PLZ - LIB 4:0

PLZ - LIB 4:0 - Škodovka na úvod extraligy porazila Tygry, Dominik Frodl vychytal nulu!

Plzeň - Po úspěšném představení v Champions Hockey League začala pro Škodovku i extraligová sezona, modrobílí v prvním utkání ročníku přivítali na domácím ledě celek Bílí Tygři Liberec. Západočeši do duelu vstoupili skvěle, během prvních pěti minut vstřelili dva góly, po úvodní třetině vedli celkově 3:0. Plzeňští si nakonec došli pro výhru 4:0, Dominik Frodl si při premiéře v extralize připsal nulu.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:0
3:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. V. Němec (Gulaš, Kratěna), 5. D. Kindl (V. Němec, Frodl), 12. Kracík (Čerešňák), 52. D. Kindl (Gulaš, J. Kindl). Průběh utkání: 4:0.

6 777

Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín, T. Hanousek – Ordoš, P. Jelínek (C), Bulíř (A) – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – Lakatoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, J. Vlach, Teplý

Roman Vráblík 0 0 0 0 0

První buly úvodního extraligového duelu mezi Škodovkou a Libercem vhodil čestný host – Ryan Hollweg. Ten po dohodě kvůli vracejícím se zranění před sezonou ukončil své působení v Plzni. Poté už se šlo na hokej. Bílí Tygři do duelu nevstoupili dobře, spíše řečeno příliš šťastně, neboť během prvních 59 sekund dvakrát vyhodili kotouč mimo hrací plochu, za což následovaly dva menší tresty. A přesilovka pět na tři pro indiány. Tu dokázal po dlouhém obléhání branky Willa využít střelec Vojtěch Němec, jenž v čase 2:05 přesně pod horní tyč tečoval nahození Milana Gulaše. Už o dvě minutky později se Západočeši dostali do přečíslení. Němec vybojoval puk a poslal ho na Denise Kindla, který měl na pravém kruhu dost času si kotouč zpracovat a poslat ho přesně umístěnou ranou ke vzdálenější tyči.

Hra se po dvou bleskových gólech Plzně vyrovnala, leč další dvě velké šance si připsali domácí. V deváté minutě se před brankovištěm Romana Willa zjevil David Stach, který si však na libereckého gólmana po bekhendové kličce nepřišel. Již ve dvanácté minutě Will potřetí kapituloval. Jaroslav Kracík rozjel se svými kolegy kombinaci v útočném pásmu, ale po pasu se k němu puk vrátil zpátky. Domácí forvard záhy mohutně napřáhl a jeho přesná rána se od břevna odrazila za brankovou čáru. I Liberečtí si poté zahráli přesilovou hru. Domácího brankáře Dominika Frodla před ní hodně prověřil Jaroslav Vlach, ale jeho výjezd z pravé strany nepřinesl úspěch. Ještě větší šanci měl Radan Lenc, jenž v závěru třetiny střílel z mezikruží, ale Frodl podržel svůj tým. Po dvaceti minutách vedli domácí 3:0.

Do prostřední třetiny vlétli liberečtí Tygři jako tygři. Hnali se za snížením stavu, protože po první části ztráceli tři góly. Hned v první minutě se do šance dostal Michal Bulíř, jenž se po sražené střele probojoval ke kotouči, jeho pokus z otočky však skončil mimo. Poté se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí, Petr Straka vzal celou akci na sebe, vystřelil zápěstím, ale gólman Will byl na místě. Na druhé straně se do podobně zajímavé šance probil důsledný Marek Kvapil, jehož prudký pokus vyrazil bezchybný Frodl do bezpečí.

A poté se zase jiskřilo před plzeňskou brankou. Bílí Tygři se dostali do přečíslení tři na dva, puk se nakonec dostal k Hudáčkovi, jenž tvrdě vypálil ze středu hřiště. Domácí brankář puk chytil a ukryl do své výstroje před dojíždějícími protihráči. Šance střídala šanci, do úniku se po pravé straně probojoval Ondřej Kratěna, útočníkův svižný pokus odrazil liberecký gólman betonem. A další zajímavý pokus si připsal i domácí Indrák, jehož pokus pozorný Will vyrazil, poradil si i s ranou Conora Allena. Na druhé straně příležitosti prostřední části uzavřel Michal Bulíř, jenž střílel z voleje po pasu zpoza domácí branky, ale Frodl i nadále držel čisté konto.

Hned v úvodu třetí třetiny měla Plzeň přečíslení dvou proti jednomu, Allen prostrčil kotouč na Stacha, který zblízka bekhendem tečoval, Will ovšem výborně zasáhl betonem. Záhy i hosté se mohli dočkat prvního gólu, po přihrávce z levé strany pálil osamocený Hudáček, ale nová liberecká posila netrefila odkrytou branku. Poté si v útočném pásmu vykombinovali veletoč Gulaš, Nedorost, Novotný a beci Plzně, liberecká obrana musela létat ze strany na stranu, ale velký nápor ustála, Roman Will počtvrté neinkasoval. Situaci však Severočeši ukončili za pomoci faulu, nabídnutou přesilovku ale indiáni nevyužili.

Po šanci Martina Ševce, jehož bekhendový blafák domácí srazili do ochranné sítě, se indiáni dostali do tří přečíslení dva na jednoho. Roman Vráblík nejprve zajímavě střílel po břevno, Will vyrazil ramenem, následný pokus Jana Eberleho zblokovala hostující obrana. Ale do třetice už udeřilo. Milan Gulaš získal ve středním pásmu puk, předložil ho na volného Denise Kindla, který si v pohodě připsal druhý gól v utkání. Celkově čtvrtý plzeňský. Následně mohl přidat další trefu Miroslav Indrák, toho ale znovu výtečně vychytal Will. Poté v přesilové hře napálil z voleje Ondřej Kratěna bližší tyčku.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Hosté nám usnadnili začátek utkání. Podařilo se nám využít přesilovku a v prvních patnácti minutách jsme dominovali, poté už zápas byl víceméně vyrovnaný. Jsme rádi, že jsme drželi tříbrankové vedení, neobdrželi jsme žádný gól a ještě jeden v závěru přidali. Rovněž jsme šťastní, že jsme po úspěšném startu v CHL dobře začali i extralize a na úvod vybojovali tři body.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Přijeli jsme sem s nějakým plánem, ale ten se nám rozpadl v první minutě, nedokázali jsme hrát disciplinovaně a brzy jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení, což nastavilo ráz první poloviny zápasu. Plzeň se dostala do laufu a my jsme nebyli schopni zachytit tempo. Ve druhé půlce už byl duel vyrovnaný, ale domácí dokázali těžit z vedení. My jsme hráli moc složitý hokej, který do začátku sezóny nepatří.