PLZ - LIT 2:1sn

PLZ - LIT 2:1sn - Šňůry vítězná i bodová pokračují!

Plzeň - Indiáni dnes odehráli již své deváté extraligové utkání a opět si o něco prodloužili bodovou sérii. Duel to byl dnes nesmírně vyrovnaný, však méně branek ještě v utkání letos Západočeši nezažili, v základní hrací době padly pouze dvě.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:1sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Suchý (Gulaš), rozh. náj. Gulaš – 39. Zygmunt (M. Havelka, Helt). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

hráno bez

Frodl (Pavlát) – Lang, L. Kaňák, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, Kvasnička – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Rob – Kantner, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Godla (Honzík) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, M. Hanzl (A), Mahbod – P. Zdráhal, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, Gerhát, Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Čtvrtý duel během tří měsíců mezi Plzní a Litvínovem lépe načali domácí. Gulaš zaparkoval za brankou soupeře, počkal na vhodný moment, ve kterém oslovil Filipa Suchého, který ranou po ledě rozvlnil síť. Po chvilce z druhé vlny zakončoval Lang, ještě dorážel Straka, avšak skóre se již neměnilo. Následně museli modrobílí do čtyř, v nejvážnější šanci Pospíšil našel jen vyrážečku Frodla. A tak dal o sobě dvakrát v rychlém sledu vědět šestnáctiletý debutat v seniorské reprezentaci David Jiříček. V ideálních pozicích našel na ose hřiště osamocené Straku a později Kodýtka, oba ale na Godlu nevyzráli. Druhý jmenovaný se ještě těsně před první sirénou protáhl po levé straně až před svatyni Vervy, zkusil kličku do bekhendu, ta na strážce neplatila.

Prostřední dějství z mezikruží odšpuntoval Hübl, avšak rána byla nakonec sražena. Poté od modré oslovil Helta na brankovišti Cibulskis, Frodl se stihl bravurně přesunout. Zakročil i vzápětí betonem proti Zygmuntovi, který pálil z ideální pozice. Uplynulo několik minut a oba hráči si akci zopakovali. Dorážkou rány Zygmnuta rozezvučel Helt tyč. Další gólovku Litvínova měl na holi Myšák. Mladý forvard se dostal za obranu indiánů, avšak v tísní síť nerozvlnil. Nakonec ale do druhé pauzy hosté vyrovnat dokázali. Byl to právě aktivní Pawel Zygmunt, jenž obdržel od Havelky příhru mezi kruhy a zápěstím zamířil přesně pod břevno.

Poslední dějství načal plzeňský kapitán Gulaš dvěma ranami z obou kruhů, jednou vyrazil muž s maskou Vervy, podruhé šla ráno mimo. Překlopit vedení zpět na domácí stranu mohl také Kodýtek, který pláchl obraně soupeře. Zvolil svižnou, leč nepřesnou, střelu. A tak mohlo platit otřepané: "Nedáš - dostaneš." Indiáni zapomněli na zadní vrátka, před Frodlem nechali osamoceného Gerháta, mladý gólman předvedl svůj um proti zakončení pod břevno. V závěru základní hrací doby ještě tečované Štichovo nahození od modré skončilo těsně mimo pravé tyče.

Duel tak musel do prodloužení. Jenže v něm se rozhodnutí neurodilo a na řadu musely samostatné nájezdy. Na úspěšné provedení Petra Kodýtka odpověděl Jan Myšák. Následně se prosadil Milan Gulaš a Pavel Musil, bonusový bod tak zůstal na západě Čech.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Jsme rádi, že máme dva body, ale naše hra nebyla dobrá. Litvínov byl houževnatější, zvlášť ve druhé třetině, kde jsme měli velké mezery v obraně a jen se štěstím jsme to uhráli. V prodloužení nám nevyšla přesilová hra čtyři na tři, leč vítězný bod jsme získali naštěstí v nájezdech. Někdy takové zápasy přijdou, hráčům to nesedne a o to více si ceníme dnešních bodů."

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): "Byl to dobrý zápas z obou stran, první třetinu měli domácí navrch, měli jsme díry v obraně. Ve druhé třetině to bylo lepší, vytvořili jsme si několik dobrých šancí. Myslím si, že minimálně bod jsme si rozhodně zasloužili proti velmi dobrému soupeři. Rozhodně se máme se od čeho odrazit do dalších zápasů."