PLZ - TRI 3:4pp - Tuhý boj na úvod nového roku, Škoda proti lídrovi bere bod!

Plzeň - Nový rok je tady a s ním i nové výzvy. Tou první, navíc během dvou dní dvakrát, bude v LOGSPEEED CZ Aréně lídr z Třince. A hned první duel znamenal parádní přestřelku a dělení bodů.

32.TV , ne 3.1.2021, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec
3:4pp
2:1, 1:2, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 5. Suchý (Straka, Lang), 19. Suchý (Gulaš, Stříteský), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík) – 7. M. Kovařčík (O. Kovařčík, M. Doudera), 33. M. Kovařčík (Marcinko), 39. M. Stránský (Hrňa), 64. M. Stránský (M. Doudera). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Gerát, Hynek
Vyloučení 6:2
Využití 0:1
V oslabení 1:0
Střely na branku 19:31
Zblokované střely 13:15
Hity 16:9
Vhazování 21:28
Diváci hráno bez
Vyšší tresty Houdek (PLZ) 10 min.
HC Škoda Plzeň Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Houdek – Rob, Kodýtek, Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Kantner, Stach, Pour – Slanina, Malát.
HC Oceláři Třinec Štěpánek (21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Martynek, Marcinko, Šedivý – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Komentář

Jako první v utkání zahrozil Vrána, který zůstal sám u pravé tyče. Zkusil na Frodla kličku do bekhendu, ten bravurně zakročil lapačkou. Indiáni odpověděli z levého kruhu osamoceným Suchým, ten tvrdou ranou minul. Stejně jako z druhé strany Gulaš. Poté se jal zakončovat z předbrankového prostoru dorážkou Kodýtek, Štěpánek nadzvedl nad. Skóre tak otevřela až rána Filipa Suchého přes obránce z pravého kruhu ke vzdálenější tyči, kterému z druhého nabil Straka. Oceláři ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Michal Kovarčík si zpoza branky vyjel před ní a z otočky srovnal s domácími krok. Následně první vyloučení zápasu znamenalo dokonání obratu ze strany červenobílých, avšak teč Matěje Stránského mířila do již posunuté klece a na základě rady videorozhodčího tedy nebyla správně uznána. Druhou trefu tak mohli zaznamenat jako první modrobílí, z osy hřiště ovšem Kodýtek mířil jen do středu branky. Lépe si vedl opět Filip Suchý, který v oslabení dojel vyhození Gulaše a z ostrého úhlu jej poslal dělovkou do sítě. Indiáni tak letos ve čtyřech třetinách vstřelili Ocelářům tři branky a všechny stejný hráč.

Prostřední část zahájil v brankovišti Třince Kacetl a hned musel řešit dva úniky Kantnera. Mladý forvard nejprve mohutně napřáhl na levém kruhu, po chvilce na sebe vzal i přečíslení dva na jednoho a zakončil z osy hřiště. I nový strážce slezské svatyně však nakonec neodolal. Tváří v tvář se mu mezi kruhy postavil Petr Kodýtek a zavěsil přesně k bližší tyči. Vzápětí jej překonal i Suchý, který útočil na hattrick, avšak puk mířící za čáru stihli obránci vyrazit do bezpečí. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Marcinko z osy hřiště minul pravou tyč, naštěstí pro něj se ale černý nesmysl odrazil od zadního mantinelu přesně k levé, kde pohodlně doklepával Michal Kovarčík. Po čtyřiceti minutách hry navíc bylo skóre vyrovnané, když v početní výhodě zamířil přesně z vrcholu levého kruhu Matěj Stránský. Ještě připomeňme, že do svého stého utkání v extralize dnes naskočil Vojtěch Budík, čtyřicet jich odehrál za mateřské Pardubice, zbytek za Plzeň.

Poslední periodu načal z mezikruží Eberle při hře ve čtyřech, Kacetl předvedl parádní zákrok hřbetem lapačky. Oba celky si následně zahrály početní výhodu, když se shodně provinily hrou v šesti, ale vážnější šance se diváci u monitorů nedočkali. Až v plných stavech zahrozil Stránský z mezikruží, avšak neměl dostatek času či prostoru a zamířil zcela mimo. V samotném závěru základní hrací doby měl na holi rozhodnutí Růžička, který se řítil sám na Frodla z pravé strany, zakončení ke vzdálenější tyči na plzeňského mága neplatilo. V prodloužení si na něj v úniku vylámal zuby po kličce do bekhendu i Matěj Stránský, avšak akce pokračovala a stejný hráč uspěl dělovkou z mezikruží.   


Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Utkání bylo z mého pohledu hektické, za získaný bod můžeme být rádi. Výsledkově se pro nás zápas vyvíjel dobře, nicméně hra tak dobrá nebyla. Procházíme těžkým obdobím, sestava je jaká je a děláme hodně individuálních chyb. Nevyhráváme navíc osobní souboje a podle toho obrázek hry taky dnes vypadal. Třinec měl více ze hry a vypracoval si šance. My jsme měli lepší a horší pasáže, podle vývoje zápasu bod bereme."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Za výhru v prodloužení jsem velmi rád, tým hrál pohledný a účelný hokej. Přestože jsme si vytvořili spoustu šancí, tak krom tří branek jsme je nedokázali více využít. Za stavu 1:3 jsme ukázali charakter, nezabalili jsme to a hráli nadále na maximum. Hráči podali dobrý týmový výkon, výsledku šli od prvního střídání naproti a odměnou pro nás z toho jsou dva body."

Fotogalerie

Související články

Jako v play-off! Plzeň čeká domácí dvojduel s Třincem!

Preview

Když vedeme o dva góly, zápas bychom měli vyhrát, říká Filip Suchý

Ohlasy

Proti Třinci nás nečeká nic lehkého, bude to jako ve vyřazovacích bojích, říká Peter Čerešňák

Rozhovor

Aktuálně na webu

Nové smlouvy

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvy s pěticí hráčů

Ohlasy 49. kolo

Bod je málo, ale rozhodně nic nebalíme, shodují se Gulaš s Pavlátem

LIB - PLZ 2:1pp

LIB - PLZ 2:1pp - Vyrovnanou partii rozsekli domácí v prodloužení