PLZ-KLA: V půlce zápasu vedla Plzeň 2:0, pak bylo utkání ukončeno

P l z e ň - V posledním přípravném zápase před startem extraligy vedla Plzeň nad Kladnem po první třetině 2:0. Skóre zápasu otevřel již ve čtvrté minutě Milan Nedoma při přesilové hře. Druhou branku přidal těsně před první sirénou Robert Jindřich. Druhá třetina byla značně nervózní. K vidění byla řada šarvátek a potyček, které vyvrcholily hromadným střetem v polovině zápasu. Rozhodčí rozdali najednou sedm trestů. Kladenští hráči na verdikt reagovali odchodem do kabin a utkání se nedohrálo.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:0
2:0

Branky a nahrávky: 4. Nedoma (Andrašovský), 20. Jindřich (Havelka). Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:10, navíc Orct 10 min OT, Čech 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0.

Duba – Nedoma, Výborný, Jindřich, Trnka, Cartelli, Šrek, Výtisk, Mrázek – Šaffer, Pospíšil, Matějovský – Paroulek, J.Straka, Andrašovský – M.Straka, Kraft, Adamský – Kracík, Havelka, Důras

Rytíři Kladno

Orct – Čech, Evan, Ševc, Hořava, Zeman, Jelínek, Hořava – Havel, Klimt, Frolík – Patera, Procházka, Kysela – Zajíc, Horna, Bílek

Poslední ostrý test před startem extraligy přilákal do ochozů slušný počet diváků, kteří od prvních minut viděli aktivně pojatý hokej v poměrně rychlém tempu. Modrobílý dres navíc po dlouhé době oblékl odchovanec plzeňského hokeje, Milan Kraft, který nastoupil s číslem 41. Hned v první minutě zazlobil před Orctem útok Josefa Straky svou tradiční kombinační hrou. Po necelé minutě a půl hry byl vyloučen kladenský Kysela za hákování. Když už se zkušený kladenský matador připravoval k návratu do hry, využil početní převahu Milan Nedoma, který zužitkoval nahrávku Andrašovského zpoza branky. Ve 4. minutě tak domácí vedli 1:0. Plzeň povzbuzena rychlým gólem byla nadále aktivnější. Závar v kladenské třetině si v 10. minutě vytvořilo opět útočné trio Paroulek - Josef Straka – Andrašovský. Kladno zahrozilo při přesilovce ve 12. minutě. Evanova střela donutila Dubu předvést provaz, který si tak vysloužil potlesk publika. Na druhé straně zase doloval puk ze skrumáže před brankou aktivně hrající Mrázek. Kladno si vytvořilo tlak ve své útočné třetině v 18. minutě. Své slibné střelecké pozice však nevyužil Frolík ani Čech. Hra se hned vzápětí přenesla před branku hostí. Ani z pohledné souhry Josefa Straky s Paroulkem však branka nepadla. Stav skóre na nové světelné kostce se pohnul až půl minuty před první sirénou. Při hře čtyři na čtyři objel kladenského beka Robert Jindřich, přesně zamířil a zvýšil na 2:0.

Diváci, kteří zmeškali začátek druhé třetiny u bufetů na chodbě, neviděli individuální průnik Radka Matějovského ani Hornovu akci v 21. minutě. Hned od prvních okamžiků bylo jasné, že druhá část hry nebude rozhodně poklidná. Na začátku čtyřiadvacáté minuty se po Důrasově faulu za plzeňskou brankou strhla první větší rvačka. V zápasení vynikli zejména Čech a Matějovský. Druhý jmenovaný obdržel netradiční trest na šest minut – dvě minuty za napadení a dvě plus dvě minuty za hrubost. Ve dvacáté sedmé minutě ujel plzeňské obraně Bílek, na Dubu ale nevyzrál. Další potyčka byla k vidění v osmé minutě. Tentokrát byli hlavním aktéry Kysela a Michal Straka. To však byla pouze předehra pro bitku, ke které došlo v čase 29:41. Rozhodčí před tím nepotrestali několik hrubších zákroků na obou stranách. Emoce vzplály za brankou Zdeňka Orcta, který se osobně zapojil do bitky. Do vřavy přispěchaly na pomoc obě téměř kompletní střídačky. Rozhodčí udělili na místě celkem jedenadvacet trestných minut, Čech navíc dostal trest do konce zápasu. Kladenští reagovali odchodem do kabiny. Plzeňští vítězně pokynuli překvapenému publiku a led se v krátké chvíli vylidnil. Někteří fanoušci ještě setrvali v ochozech v očekávání pokračování hry, když však vyjela na hrací plochu rolba, nebylo pochyb o tom, že utkání se již nedohraje.