PLZ - TRI 3:4pp - Tuhý boj na úvod nového roku, Škoda proti lídrovi bere bod!

Plzeň - Nový rok je tady a s ním i nové výzvy. Tou první, navíc během dvou dní dvakrát, bude v LOGSPEEED CZ Aréně lídr z Třince. A hned první duel znamenal parádní přestřelku a dělení bodů.

32.TV , ne 3.1.2021, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec
3:4pp
2:1, 1:2, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 5. Suchý (Straka, Lang), 19. Suchý (Gulaš, Stříteský), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík) – 7. M. Kovařčík (O. Kovařčík, M. Doudera), 33. M. Kovařčík (Marcinko), 39. M. Stránský (Hrňa), 64. M. Stránský (M. Doudera). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Gerát, Hynek
Vyloučení 6:2
Využití 0:1
V oslabení 1:0
Střely na branku 19:31
Zblokované střely 13:15
Hity 16:9
Vhazování 21:28
Diváci hráno bez
Vyšší tresty Houdek (PLZ) 10 min.
HC Škoda Plzeň Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Houdek – Rob, Kodýtek, Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Kantner, Stach, Pour – Slanina, Malát.
HC Oceláři Třinec Štěpánek (21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Martynek, Marcinko, Šedivý – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Komentář

Jako první v utkání zahrozil Vrána, který zůstal sám u pravé tyče. Zkusil na Frodla kličku do bekhendu, ten bravurně zakročil lapačkou. Indiáni odpověděli z levého kruhu osamoceným Suchým, ten tvrdou ranou minul. Stejně jako z druhé strany Gulaš. Poté se jal zakončovat z předbrankového prostoru dorážkou Kodýtek, Štěpánek nadzvedl nad. Skóre tak otevřela až rána Filipa Suchého přes obránce z pravého kruhu ke vzdálenější tyči, kterému z druhého nabil Straka. Oceláři ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Michal Kovarčík si zpoza branky vyjel před ní a z otočky srovnal s domácími krok. Následně první vyloučení zápasu znamenalo dokonání obratu ze strany červenobílých, avšak teč Matěje Stránského mířila do již posunuté klece a na základě rady videorozhodčího tedy nebyla správně uznána. Druhou trefu tak mohli zaznamenat jako první modrobílí, z osy hřiště ovšem Kodýtek mířil jen do středu branky. Lépe si vedl opět Filip Suchý, který v oslabení dojel vyhození Gulaše a z ostrého úhlu jej poslal dělovkou do sítě. Indiáni tak letos ve čtyřech třetinách vstřelili Ocelářům tři branky a všechny stejný hráč.

Prostřední část zahájil v brankovišti Třince Kacetl a hned musel řešit dva úniky Kantnera. Mladý forvard nejprve mohutně napřáhl na levém kruhu, po chvilce na sebe vzal i přečíslení dva na jednoho a zakončil z osy hřiště. I nový strážce slezské svatyně však nakonec neodolal. Tváří v tvář se mu mezi kruhy postavil Petr Kodýtek a zavěsil přesně k bližší tyči. Vzápětí jej překonal i Suchý, který útočil na hattrick, avšak puk mířící za čáru stihli obránci vyrazit do bezpečí. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Marcinko z osy hřiště minul pravou tyč, naštěstí pro něj se ale černý nesmysl odrazil od zadního mantinelu přesně k levé, kde pohodlně doklepával Michal Kovarčík. Po čtyřiceti minutách hry navíc bylo skóre vyrovnané, když v početní výhodě zamířil přesně z vrcholu levého kruhu Matěj Stránský. Ještě připomeňme, že do svého stého utkání v extralize dnes naskočil Vojtěch Budík, čtyřicet jich odehrál za mateřské Pardubice, zbytek za Plzeň.

Poslední periodu načal z mezikruží Eberle při hře ve čtyřech, Kacetl předvedl parádní zákrok hřbetem lapačky. Oba celky si následně zahrály početní výhodu, když se shodně provinily hrou v šesti, ale vážnější šance se diváci u monitorů nedočkali. Až v plných stavech zahrozil Stránský z mezikruží, avšak neměl dostatek času či prostoru a zamířil zcela mimo. V samotném závěru základní hrací doby měl na holi rozhodnutí Růžička, který se řítil sám na Frodla z pravé strany, zakončení ke vzdálenější tyči na plzeňského mága neplatilo. V prodloužení si na něj v úniku vylámal zuby po kličce do bekhendu i Matěj Stránský, avšak akce pokračovala a stejný hráč uspěl dělovkou z mezikruží.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Utkání bylo z mého pohledu hektické, za získaný bod můžeme být rádi. Výsledkově se pro nás zápas vyvíjel dobře, nicméně hra tak dobrá nebyla. Procházíme těžkým obdobím, sestava je jaká je a děláme hodně individuálních chyb. Nevyhráváme navíc osobní souboje a podle toho obrázek hry taky dnes vypadal. Třinec měl více ze hry a vypracoval si šance. My jsme měli lepší a horší pasáže, podle vývoje zápasu bod bereme."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Za výhru v prodloužení jsem velmi rád, tým hrál pohledný a účelný hokej. Přestože jsme si vytvořili spoustu šancí, tak krom tří branek jsme je nedokázali více využít. Za stavu 1:3 jsme ukázali charakter, nezabalili jsme to a hráli nadále na maximum. Hráči podali dobrý týmový výkon, výsledku šli od prvního střídání naproti a odměnou pro nás z toho jsou dva body."