PLZ - LIT 4:1

PLZ - LIT 4:1 - V parádním utkání zdolali indiáni Litvínov!

Plzeň - Souboj třetího se čtvrtým, to byl nedělní program v plzeňské Home Monitoring Aréně. Litvínov se už ve druhé minutě ujal vedení, ale Škodovka skóre dokonale otočila a po zásluze bere všechny body.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 34. Eberle (Straka), 38. D. Kindl (Jones, Frodl), 42. Eberle (Kodýtek, Straka), 46. Straka (Eberle) – 2. Trávníček (Gerhát) Průběh utkání: 0:0, 0:1, 4:1

6221

Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Stach, Nedorost, Gulaš (C) – Pour, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle

Janus (Hanuljak) – Baránek, Hunkes, Suchánek, Šesták, Ščotka, Romančík, Březák – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – Trávníček (C), Gerhát, J. Černý – M. Hanzl, Petružálek (A), Jánský – Jícha, Válek, Jurčík

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Do utkání vstoupili lépe západočeši. Hned po dvaceti vteřinách se hnal do zakončení David Stach, ale jeho pokus byl ztečovaný mimo branku. Skóre se vzápětí měnilo na druhé straně, když František Gernát našel před brankou najíždějícího Michala Trávníčka, který přesnou ranou k blížší tyčce otevřel skóre dnešního utkání. Dominik Frodl něměl při této střele úplně čisté svědomí a indiáni se pokoušeli o rychlé vyrovnání. Ve druhé minutě dostal Denis Kindl přihrávku do jízdy, ovšem střelou zápěstím si na hostujícího muže s maskou nepřišel. Následně si Škodovka vyzkoušela první přesilovou hru, ve které vybídl Denis Kindl ke skórování Milana Gulaše, ale jeho střela z první si cestičku do černého nenašla. Začátek utkání měl velmi rychlý spád, oba strážci brankoviště museli být v naprostém soustředění a hra se přelévala ze strany na stranu. Obrovský závar před Jaroslavem Janusem přinesla osmá minuta. Václav Nedorost našel na druhé vlně Petra Straku, který neuspěl baseballovým způsobem a domácím se nedařilo ani následným tlakem do brankoviště. Plzeň převzala otěže zápasu, byla jasně lepším mužstvem, ale černý nesmysl stále nedokázali protlačit do branky. Neuspěl ani v polovině prvního dějství Nicolas Jones, kterého našel přesným pasem Vojtěch Němec, ale domácí obránce trefil gólmana jen do hrudi. V 16. minutě se dral jako bijec do zakončení Petr Straka, jenže to s důrazem přehnal a byl poslán odpočinout si na trestnou lavici. Přesilová hra pro severočechny z toho ale nebyla, jelikož své emoce neudržel na uzdě brankář Janus, který domácí třiadvacítku napadl. Při hře ve čtyřech měl obrovskou šanci na zdvojnásobení náskoku Jakub Petružálek, když ujel domácí obraně, ale v tváří tváří Frodlovi forhandovou kličkou neuspěl. A když svůj tlak v závěrečné minutě domácí ve vyrovnání nepřetavili, odcházeli spokojeněší do kabin hosté.

Prostřední dějství odšpuntoval střelou z mezikruží Jan Myšák, ale k překonání domácího brankáře neměla střela potřebné parametry. V 25. minutě se před Janusem ocitl po přihrávce Čerešňáka zcela nehlídaný Miroslav Preisinger, ale hostující brankář stále zůstal nepřekonán. O chvíli později Jakub Kindl hledal před brankou svého bratra Denise, ten byl ovšem při zakončení podražen a pro Indiány tu byla třetí početní výhoda. V té nebezpečně pálil z první Jones, ale Janus se proti jeho střele stačil včas přesunout a zasáhl hrudníkem. V polovině druhé periody si sjel na levý kruh Milan Gulaš a Janusovi musela pomoci levá tyčka k jeho neprůstřelnosti. Tři minuty za polovinou utkání byl poslán na trestnou lavici domácí Kracík za vysokou hůl. Domácí nejen oslabení přečkali bez únohy, dokonce navíc sami udeřili. Petr Straka se zmocnil kotouče na modré čáře a prchal sním sám na Januse. Zakončení Straky si Janus ještě pohlídal, ale na dorážku Jana Eberleho byl i on krátký - 1:1. Vstřelená branka vlila spostu nové energie Indiánům do žil a ty po ledě začali doslova létat. V 36. minutě ujížděli hráči Škody proti dvěma hráčům Vervy, ale Gulaš po přihrávce Stacha druhou branku nepřidal. To se povedlo až o dvě minuty později, poté co zamířil potřetí v utkání na trestnou lavici Jiří Hunkes. Nick Jones předal puk ve středním pásmu Denisi Kindlovi, který se prosmýkl mezi dvěma branícími hráči a parádní kličkou donutil fanoušky vyletět ze sedaček. Druhou asistenci u této branky si připsal i brankář Frodl. Litvínov byl nadále pod trvajícím tlakem. V další dobré šanci se ocitl Nick Jones, ale Janus tentokrát střelu vytáhl ramenem. Pět vteřin před sirénou měl dnes velmi aktivní Nick Jones spoustu prostoru na pravé straně, propálit Januse se mu povedlo, ale touš se k jeho smůle zastavil na brankové čáře, což potrvdil i videorozhodčí.

Závěrečná třetina začala přesilovou hrou Indiánů. Nabito na modré čáře dostal Jakub Kindl, ale Janus jeho ránu viděl a bez větších problémů ji zachytil ve své výstroji. Vteřinu poté co naskočil zpět do hry vyloučený František Gerhát udeřili modrobílí potřetí. Střelu Kodýtka z levého kruhu vyrazil Janus jen před sebe, kde byl pohotově připraven s dorážkou Jan Eberle. Pro hráče ze čtvrtého útoku to byla dnes druhá branka v utkání. O chvíli později mohl snížit František Gerhát, ale Dominik Frodl se zaskvěl parádním semaforem. Ve 45. minutě byl vyloučen Lukáš Pulpán, ale domácím se povedl husarský kousek a podruhé v zápase udeřili v početní nevýhodě. Jan Eberle vyslal do útoku Petra Straku, který zakončil bezchybně bekhendem do horního růžku. Následně dostali hosté možnost k sehrání krátké početní výhody dvou hráčů na ledě, ale přes dobře bránící hráče Škody se prosadit nedokázali. V polovině třetiny mohl brankář Janus podruhé v zápase poděkovat své dobře postavené bráně, když tečovanou střelu Jakuba Kindla zastavila až pravá tyč. V závěru už si Plzeň v poklidu hlídala svůj náskok a na konečném výsledku už nic nezměnila ani dobrá střela zápěstím Milana Gulaše.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Chtěli jsme začít aktivně a bohužel přišla smolná branka na začátku třetiny. Snažili jsme se o jednoduchost. Vývoj utkání vypadal tak, že jsme byli na puku a útočili. Dokázali jsme rychle otáčet hru, nebylo to ale pořád účinné. Dlouho jsme čekali na gól. Měli jsme velmi dobrý pohyb, tak se dá říci, že to byla jen otázka času. Gól jsme si zasloužili. Vážím si toho, jak kluci odmakali celých 60 minut, neměli jsme tam de facto žádná hluchá místa. Výborně nám vyšla oslabení, v nichž jsme dvakrát skórovali."

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): „Odjížděli jsme sem s vědomím toho, že má Plzeň výborný pohyb a umí sehrát přesilovky. To se přesně ukázalo v průběhu zápasu. Nám se podařilo dát šťastnou branku v úvodu. Nějak jsme poté přestáli tlak soupeře, který vznikl jejich dobrým bruslením a rychlou přesnou kombinací. Vývoj utkání se zlomil v naší přesilovce ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali branku, což se nám opakovalo ještě v další přesilovce ve třetí třetině a už jsme nedokázali odpovědět."