PLZ - KOM 4:2

PLZ - KOM 4:2 - Škodovka zhasla Kometu!

Plzeň - Po deseti dnech mohli plzeňští fanoušci opět vyrazil na extraligový hokej. Tahákem kola bylo utkání plzeňských indiánů, kteří v LOGSPEED CZ Aréně přivítali Kometu Brno se staronovým lodivodem na své střídačce.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:2
0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) – 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec)

7113

Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Klimeš) – Baranka, O. Němec (A), Pyrochta, Glover, Gulaši, Svozil, Bartejs (C) – Zaťovič, P. Holík, Kucsera – Jenyš (A), Plekanec, L. Horký – Hruška, Lev, Orsava – Dočekal, Kusko, Svačina.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

Utkání na západě Čech začali lépe hosté. Kometa sice prohrála úvodní vhazování, nicméně po devíti vteřinách muset Frodl zasahovat proti střele Lukáše Kucsery. V následující minutě se na levém kruhu uvolnil Filip Suchý, ten ještě viděl v lepší pozici Jaroslava Kracíka, leč plzeňská 81 si zpracovávala kotouč moc dlouho a Vejmelka se proti jeho pokusu stačil přesunout. Plzeň postupně přidávala na síle, v další šanci se pokoušel před brankou tečovat puk Mertl, chyběly centimetry. V šesté minutě poprvé do hry zasáhli rozhodčí. Jack Glover přišel o helmu, avšak pokračoval ve hře, za což musel za katr. V početní výhodě pálil Vojtěch Budík, který dostal ideální pas na levý kruh, Vejmelka jeho úmysl na poslední chvíli vytěsnil mimo tři tyče. Už v rovnovážném stavu na ledě domácí pokazili přihrávku, využít toho mohl Petr Holík, ale před poodkrytou částí klece nezamířil přesně. V dalším zakončení se zjevil ex-plzeňský Jakub Lev, ani on jedovatou neprolomil nerozhodný stav. Plzeňská jednička v brankovišti se blýskla i proti ráně Kuczery, kterého hezky našel Martin Zaťovič. Vzápětí Kometa přečkala druhé oslabení v zápase. V početní výhodě stojí za zmínku rána Milana Gulaše, nejproduktivnější hráč celé extraligy tentokrát nemířil přesně. V závěru úvodní periody plzeňští nevyhodili kotouč, z čehož pramenila druhá šance Jakuba Lva, jenomže pokusem po ledě minul branku.

Prostřední dějství začali indiáni ve velkém tempu, po dvaceti vteřinách hry za Vejmelkovýma zády zvonila po ráně navrátilce Pulpána horní tyč. Stále v první minutě druhé třetiny ještě nahodil puk na brankáře Komety Jank, před ním ho ze vzduchu ještě ztečoval Jaroslav Kracík a s velkou dávkou paní štěstěny černý neposeda nakonec skončil poprvé v utkání v síti. Škodovka mohla záhy přidat druhý gól. Matyáš Kantner se pustil do velké kličkované, při jeho zakončení puk orazítkoval beton gólmana. Pří následujícím zakončení muset hostující muž s maskou proti ráně Roba provětrat svou lapačku. Poté se o slovo opět přihlásili hosté. Ve výhodě o jednoho muže navíc zasahoval Frodl u tyče proti pokusu Holíka, vzápětí proti pumelici Němce chytat nemusel, jelikož střela rozduněla pouze zadní mantinel. Krátce za polovinou Brno z čistajasna vyrovnalo. Vladimír Svačina obdržel pocukrovanou nahrávku před branku a jemnou tečí puk usměrnil vedle pravé tyče Frodlovy brány. Škodovka ovšem našla rychlou odpověď a vyrovnaný stav tak trval pouhých dvacet tři vteřin. Zakončení Petra Straky zblízka dokázal Vejmelka vyrazit pouze před sebe a s pohotovou dorážkou do poloprázdné branky přispěchal Vojtěch Němec. Plzeňská modrobílá družina mohla své vedení zdvojnásobit, jenomže zakončení Janka nebylo přesné a Tomáše Mertla v zakončení zahákoval protihráč. V nabídnuté výhodě indiáni přeci jen potřetí zapříčinili vzlet plzeňských šál nad hlavy. Z pravého kruhu pálil Luboš Rob, hostující brankář jeho pokus neudržel, kotouč si nejrychleji našel Tomáš Mertl, který pohotovou dorážkou potěšil své fanoušky. V poslední minutě fauloval domácí Němec a Kometa zkraje třetí třetiny bude dohrávat přesilovou hru.

Zkraje poslední dvacetiminutovky Kometa sice rozjela svůj přesilovkový kolotoč, ale pomyslný vrchol se nedostavil. Velkou obětavostí pro tým se prezentoval Bohumil Jank, který schytal dva těžké údery po ráně Ondřeje Němce. Brnou toužilo po snížení domácího náskoku, ale Plzeň do závěrečné periody vstoupila velmi dobře a dlouhé minuty hosty do ničeho nepustili. Naopak sama mohla udeřit, Luboš Rob si našel svou střeleckou pozici, Vejmelkova lapačka rychle vylétla proti kotouči. Při zakončení Miroslava Indráka skupinka lidí za brankou už zvedala ruce, avšak plzeňský útočník překvapivou ranou trefil jen bližší tyč, následně z obdobné pozice těsně minul. Kometa se dlouho nemohla dostat ke své hře, k vidění byly pouze šance domácího celku. Vejmelka se musel hodně zapotit i proti ráně Mertla z první, kterého přesně našel od levého mantinelu našel jeho dvorní nahrávač Milan Gulaš. Moravský celek zahrozil až akcí, kterou táhl podél levého mantinelu Tomáš Plekanec, hostující hvězda zakončila z vrcholu kruhu, avšak mimo. O několik málo vteřin podnikli rychlý výpad indiáni, v přečíslení tří proti dvou pálil Luboš Rob jen do břevna. Domácí za svou aktivitu byli odměnění čtvrtou branku. Matyáš Kantner rozjel rychlou akci, v útočném pásmu našel před brankou přesně hokejku kapitána Milana Gulaše, který touš už jen dopravil do opuštěné brány. Závěrečné minuty Škodovka kontrolovala hru, Kometu do ničeho nepustila, naopak nepopulárního bůra mohl přidat Luboš Rob, ale hostující svatyni přestřelil. Hosté se nakonec snížení dočkali, ve vlastním v oslabení oslovil Plekanec volného Pavla Jenyše, který dal výsledku definitivní podobu. Plzeň si po výhře 4:2 připisuje do tabulky cenné tři body.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Já nechci komentovat průběh dnešního utkání. Jsme pochopitelně rádi za tři body, protože my s Kometou body většinou ztrácíme, moc zápasů jsme s nimi neuhráli. Dneska jsme předvedli velice slušný výkon a po zásluze jsme vyhráli."

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): "Dnes se mi zápas hodnotí velmi těžko ze dvou důvodů. Ten první je, že náš výkon byl naprosto bezkrevný, i když jsme uhráli první periodu bez branek, přečkali jsme dvě oslabení, tak jsme na to nenavázali. Nechali jsme si dát ve druhé třetině tři branky z předbrankového prostoru. Za druhé Plzeň byla jasně důraznější před oběma brankami. Ve třetí třetině domácí pokračovali ve své aktivní hře, nezalezli, my jsme se jen s obtížemi dostávali do útočeného pásma. Musím konstatovat, že Plzeň zaslouženě vyhrála."