SF3: PLZ - TRI 2:3

SF3: PLZ - TRI 2:3 - Škoda poprvé v semifinále prohrála, Třinec snížil stav série na 1:2

Plzeň - Semifinálová série se přesunula na západ České republiky, po dvou zápasech ve Slezsku přivítali indiáni třinecké Oceláře v Home Monitoring Aréně. Hosté rozhodli o své výhře v závěru a snížili stav série na 1:2.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

2:3
1:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 11. V. Němec (Jones, Kracík), 34. Vráblík (Kodýtek, Straka) – 21. Chmielewski (D. Musil), 26. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 57. Polanský (Gernát, Cienciala). Průběh utkání: 1:0. 1:2,  2:2, 2:3.

7 536

Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – Kantner, Nedorost, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Werek

Roman Vráblík 1 0 1 1 0

Natěšené plzeňské publikum vyhlíželo třetí bitvu mezi indiány a Oceláři. Domácí sestava se oproti předchozím duelům nezměnila, Třinec hlásil návraty, hosté mohli počítat už i s Marcinkem a Gernátem. A právě Tomáš Marcinko se dostal po přečíslení dvou na jednoho ve třetí minutě do první veliké šance utkání, po pasu Hrni střílel pod břevno, ale gólman Plzně Dominik Frodl bravurně švihl lapačkou do vzduchu a puk zachytil. Oceláři byli na samém začátku zápasu mírně aktivnějším týmem, domácí jim toho však moc v útočné pásmu nedovolovali. Milan Gulaš pak udržel puk proti přesile, našel Pulpána, který z první přihrál na volného Petra Straku, jenž střílel z voleje, leč skvěle se přesunující brankář Hrubec vykopl kotouč betonem.

V desáté minutě přišly v krátkém sledu dvě velké šance na obou stranách. Kapitán Škody Gulaš se šikovně dostal k zakončení mezi kruhy, zápěstím vyslal na Hrubce jedovatý pokus, který ocelářský gólman výborně vytěsnil lapačkou mimo. Z protiútoku se do šance probojoval zase Aaron Chmielewski, protáhl se k zakončení forhendem, ale ani on Frodla nepřekonal. Poté přebrali aktivitu Západočeši, a hned to přineslo úspěch. Běžela jedenáctá minuta, když Jones vypálil od modré čáry, puk se příhodně odrazil na hůl pohotového Vojtěcha Němce, který o Hrubce propasíroval kotouč do sítě. Indiáni vedli 1:0 a v přesilovce mohli vedení ještě zvýšit. Jaroslav Kracík skvělým pasem našel znovu Němce, jenž střílel z první, Hrubec opět zakročil lapačkou a držel svůj tým nad vodou. Po první třetině šli do kabiny spokojenější domácí.

Druhá třetina patřila zkraje jednoznačně hostujícímu týmu. Oceláři do toho v prostředním dějství řádně šlápli, přidali na pohybu a bylo jich všude plno. Aaron Chmielewski toho využil už po 52 sekundách od úvodního buly. Puk vyplaval od mantinelu na modrou čáru, odkud ho na Frodla poslal Musil, Chmielewski si kotouč našel a trpělivě zakončil okolo domácího gólmana do sítě. I indiáni si vytvořili šanci, ale Hrubec si se sólem Eberleho, který dokázal zakončit bekhendem, poradil a střelu zlikvidoval. Na druhé straně pak neuspěl v dobré šanci mezi kruhy Doudera, ale o chvíli později už se Oceláři radovali.

Po třineckém rojení v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, David Musil ho znovu okamžitě poslal směrem do ohně, odkud se kotouč po několika odrazech smolně pro bezmocného Frodla podruhé odrazil do plzeňské brány.Slezané pak i nadále tlačili, snažili se dostávat do šancí, ale domácí jim toho moc nedovolili. Indiáni se do toho postupem času také opřeli a šli za vyrovnáním, Třinec vedl poprvé v sérii. Několik střel Hrubec zlikvidoval, poté ho nejspíše zaskočila zprvu nenápadná rána od pravého mantinelu. Ta se totiž změnila v gólovou bombu, kterou přesně do šibenice vyslal plzeňský bek Roman Vráblík, pro kterého to byl možná trochu překvapivý premiérový gól v play-off. Hostující gólman na jeho pokus nedokázal včas zareagovat, proto se po dvou třetinách šlo do kabin za stavu 2:2.

Úvod třetiny zase pro změnu patřil Plzni. Modrobílí nejprve bez úhony přečkali oslabení, sami se dostali do dvou velkých šancí. Jan Kovář získal puk v útočném pásmu, po šikovném manévru našel Milana Gulaše, který z voleje zakončoval, ale Hrubec zvládl proti jeho střele zasáhnout lapačkou. Vojtěch Němec se pak ve 46. minutě dostal do samostatného úniku, dlouhá forhendová klička mu ale nakonec nevyšla.Také Svačina se na druhé straně hrnul do šance, tu však dokázal Frodl za pomoci spoluhráčů zlikvidovat.

Osm minut před koncem základní hrací doby hráli Oceláři přesilovku, při které byli opravdu hodně nebezpeční a byli blízko třetí brance. Nebezpečně stříleli Růžička, Marcinko a Vrána, Frodl předvedl několik skvělých zákroků. Tři minuty před třetí sirénou, když na trestné lavici seděl další plzeňský hráč, tečoval Jiří Polanský střelu Gernáta mimo dosah Dominika Frodla, Třinec se dostal znovu do vedení. Domácí to v závěru zkusili v šesti, ale srovnat se jim nepovedlo.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Ze začátku byl Třinec aktivnější, ale šance měly oba týmy, my jsme však jednu dokázali využít. Věděli jsme, že hosté do toho ještě více šlápnou a bohužel se nám vstup do druhé části nevydařil. Dali jsme sice na 2:2, ale další tutovky jsme neproměnili a následně nás srazila nedisciplinovanost. Soupeř se štěstím rozhodl. Zítra je nový den, nový zápas, připravíme se a musíme zlepšit zejména disciplínu.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Výsledek je pro nás skvělý, dostali jsme se zpět do série. Potřebovali jsme Plzni ukázat, že jsme to nezabalili a hrajeme o postup. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale nevyužili jsme přečíslení, následně jsme dostali smolný gól, když se puk odrazil o mantinel a my jsme si nepokryli hráče. Od druhé třetiny jsme ještě více zabrali, zlepšili pohyb, měli množství šancí a také při nás stálo štěstí při šťastné trefě na 2:1. Za vyrovnaného stavu po gólu, který Šimon Hrubec měl mít, to bylo urputné a vyrovnané. Domácí nevyužili šance, podržel nás Šimon Hrubec a rozhodli jsme přesilovkovou brankou, kterou potvrdil videorozhodčí.