PLZ - VIT 4:1

PLZ - VIT 4:1 - Škodovka porazila Vítkovice a bere další tři body!

Přesně po jednom týdnu se do západočeské LOGSPEED CZ Arény vrátil extraligový zápas, do Plzně přicestoval tým HC Vítkovice Ridera. Indiáni předvedli další dobrý týmový výkon, díky kterému získali tři body!

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

4:1
2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Čerešňák, Moravčík), 14. Kodýtek (Indrák), 32. Mertl (L. Kaňák, Gulaš), 59. Straka (Vráblík, Čerešňák) – 12. Guman (Vopelka, D. Krenželok).

5 615

Frodl (Kolář) – Moravčík, L. Kaňák, Pulpán (A), Vráblík, Houdek, Čerešňák – Heřman, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, V. Němec, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda, R. Vlach, Rob – Kantner

HC Vítkovice Ridera

Mi. Svoboda (Dolejš) – Černý, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Gregorc – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Schleiss – Kurovský, Vopelka, Lakatoš – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman

Roman Vráblík 0 1 1 1 0

Hned v samém úvodu duelu mezi Plzní a Vítkovicemi se elitní útočná formace Škodovky usadila v obranném pásmu soupeře. Tomáš Mertl bleskově vypálil od pravého kruhu, ex-plzeňský gólman Miroslav Svoboda kotouč nejspíše škrtl, puk nakonec skončil na jeho levé tyči. Poté se v útočném pásmu dokázali díky dobrému pohybu usadit i hostující hokejisté, ale gólman Frodl si nemusel poradit s žádnou vážnější střelou. Ošemetné situace kolem svého brankoviště vyřešil za pomoci obrany. Následně po přečíslení střílel z pravé strany Eberle, jeho střela se ale neujala. Záhy pálil těsně mimo Vráblík a z bezprostřední blízkosti střílel i Straka, brankář Svoboda si i se štěstím poradil. V 11. minutě však poprvé inkasoval. Kapitán Plzně Milan Gulaš se po pasu Čerešňáka prohnal do útočného pásma, šikovně si pokryl kotouč, poté se bekhendem trefil neomylně mezi betony, čímž otevřel skóre duelu.

O pár sekund později mohl domácí vedení zvýšit Jakub Pour, jeho svižná rána z mezikruží zamířila jen těsně vedle vítkovické branky. A tak se hosté bleskově přesunuli na druhou stranu, kde se rovněž mezi kruhy objevil útočník Tomáš Guman. Ten zkusil vypálit na domácí branku a puk Frodlovi propadl mezi betony až do sítě, rychle tak bylo srovnáno na 1:1. Od první inkasované branky byli lepším týmem na ledě indiáni, kteří se okamžitě ihned hnali za navrácením pozitivního skóre na vlastní stranu. Západočeši se druhého gólu dočkali ve 14. minutě. Miroslav Indrák zavezl puk do pásma, chytře si počkal na další vlnu, ve které si najížděl forvard Petr Kodýtek. Ten obdržel přesný pas a pohotovou střelou se trefil přesně pod Svobodovu ruku. Vedení Plzně mohl zvýšit v přesilovce Tomáš Mertl, jeho ránu z voleje ale hostující gólman vyrazil betonem, proto domácí vedli po úvodní třetině 2:1.

Prostřední část duelu zvládli lépe indiáni, měli více ze hry, vypracovali si dobré příležitosti a dokázali navýšit své vedení. Opět hned v první minutě třetiny mohlo být u branky Svobody zle, Heřman v přečíslení dva na jednoho ale Mertla přesně nenašel. Svou další šanci v utkání si poté vybojoval pozorný Jakub Pour, který využil nepřesnosti v rozehrávce hostí, obral vítkovickou obranu o puk a rychle vypálil na bránu. Gólman soupeře však plzeňského útočníka vychytal lapačkou. Indiánům se pak nepovedla přesilová hra, ve které nedokázali hostující obranu moc zaměstnat. Na druhé straně to v početní výhodě zkusily i Vítkovice, Dominik Frodl musel krotit svižnou ránu pod břevno v podání Ondřeje Romana. Škodováci se ubránili a záhy navýšili vlastní vedení.

Kodýtek byl faulován za brankou a sudí se chystal vylučovat, Plzni ponechal výhodu. Pour skvěle udržel kotouč, předal ho na kapitána Gulaše, jenž si puk v klidu zpracoval a v ideálním okamžiku ho poslal na modrou čáru, odkud z voleje pálil obránce Kaňák. Před brankovištěm Svobody byl slušný provoz, Tomáš Mertl dokázal jemně změnit dráhu střely, která skončila v síti. Západočeši tak vedli 3:1. Vítkovice mohly korigovat v oslabení, když domácím ujel Dominik Lakatoš, ale Frodl předvedl vynikající zákrok a hostujícího útočníka vychytal. Svůj druhý gól v utkání mohl poté přidat Mertl, který si počkal na chytrý pas od Michala Houdka, leč nakonec zamířil moc vysoko. A protože Dominik Frodl v závěru třetiny vychytal i dorážku Gumana, šla Škodovka do kabin s vedením o dvě branky.

Třetí třetina duelu ve svých prvních deseti minutách nenabídla moc jasných tutovek. Oba celky hrály aktivně, střílely, ale gólmani byli v klidu. Indiáni si zkušeně drželi získaný náskok a Vítkovickým často dělali problémy v jejich obranném pásmu, kde drželi kotouč. Miroslav Svoboda poté inkasoval menší trest za úmyslné posunutí branky a indiáni měli k dispozici přesilovku. V ní se v dobré pozici zjevil Luboš Rob, leč čtvrtý gól Plzně nepřidal, následně s dorážkou neuspěli ani Mertl s Pourem.S blížícím se koncem základní hrací doby přibývaly i potyčky, hostující hráči se nemohli dostat na dostřel, a tak přitvrdili. Indiáni si dokázali s narážkami poradit, jako například Miroslav Indrák, který povalil nervózního Erika Němce.

Dominik Frodl předváděl po trochu laciné inkasované brance skvělý výkon, který korunoval během zákroku proti bombě Rastislava Deje. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny si Vítkovice vyžádaly oddechový čas, gólman Svoboda pak zamířil na střídačku, takže to hosté zkusili v šesti. Petr Straka pak přidal čtvrtý gól indiánů, když se po pasu Vráblíka trefil neomylně do prázdné brány. Tři body tak zůstaly na západě Čech.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): První třetinu jsme odehráli nervózně. Na hráčích jsem viděl, že nejsou ve své kůži, z toho pramenily menší chyby. Od druhé části to byl náš standardní výkon. Ve spoustě pasážích jsme byli lepším týmem, i když Vítkovice si také vytvořily zajímavé šance.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Jsem zklamaný. Jedeme na druhý konec republiky celý den, prezentujeme se v průběhu sezóny kvalitním hokejem, ale vůbec jsme to dnes nepotvrdili. Chtěli jsme ukázat, jaký styl hokeje hrajeme, ovšem Plzeň jsme nepřinutili k nijak hvězdnému výkonu. Gratulace domácím k zasloužené výhře, pro nás je to dnes zdvižený prst.