JUN: PLZ - LIB 4:2

Plzeňští junioři porazili Liberec, rozhodli už v první třetině

Junioři Plzně vyzvali v rámci 16. kola soutěže O Pohár DHL Bílé Tygry Liberec. Vypracovali si tříbrankový náskok už v první třetině, který ve druhé části ještě navýšili. Skvělý výkon předvedl gólman Marek Micka, jenž inkasoval pouze dvakrát v poslední třetině a indiáni zvítězili 4:2.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:2
3:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Kolář, 8. V. Adamec (Ženíšek, Slanina), 11. Ženíšek (Slanina), 33. Čermák (Princl, Malát) – 44. M. Adamec (Nezbeda, Jansa), 60. M. Adamec (Liška, Křepelka).

Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček

4:6
2:1
37:29
78

Micka (Pícl) – Pánek, Vajner, Kremláček, Kovařík, Šilhán, Malák (A) – Marcel, Kvasnička, Hollar, Kopic, V. Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář (C), Malát, Ženíšek, Princl (A)

Čajan (Krátký) – Böhm, Aubrecht, Ira, Charvát (C), Žůrek, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), M. Adamec, Jansa, Strnad, Masař, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy

Adam Ženíšek 1 1 2 0 0

První třetina zápasu byla otázkou produktivity. Indiáni vstoupili do utkání lépe. V 6. minutě Filip Kolář vystihl špatnou rozehrávku hostů, nabruslil si před branku a bekhendem překonal Čajana střelou po ledě.

Po dalších dvanácti sekundách Západočeši vybojovali přesilovou hru, kterou využili. Václav Adamec po Ženíškově pasu z levého kruhu vypálil přesně k tyčce. Také následná druhá početní výhoda Plzně skončila gólem a domácí vedli v 11. minutě už 3:0. Slaninovu střelu Čajan jen vyrážel a pohotový Adam Ženíšek k asistenci přidal i branku.

Liberec se osmělil až v závěru třetiny. Micka však odolal nájezdu Křepelky, střele Strnada a dorážce Drábka, i svižnému pokusu Rossmyho z pravého kruhu. Do kabin tak šli s tříbrankovým náskokem indiáni.

Sníženo mohlo být už po třech minutách druhé části, když překvapivá střela Šafařovského od pravého mantinelu rozezvonila bližší tyč Mickovy svatyně. Indiáni dostali možnost v dalších dvou přesilovkách, v té druhé si vytvořili hned tři šance. Slanina, Šuhaj ani Malát ovšem v dobrých pozicích na Čajana nevyzráli.

První gól Bílých Tygrů mohl vsítit David Aubrecht, jenž vystihl Šilhánovu rozehrávku, ale v samostatném úniku kloudné zakončení nevymyslel. Neskóroval ve stejném střídání ani po skvělé přihrávce z mezikruží, Micka jeho střelu vyrazil.

Potvrdilo se klasické pravidlo nedáš – dostaneš. Princl vybojoval puk v rohu kluziště, ihned našel před brankou volného Tomáše Čermáka, který vypálil přesně mezi betony libereckého gólmana.

Závěr periody znovu patřil Liberci, ovšem ani jedna z šancí neskončila první brankou. Šafařovského střelu z mezikruží vytěsnil Micka betonem, Drábkovo důrazné natlačení do brankoviště se neujalo, a Marka Micku nepřekonal z úniku po levé straně v oslabení ani Filip Jansa.

Ve 44. minutě už se Bílí Tygři dočkali první trefy v zápase. Dostali možnost početní výhody, při které Nezbeda našel před brankou osamoceného Miloslava Adamce. Ten z první zakončil k pravé tyči. Na rozdíl dvou gólů mohl snížit po pěkném úniku v oslabení Michael Drábek, avšak branku netrefil.

Liberec sice byl v poslední části aktivnější, ale indiáni zlepšili defenzivu a jisté zákroky předváděl brankář Micka. Na rozdíl dvou gólů hosté snížili až 24 sekund před koncem zápasu, kdy se po přiťuknutí Lišky trefil do odkryté branky znovu Miloslav Adamec. Západočeši tak zvítězili 4:2.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Nám hodně pomohl dobrý vstup do zápasu. Třemi góly jsme odskočili soupeři. Ale v hlavách jsme polevili, Liberec se zlepšoval a my šli s výkonem dolů. Nakonec jsme nějak uhráli tři body, ale nemělo by se stávat, že takhle polevíme.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Plzni gratulujeme, hlavně v první třetině nás přebruslila, musím soupeře pochválit. Bohužel nám pohyb chyběl a zaspali jsme úvod. Tým nemáme úplně pohromadě a pereme se s tím celou sezónu. Bojovali jsme, zlepšili jsme výkon a vytvořili si šance, ale srovnat proti dobře hrajícímu soupeři už bylo příliš těžké.