Plzeň – Indiáni v pátek vybojovali cenné body na ledě silného Mountfieldu, dnes je čekal další tvrdý oříšek - lídr z Třince!

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

1:4
0:1, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 59. Stach (J. Kindl, Gulaš) – 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina (Polanský). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

3553

Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Indrák (A), Stach, Gulaš (C) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, Pour.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kváča) – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

A ten začal lépe. Marcinko dostal mnoho prostoru mezi kruhy, Frodl však vytěsnil mimo. Poté se ale již Slezané radovali. Roth našel zpoza branky před ní Martina Růžičku, který bekhendem poslal černý nesmysl k levé tyči. Poté na sebe vzal přečíslení tři na dva Bukarts z levého kruhu, domácí gólman uzmul kotouč do své moci. Dali o sobě vědět i domácí. Straka vlétl do pásma a tvrdě vypálil, Hrubec zakročil lapačkou. Zkoušel to i Gulaš z pravého kruhu a jen těsně minul vzdálenější tyč. Následně se početní výhody dostalo hostům, avšak paradoxně nejvíce zahrozili modrobílí. Znovu Straka se dostal k zakončení mezi kruhy a rozezvučel brankovou konstrukci. Přestože oba celky hrály velmi aktivně, na branky si fanoušci museli počkat.

Druhé dějství načal Stach, jenž si mezi kruhy potáhl kotouč na bekhend, překonal Hrubce, jenže orazítkoval pouze levou tyč. A domácí tlačili dál. Ze stejné pozice Indrák těsně přestřelil, Gulašův pokus z levého kruhu zase gólman Třince uzmul do lapačky. Za hosty se ozval Svačina, který také působil na západě Čech, z otočky z osy hřiště našel jen náruč připraveného Frodla. Poté vzal na sebe přečíslení dva na jednoho Jakub Kindl, dělová rána Hrubcovi nadělala velké problémy. Muž s maskou Ocelářů se činil i poté, když ve dvojnásobném oslabení skvělým přesunem vychytal Stacha u levé tyče. Fotbalový stav 0:1 tak trval dál.

Ihned po úvodním buly třetí části se do sebe pustili Indrák s Adámkem, lépe si vedl domácí hráč. Poté Třinec zahrozil v početní výhodě. Frodl betonem jen tak tak vytáhl ránu Wereka, Svačina dorazil jen do boční sítě. Na druhé straně vypálil Gulaš z levého kruhu těsně mimo. Lépe si vedl Ethan Werek, který vlétl do pásma Západočechů a zavěsil do pravé šibenice. Po chvilce navíc táhl Ondřej Kovarčík přečíslení svých barev a jeho přihrávku z levé strany si domácí srazili do vlastní sítě. Další trefu měl na holi Chmielewski, z první však z mezikruží na Frodla nevyzrál. V závěru zápasu ještě vykřesal jiskřičku naděje pro modrobílé David Stach dorážkou na brankovišti, jenže následnou hru bez brankáře rychle potrestal ranou přes celé kluziště Vladimír Svačina. Hosté tak zapsali jubilejní desátou výhru, Plzeň naopak pátý domácí nezdar.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Říkáme si to dnes a denně, ale zase si necháme dát brzy první gól. Vstup do zápasu se nám zase nepovedl. Potvrdilo se, že pokud nedáme přesilovku pět na tři, tak se vyhrát nedá. Ale jinak jsme dvě třetiny bojovali, pár šancí jsme si vytvořili, naše hra s pukem se zlepšila oproti předešlým zápasům. Třetí třetina se nám ale nepovedla, potom si soupeř vše pohlídal. Vidím to v tom, že pokaždé prohráváme a bohužel nejsme schopní dát více branek, to nás v tuto chvíli zabíjí.“

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): „Měli jsme výborný vstup do utkání, který jsme korunovali gólem. Tahle branka nám moc pomohla. V Plzni je velice důležité odehrát dobře první třetinu, ve druhé třetině se nám zase povedlo ubránit oslabení ve třech, díky obětavé hře jsme zablokovali mnoho střel. Gólman Hrubec nás moc podržel, ve třetí třetině jsme pak kontrolovali hru a hráli velice dobře dozadu. Náskok jsme si pohlídali, získali jsme cenné tři body, musím kluky pochválit.“