátů a jal se rychle zakončovat, Peters si poradil betonem. To hosté rozezvučeli pravou tyč, když Stránský zakončoval únik dva na jednoho až příliš přesně. Na druhé straně se mezi kruhy zjevil Kodýtek, gólman Severočechů své barvy podržel vyrážečkou. Pak se již skóre měnilo. Vantuch z vlastní obranné třetiny našel na útočné modré Radka Dudu, jenž si tísněný potáhl kotouč směr brána a utaženou střelou k tyči rozvlnil síť. Západočeši poté dostali od soupeře více jak půlminutovou výhodu dvou hráčů v poli, kromě tvrdé rány Pulpána ale mohl být Peters v klidu. Z toho ho vyvedl až Indrák, který přijal příhru Allena před svatyni Pirátů, jenže stav se srovnal pouze na tyče. Když těsně před úvodní sirénou neuspěl ani z mezikruží Sklenář, odcházeli Severočeši do kabin za fotbalového vedení.

Do prostředního dějství vlétli domácí jako velká voda a brzy se radovali z vyrovnání. Hosté špatně vyhodili, nahození směr brána se pokusil zpracovat mezi kruhy ze vzduchu Kodýtek, puk si ale ochočil až Vojtěch Němec a chladnokrevně zavěsil pod břevno. Dokonat obrat mohli modrobílí vzápětí. Indrák se prokličkoval až k levé tyči, předložil na pravou Preisingerovi, kterého ho ovšem bravurně vychytal Peters. A tak platilo otřepané: "nedáš - dostaneš." V situaci tři na jednoho sice Růžičkovi neprošla příhra, ale černý nesmysl se odrazil přímo na hůl Tomáše Svobody, který rychlý kontr dokončil. Se svým přispěchal i Jank, tvrdou bombou z pravého kruhu ale nechal pouze vyniknout Frodla. I na druhé straně se činil muž s maskou, když pálil z otočky Gulaš a na brankovišti ještě dorážel Pour. Pak si hosté vybrali i pořádný pytel smůly. Vojtěch Němec hledal z pravého rohu u levé tyče číhajícího Kracíka, před kterým se snažil Tomica zakročit, ale touš si srazil do vlastní sítě. Za nedlouho poté vystřelil štiplavě přes obránce ze strany Růžička, Frodl měl plnou výstroj práce. Před druhou přestávkou ještě Piráti dostali výhodu čtyřminutové přesilové hry, rozuzlení se ale diváci měli dočkat až v periodě třetí.

A tak se také stalo, indiáni udeřili opět brzy po návratu na led. Kovář připravil milimetrovou přihrávku z levého rohu na pravou tyč pro Petra Kodýtka, který z první div neprotrhl síť. Po chvilce mohl být náskok vyšší, ovšem Peters na brankovišti zastavil dorážky Eberleho i Kratěny. Pěknou ránu vyslal zase Jones pár kroků za modrou, místečko mezi betony gólmana soupeře nenašel. Nevedlo se ani Stránskému, jenž si zpoza branky vybruslil až na levý kruh a Frodl musel zasahovat ramenem. Poté z mezikruží pálil Gulaš, jenže těsně minul. Čas ovšem běžel a běžel a přišla chvilka Severočechů na odvolání gólmana. V něm ovšem domácí muž s maskou příliš práci neměl - naopak! Pokusil se trefit opuštěnou klec Pirátů, puk ale hosté zachytili. I tak se ale Plzeň mohla radovat, i potřetí totiž letos proti Pirátům brala všechny body.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Chomutov hraje jinak než soupeři, se kterými jsme hráli minulý týden, navíc se mu dařilo venku. Z naší strany katastrofa v první třetině, hlavně přesilové hry. Ve druhé části jsme se restartovali a hru hodně zlepšili, kluky musím pochválit. Abych to shrnul, tak jsem rád, že jsme i takový těžký zápas před našimi fanoušky dokázali zvládnout a bereme tři body. Navíc jsme rozhodli v přesilové hře, což také oceňuji. Věřím, že se nám vrátí zranění minimálně na play-off, snad ale i dříve. Brzy na led naskočí Denis Kindl, kterého trápí jen viróza. Naši doktoři dělají maximum.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): První třetina nebyla špatná, navázali jsme na poslední část v Karlových Varech. Škoda, že jsme neproměnili více šancí, Jan Šťastný trefil z úniku tyč. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, Plzeň nás dostala pod veliký tlak a dokázala srovnat. Sice jsme šli znovu do vedení, ale poté opět inkasovali. Celý zápas rozhodla poslední perioda, kdy padl rozhodující gól Plzně. Klíčové byly přesilovky, my jsme je nedokázali využít, soupeř v nich naopak rozhodl. Jsme zklamáni, ale musím domácím pogratulovat k výhře.