PRI2: PLZ - KLA 5:2

PRI2: PLZ - KLA 5:2 - Druhý zápas, druhá výhra! Škodovka doma porazila Rytíře z Kladna!

Škodovka se poprvé v nové sezóně představila na domácím ledě, indiáni v Plzni přivítali tým Rytíři Kladno, nováčka TELH. Díky třem trefám v prostředním dějství si modrobílí došli i ve druhém přípravném utkání pro vítězství!

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

5:2
1:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Straka (Eberle), 21. Rob (Čerešňák), 22. Eberle (Kodýtek, Straka), 40. Kantner (Přikryl), 58. Čerešňák (Rob) – 7. Kalaj, 27. Kružík (Bernát, Lakos).

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Vyšší tresty: Budík 5 min. + DKU a Mužík (PLZ) 10 min. OT, Hajný (KLA) 10 min. OT

Rozhodčí: Lacina, Micka – Klouček, Ganger

6:8
1:0
1:0
39:28
3 653

Frodl (Pavelka) – Pulpán (C), Čerešňák, Houdek, Kaňák (A), Budík, Malík – Mužík, Mertl (A), Rob – Kolda, Vlach, Eret – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Přikryl, Kantner

Brízgala (Cikánek) – Lakos, Austin, Kehar, Veber, Smetana, Zelingr – Strnad (C), Kalaj, Redlich – O'Donnell, Zikmund, Melka – Š. Bláha, Kaut (A), Hajný – Bernat, Filip, Kružík

I během druhého přípravného zápasu vstoupili do hry aktivněji Plzeňští, ale stejně jako proti českobudějovickému Motoru museli dotahovat manko. Ještě před úvodním gólem Rytířů však měli dvě zajímavé šance domácí. Nejprve šel Jan Eberle ve druhé minutě nekompromisně za pukem, který nakonec i vybojoval, bekhendem slušně prověřil gólmana Brízgalu. O minutku později kladenskou defenzivu provětral i Filip Přikryl, také jeho pokus hostující brankář za svá záda nepustil. Pak šli Středočeši do čtyř, v přesilovce se snažili indiáni něco vymyslet, ale nic jim nevyšlo. Tak se Adam Kalaj vrátil z trestné lavice, a rovnou do samostatného úniku. Kladenský forvard zamířil k levé tyči, gólman Frodl se natahoval po puku marně, Rytíři šli do vedení.

Poté Západočeši nevyužili ještě jednu přesilovou hru, i když to zkoušeli postupně Budík, Kantner a nakonec i aktivní Pour, jenž mířil mezi betony Brízgaly, který je však sklapl k sobě včas. Ani druhá početní výhoda tak nebyla zužitkována, na druhé straně si ji pak zkusili i hosté. A paradoxně v oslabení se Plzni podařilo srovnat. Jan Eberle předvedl vynikající práci, když udržel puk proti dvojici Rytířů, šikovnou žabkou mezi nimi prohodil kotouč na Petra Straku, který zakončil chladnokrevně. Z první napálil puk do sítě, Brízgala nestihl vytrčit beton. Do této chvíle dali indiáni v přípravě tři góly, z toho dva v oslabení, proti Motoru se trefil Roman Vlach. Krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky měli ještě jednu příležitost domácí, když Rob hledal před prázdnou bránou Mertla, ten však na kotouč o kousíček nedosáhl. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Druhá třetina zápasu mezi Plzní a Kladnem byla zkrátka parádní. K vidění byly góly, pěkné akce a mnoho šancí. Ujala se hned první střela Škody. Čerešňák z první našel na pravém křídle připraveného Luboše Roba, který zkusil švihem překvapit gólmana Brízgalu, což se mu povedlo dokonale. Puk se došoural pod lapačkou hostující brankáře za čáru. O pár sekund později už vedli domácí 3:1. Petr Straka si vyměnil roli s Janem Eberlem, pěknou žabičkou oslovil svého kolegu z útoku. Eberle se protlačil před bránu a ladně zvýšil vedení Plzně. A ještě jedna akce v podání Straka – Eberle, kteří připravili pozici pro Petra Kodýtka, který střelou z první orazítkoval břevno.

Zničehonic se pak připomnělo Kladno snižujícím gólem. Daniel Kružík si pěkně navedl kotouč na pravý kruh, odkud vypálil přesně ke vzdálenější tyč, Frodlovi prošel puk pod lapačkou do sítě. Rytíři se pak nadechli k tlaku, pomohla jim k tomu i přesilovka. V ní se dostali do šance Ladislav Zikmund, na poslední chvíli ho obránce Pulpán zahákoval, sudí nařídili trestné střílení proti domácím. Zikmund chtěl během něj rychle zakončit mezi betony, Dominik Frodl ale předvedl další skvělý zákrok. V poslední minutě prostředního dějství pak Filip Přikryl šikovně udržel kotouč, po skvělé individuální akci ho naservíroval před brankoviště, odkud v pohodě zakončoval do prázdné brány Matyáš Kantner.

Do třetí třetiny vstupovali indiáni s vedením 4:2. První vážnější šanci si připsali Rytíři, Keharův tečovaný pokus ale gólman Frodl lapil. Škodováci poté díky dobré práci ubránili další přesilovku soupeře, po ní střílel do chumlu od modré čáry Veber, Frodl si ale puk našel a zakročil lapačkou. Necelých dvanáct minut před třetí sirénou inkasoval za faul kolenem vyšší trest domácí bek Vojtěch Budík, Kladno si tak zahrálo nepřetržitou pětiminutovou přesilovou hru. Během početní výhody soupeře opět kraloval Dominik Frodl, který si připsal několik jistých zákroků. Dobrou práci odváděli i jeho bránící kolegové v poli. I proto domácí oslabení zvládli.

Proti čtyřem si poté zahráli i hráči Škody. Velkou šanci si připsal Filip Přikryl, který dorážel střelu Roba, ale Brízgala v tomto případě beton udržel na ledě a kotouč nepustil. Následně si příležitost vybojovala dvojice Kantner a Kodýtek, ani jeden však puk do sítě procpal. S blížícím se koncem zápasu na ledě přibývaly i potyčky. Nejprve se do sebe pustili Eberle a Hajný, větší bitku pak ještě předvedli Radek Mužík a Daniel Kružík. Hosté šli dokonce do tří, Čerešňák trefil v dobré pozici boční tyčku. Peter Čerešňák se dočkal až o chvilku později, když tvrdou bombou využil dvojnásobnou přesilovku, vstřelil bůra. Skóre už se nezměnilo, indiáni vyhráli i svůj druhý přípravný zápas.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Klasický letní zápas, začátek přípravy, zkoušení hráčů, kteří nemají jisté místo v sestavě. Tomu všemu odpovídala i kvalita hry, střídaly se lepší a horší okamžiky, na spoustě věcí je třeba pracovat. Pořád jsme ale spíš ve fázi, kdy honíme spíš kondici než herní kvalitu.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dneska o výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme podle mě paradoxně hráli asi nejlíp, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. V první třetině nám chyběl pohyb. Jsme teď v plném tréninku, což Plzeň také, ale měli dnes lepší pohyb.