PLZ - OLO 3:0

PLZ - OLO 3:0 - Škodovka po zodpovědném výkonu porazila Olomouc, Dominik Frodl má 7. letošní nulu!

Indiáni se naposledy v základní části letošního ročníku Tipsport extraligy utkali s týmem HC Olomouc, již tradičního soupeře přivítali Plzeňané v rámci 46. kola na domácím ledě. První třetina utkání skončila bez branek, ta druhá vyšla Plzni náramně, domácí ji ovládli v poměru 3:0. Náskok Škodovce nakonec k zisku tří bodů stačil!

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

3:0
0:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 26. Vráblík (Rob, Gulaš), 27. Rob (Jánošík, Mertl), 37. Kantner (Přikryl, Pour). Průběh utkání: 3:0.

5 744

Frodl (Tomáš Král) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Jánošík, Vráblík, L. Kaňák, Houdek – Rob, Mertl (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, P. Zdráhal – Kantner, Přikryl, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman

HC Olomouc

Lukáš (Mokrý) – Valenta, Dujsík (A), Ondrušek, Škůrek (C), Vyrůbalík, Jaroměřský, A. Rutar – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek (A), J. Knotek, Olesz – Kořenek, Kolouch, Skladaný

Patrik Zdráhal 0 0 0 0 0

Indiáni nastoupili do druhého utkání během 24 hodin. Prohru v Mladé Boleslavi chtěli hodit za hlavu, museli se totiž soustředit na zápas proti Olomouci, na kterou domácí nemohli vyrukovat s Vojtěchem Budíkem a jeho jmenovcem Němcem, kteří chyběli kvůli zranění. První třetina utkání byla z obou stran mdlá a hodně urputná. K vidění bylo jen minimum šancí na obou stranách. V té úplně první obdržel hostující Lukáš Nahodil v přečíslení puk na bekhend, proti jeho zakončení se však gólman Frodl dokázal včas přemístit.

V podobné situaci na druhé straně oslovil Straka Zdráhala, který zase nevyzrál na lapačku Jan Lukáše. Ten mimochodem ve druhém vzájemném utkání těchto soupeřů v letošní sezóně dokázal vychytat nulu. Ještě jednu šanci si připsali Olomoučtí, když v samém závěru třetiny hrozil Ostřížek, leč ani on Dominika Frodla nepřekonal. Do kabin se tak po prvních dvaceti minutách odcházelo za stavu 0:0.

Prostřední část zápasu byla o hodně zajímavější. Petr Kodýtek nejprve v prvním přečíslení o kousek minul hůl kolegy Zdráhala, za chvilku už však našel Petra Straku, proti jeho bekhendové střele musel Lukáš předvést skvělý zákrok. Na druhé straně Mora vykombinovala situace tři na jednoho hodně zajímavě, Skladaný si sjel na střed hřiště, Frodl ho však bezvadně vychytal lapačkou. Ve 26. minutě poprvé udeřilo. Roman Vráblík si připsal asi pátou střelu v utkání, ta zdánlivě nejskromnější skončila v síti. Plzeňský bek nahodil puk od modré čáry, Gulaš dobře clonil před gólmanem Lukášem, takže puk mohl v klidu zaplout pod břevno.

Už o minutu později vedli indiáni o dva góly. Aktivní první formace Plzně vyhrála buly v útočném pásmu, Mertl tak přistrčil puk na modrou, kde číhal bek Jánošík. Ten rychle vypálil, hostující gólman vyrazil kotouč před sebe, kde si ho našel nehlídaný Luboš Rob a uklidil ho do sítě. Poté Olomouc musela zabrat, protože ztrácela, takže se musela více tlačit do zakončení. V útočném pásmu toho ale kohouti moc nevymysleli, a tak udeřilo na straně druhé. Jakub Pour jako tank projel až před brankoviště Jana Lukáše, ten se svými parťáky jeho zakončení ještě dokázal zpacifikovat. Pohotový Filip Přikryl ale kotouč rychle našel, přistrčil ho k pravé tyči, kde číhal Matyáš Kantner, který neměl problém puk uklidit do prázdné brány. Po čtyřiceti minutách tak Západočeši vedli 3:0.

Ve třetí třetině utkání to dlouho vypadalo, že se skóre už měnit nebude. Oba celky si zahrály přesilové hry, Olomouc dvě, Škodovka jednu. Vážnější šance si však ani jeden celek příliš nevytvořil, nepříjemně sice stříleli Irgl a na druhé straně Gulaš, gólmani však všechny pokusy v klidu pokryli. Milan Gulaš chtěl svůj získaný klubový rekord za každou cenu navýšit, ve třetí třetině byl nesmírně aktivně, ale v tomto utkání nebylo plzeňskému kapitánovi přáno vstřelit gól. S velikánskou šanci pak neuspěl ani Petr Kodýtek, který jel sám na gólmana Lukáše. Nakonec je to tolik mrzet nemuselo, protože Škodovka porazila Olomouc v poměru 3:0.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Nebudeme si nalhávat, že jsme předvedli skvělý výkon. Byla tam spousta nervozity a nepřesností. Asi se na nás projevuje série ve venkovních utkáních a navíc nám chybí spousta zkušených hráčů. Řada mladých se s tím tak musí poprat. Jsem rád, že jsme si i přesto všechno našli cestu k vítězství. Nedělám si ale iluze, že by duel takto dopadl, kdyby soupeř proměnil nějakou ze svých šancí."

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Nemůžeme hrát na osmdesát procent. Musíme podat sto procent, abychom vyhráli. Vždy byl v zápase nějaký problém, který jsme si vytvořili sami. Před první brankou jsme nedali vyloženou šanci a hned se to otočilo proti nám. Chtěli jsme si ještě pomoci alespoň jedním gólem v poslední části a duel zdramatizovat, ale bohužel se to nepovedlo. Pro mě je to dnes zklamání, utkání bylo celkem vyrovnané."