PRI3: KLA - PLZ 2:8

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Po dvanácti dnech se indiáni znovu utkali s Rytíři z Kladna, odveta těchto soupeřů se uskutečnila na ledě Středočechů. Plzeňané si už v první části vytvořili náskok o čtyři góly, v polovině utkání jich nasázeli šest, Kladno stačilo jen mírně korigovat. Škodovka si nakonec došla pro vysoké vítězství. Úvodní foto: Josef Poláček.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:8
0:4, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 28. Strnad (Kaut, Réway), 58. Redlich (Stach) – 2. Indrák (Moravčík, Rob), 3. Mertl (Pour, Gulaš), 5. Rob (Mertl, Gulaš), 9. Moravčík, 21. Gulaš (Mertl), 31. Kracík (Němec, Straka), 45. Pour (Gulaš, Rob), 52. Indrák (Kracík). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8.

Vyšší tresty: Čerešňák (PLZ) 10 OT

Rozhodčí: Horák, Sýkora – Ondráček, Ganger

6:8
2:4
0:0

Cikánek (9. Brízgala) – Austin, Nash, Ticháček, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr (C), Stach, Zikmund – Kružík, Réway, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad (A) – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bernat

Pavelka (Frodl) – Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda

Na kladenském zimním stadionu se příchozí fanoušci pořádně ještě ani neuvelebili a už to bylo 1:0 pro hostující Škodovku. A nejen to, ale pojďme pěkně popořádku. V úplně prvotní šanci se objevili Rytíři, když první útok Kladna zakombinoval v útočném pásmu, explzeňský David Stach ale sám před gólmanem Pavelkou neuspěl. Záhy se do samostatného úniku dostal Miroslav Indrák, který se nemýlil, zamířil rychlou střelou přesně nad lapačku brankáře Cikánka. Uběhla minutka a půl a bylo to už 2:0 pro Západočechy. Milan Gulaš s Jakubem Pourem udrželi puk za bránou, druhý jmenovaný po parádním pasem poslal na Tomáše Mertla, který byl úplně osamocený mezi kruhy, a zamířil naprosto přesně.

Pátá minuta – 3:0 pro Škodovku. Tentokrát se indiáni trefili v první nabídnuté přesilové hře. Po dlouhém tlaku, kdy Cikánek nejprve vychytal jak Mertl, tak vzápětí Gulaše, se kotouč ve zmatku odrazil na hůl Luboše Roba, který předvedl brilantní pohotovost, puk rychlým švihem uklidil přesně mezi betony domácího gólmana. A ještě do 10. minuty byl k vidění další gól. Michal Moravčík od mantinelu vyslal na Cikánka střelu vzduchem, domácí gólman jen máchl lapačkou do prázdna, kotouč počtvrté skončil v kladenské síti. Po této trefě do brankoviště zamířil náhradní brankář Brízgala. Poté se na obou stranách objevily další šance, Rytíři nevyužili dvě přesilovky, ale do konce třetiny už žádný gól nepadl.

Ale na startu prostřední části už ano. Trefil se i kapitán Plzně Milan Gulaš, který naskočil ke svému prvnímu přípravnému zápasu. Elitní útočná letka Škodovky se znovu usadila v útočném pásmu, Gulaš šikovně i s dávkou štěstí odrazil puk do sítě od zad gólmana Brízgaly. O chvilku později už někteří domácí fanoušci smutnili znovu, ale nakonec se o gól nejednalo, i když to vypadalo, že bomba Romana Vráblíka do branky skutečně zapadla. Nakonec se jednalo jen o tyč.

V další početní výhodě už se mohli radovat i Rytíři, kteří snížili nepříznivý stav zápasu na 1:5. Po dobrém držení puku v obranném pásmu Plzně přišla přihrávka od Réwaye na Kauta, tuto akci ještě Pavelka zlikvidoval, leč na dorážku Jakuba Strnada už dosáhnout nemohl. Po velké skrumáži neuspěl před brankovištěm domácí Zikmund, a tak pošesté udeřilo na druhé straně. Po nádherné akci, kterou se prezentovali Vojtěch Němec a Jaroslav Kracík, se trefil druhý jmenovaný v přesilové hře. Gólman Plzně Pavelka se pak ještě vyznamenal po úniku Zikmunda, jeho střelu k tyči vyrazil do bezpečí. Po dvou třetinách tak vedli indiáni o pět branek.

Zkraje třetí třetiny si indiáni zahráli další přesilovku, během které přišla další pohledná akce Plzně. Trefil se i poslední člen prvního útoku Škody - Jakub Pour. Ten obdržel přesný křižný pas od Milana Gulaše, celou akci pak zakončil střelou do prázdné branky. Krátce po sobě pak zahrozili i Kodýtek se Strakou, Brízgala se ale v tomto případě překonat nenechal. Na druhé straně neuspěl v dobré šanci ani domácí Tomáš Kaut.

Nebylo to všechno, domácí Hajný a hostující Eberle se do sebe pustili, po menší šarvátce následovala početní výhoda Plzně. Ani ta nezůstala nevyužita. Jaroslav Kracík krásným pasem našel mezi kruhy Miroslava Indráka, který si přesnou střelou z voleje připsal svůj druhý gól v duelu. Potyčku si pak připsali i Zikmund a Vráblík, oba borci putovali na trestnou lavici.Tři minuty před koncem skóre naposledy upravil domácí Tomáš Redlich, který se prosadil po precizně provedeném samostatném úniku. Indiáni porazili Rytíře i podruhé.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Zápas ovlivnilo, že jsme dali rychlé čtyři góly. Možná by pro naši přípravu bylo lepší, kdyby bylo utkání vyrovnanější, takhle se v podstatě velice brzy rozhodlo. Ale je i důležité hrát s vysokým náskokem, naučit se správně držet vedení a neztratit ho. Z tohoto hlediska jsme to zvládli výborně.