PLZ - TRI 6:1

PLZ - TRI 6:1 - Půltucet pro úřadujícího mistra!

Plzeň - Indiáni zahájili víkendové dvojutkání stylově, přivítali ve svých prériích úřadujícího mistra z Třince.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

6:1
3:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 6. Eberle (Straka, Kodýtek), 12. Eberle (Kodýtek, T. Voráček), 18. Eberle (Kodýtek), 51. Rob (Gulaš, Moravčík), 51. Gulaš, 54. Gulaš (Mertl) – 25. Marcinko (Hrňa). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Vyšší tresty: Houdek - Musil oba 10 min.

5449

Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, T. Voráček – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, R. Vlach – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Rob, Kolda, Kantner.

HC Oceláři Třinec

Bartošák (12. Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Roth – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Chmielewski, Polanský, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 2

Duel odšpuntoval Kodýtek z levého kruhu, Bartošák vyrazil. Stejný hráč po chvilce zatáhl touš do útočné třetiny, předal na modré Strakovi, ten od levého mantinelu přihrál na osu hřiště Janu Eberlemu, který z první otevřel dnešní střelecký výčet. Navýšit náskok svých barev mohli poté Gulaš s Mertlem, oba pálili z levého kruhu, na strážce svatyně Ocelářů ale nevyzráli. To se povedlo až opět Janu Eberlemu. Ten to zkusil bekhendem z ostrého úhlu z pravé strany a vyhnal Patrika Bartošáka z brány. Novic mezi třemi tyčemi Petr Kváča přihlížel nevyužité přesilové hře Slezanů, aby po chvíli sám musel do akce. Řešil osamoceného Čerešňáka na brankovišti. Podobně se za obranu hostí dostal i Jan Eberle a po svižné střele do levého horního růžku mohl slavit hattrick.

Čtvrtý zásah mohla plzeňská sedmnáctka přidat zkraje prostřední periody, když se s Mertlem řítila sama na Kváču, po příhře od tyče k tyči ale přestřelila. To Oceláři trefili do černého. Ihned po buly poslal Hrňa kotouč do ohně z pravé strany, kde si ho před Frodlem našel Tomáš Marcinko a vykřesal pro Slezany naději. Vrátit pohodlný náskok mohl Západočechům Gulaš, který obdržel příhru od Poura zpoza branky před ní, jenže na jejího strážce nevyzrál. Další velkou příležitost zapsal Rob. Přečíslení tří na jednoho vzal na sebe, jenže přestřelil. Nevedlo se ani Eberlemu, jenž tváří v tvář Kváčovi našel pouze jeho lapačku. Když těsně před druhou sirénou svou dělovkou z první po příhře od levého mantinelu na osu hřiště nerozvlnil síť ani Kundrátek, odcházelo se do kabin za dvoubrankového vedení indiánů.

Poslední periodu odšpuntoval Budík, který našel od levého mantinelu od modré u pravé tyče Vlacha, ten nakonec protečoval tak, že černý nesmysl skončil na bráně. Neupěl ani Gulaš, jenž se zjevil u pravé tyče, Kváča si prostor u ní pohlídal. Frodl musel do akce při střílené přihrávce Musila od modré, která skončila na jeho betonech. A pak přišla jednapadesátá minuta. První přesilovou hru využila Plzeň zásluhou Luboše Roba, jenž z první z osy hřiště po příhře z levé strany trefil k levé tyči. Za sedmnáct vteřin navíc pláchl všem na ledě Milan Gulaš a byl faulovaný Rothem. Nařízené trestné střílení využil svižnou střelou z levé strany. Po chvilce se navíc prosadil i ze hry po příhře Mertla a zaznamenal třetí bod během necelých tří minut. V závěru zápasu si ještě boxerskou vložku střihli Houdek s Musilem, alespoň zde Třinečtí slavili malé vítězství. Indiáni dnešní zápas opanovali šesti brankami a slaví tak cenný skalp úřadujícího mistra.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Kluci k zápasu výborně přistoupili. Na rozdíl od některých jiných zápasů jsme dokázali výkon a koncentraci udržet, až na pár malých výjimek, celých šedesát minut. Souhlasím, že první třetina dala utkání ráz, v té druhé, když jsme měli mraky přečíslení, jsme zápas mohli rozhodnout dřív a být v klidu. Jinak to byl celkově dobře zvládnutý zápas z naší strany."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Ráz dnešního utkání udala první třetina, ve které jsme inkasovali tři góly. Potom už bylo hrozně těžké zápas obracet. Ve druhé části jsme se zvedli, začali si vytvářet šance, hráči do toho dali víc. Vůbec jsme si dnes nepomohli přesilovkami, za stavu 3:1 jsme mohli v početní výhodě zápas zdramatizovat. Plzeň následně utekla do vedení 4:1 a pak nám to tam napadalo."