SPA - PLZ 4:5sn

SPA - PLZ 4:5sn - Škodovka prohospodařila tříbrankový náskok, přesto z ledu 02 arény veze dva body!

Praha - Po skalpu mistra zamířila Škodovka k poslednímu zápasu před reprezentační přestávkou do hlavního města, kde se indiáni střetli proti Spartě. Utkání se pro modrobílé barvy vyvíjelo dobře. V polovině střetnutí vedla Plzeň o tři branky, jenže domácí hráči dokázali skóre v závěrečné periodě dorovnat. Vítěze nakonec musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých Plzni bod navíc vystřelil obránce Peter Čerešňák.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:1, 2:3, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 19. Piskáček (Smejkal), 35. Rousek (Košťálek Blain), 37. Rousek (Blain, Klíma), 46. Kalina (Bukarts) – 12. Kodýtek (Eberle, Straka), 22. Kracík (Gulaš, Vráblík), 29. Pour (Gulaš, Vráblík), 32. Kantner, rozhodující nájezd Čerešňák Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5

15578

J. Sedláček (Machovský) – Piskáček (C), Delisle, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, de la Rose – Buchtele, Klimek, Kudrna – Forman (A), Pech (A), Roberts Bukarts – Klíma, Smejkal, Rousek – Beran, Černoch, Kumstát

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Allen, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Kracík, D. Kindl, Kantner – Preisinger, Indrák (A)

Roman Vráblík 0 2 2 0 4

Do duelu vstoupili lépe hosté ze západu Čech. Sparťané měli velký problém dostat se z vlastního obranného pásma několik minut. Ojedinělou šanci přinesla třetí formace, kde Rousek předložil puk do ideální pozice Klímovi, tomu se ovšem v ten nejhorší okamžik postavil kotouč na hranu a střela mu nesedla. Do vedení šli po zásluze Plzeňští. Po jednoduchém překřížení se uvolnil Petr Kodýtek, od mantinelu se natlačil až před Sedláčka a střelou na bližší tyč otevřel skóre utkání. Zanedlouho se v obrovské šanci objevil i obránce Allen, ale v samostatném úniku nedokázal vymyslet nic jiného než střelu do připraveného brankáře. Poté se ke slovu dostala i Sparta a hned z první nenápadné situace skórovala. Jan Piskáček bekhendem nahodil kotouč na bránu a brankář Frodl nedokázal včas zareagovat na nešťastnou teč rukavicí obránce Preisingera.

S velkým štěstím vstoupila Plzeň do druhé dvacetiminutovky. V přesilové hře totiž adresoval Jaroslav Kracík přihrávku do předbrankového prostoru, kde si kotouč do vlastní sítě srazil Dvořák. A i další přesilovku hru hosté využili. Gulaš přenesl hru napříč pásmem, kde stál připravený Jakub Pour, jenž střelou z první překonal Sedláčka. Sparta začala kumulovat chyby ve vlastním pásmu a z toho pramenil čtvrtý gól hostů. Matyáš Kantner se natlačil ze strany až před brankoviště a dotlačil puk za brankovou čáru. Od tohoto momentu se sparťané probrali a vynutili si početní výhody. V nepříliš typické situaci se octl Lukáš Rousek, který dostal puk od Košťálka do samostatného úniku. Svůj věk nechal stranou a poradil si jako zkušený mazák. A zanedlouho se radoval podruhé. Nádhernou přesilovkou akci předvedli Klíma s Blainem. Druhý jmenovaný v jasné šanci ještě přihrál Lukáši Rouskovi, který neměl problém uklidit puk do odkryté klece.

Po pěti minutách třetí třetiny se Sparta dočkala další přesilové hry a posléze vyrovnání. Petr Kalina nahodil puk od modré a ten zaplul až do sítě. Frodl ještě reklamoval Pechův počin v jeho blízkosti, jelikož mu znemožnil zákrok lapačkou. Sparťanský útočník se ale celou dobu pohyboval mimo brankoviště, a proto musela být branka uznána. Posléze se početní výhody dočkali i hosté, Sedláček musel vytasit několik kvalitních zákroků, ale pátý puk za sebe nepustil. Ve zbytku třetiny byla aktivnější Plzeň, žádnou větší střeleckou příležitost si ale nevypracovala. Ke konci základní hrací doby se do větší šance dostal Smejkal, ale přihrávku obdržel na dlouhou hůl, a zakončit tak nedokázal. I proto tak nebyl po šedesáti minutách vítěz jasný, rozhodnout musel nastavený čas.

V prodloužení byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve se řítil sám na bránu Bukarts, ten ovšem nezakončil přesně. Na druhé straně se zase na jediného obránce Sparty valili tři útočníci, ale ani ti nerozhodli. Své příležitosti nevyužili ani Dvořák s Pechem, a k vidění tak byly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Kindl, kterého ale zradil neposedný kotouč. Na druhé straně Bukarts neprostřelil Frodlovy betony. V druhé sérii svými střelami neuspěli Kodýtek s Kudrnou. Podobný scénář předvedli i Kovář s Rouskem, za hvězdy v další sérii byli Sedláček s Frodlem, kteří bravurně zlikvidovali pokusy Gulaše a Pecha. Gólu se fanoušci dočkali až v páté řadě nájezdů, Peter Čerešnák prostřelil Sedláčka střelou na lapačku. Zareagovat tak musel Smejkal, ale brankář Frodl vychytal Plzni druhý bod.

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): "Gratuluji Plzni k bodu navíc. Nepovedl se nám začátek, prvních dvacet minut se mi naše hra nezamlouvala. Plzeň nás donutila ztrácet puky a téměř v každém ohledu byla rychlejší. Měli jsme štěstí, že to po první třetině bylo 1:1. Ve druhé třetině hrály roli přesilovky. Stejně jako ve druhém zápase v Plzni. Napoprvé se soupeři šťastně odrazil puk od našeho hráče, podruhé se prosadili po velmi hezké kombinaci. Zdálo se, že to bude další těžké utkání, ale pak kluci našli energii a v početní výhodě jsme vstřelili dvě důležité branky. Rozjely se nám nohy a začali jsme si vytvářet šance. Ve třetí třetině jsme hráli dobře. Proti Plzni musíte hrát organizovaně a musíte mít dobrého brankáře. Tyhle prvky jsme měli. V prodloužení jsme také měli dobré šance. V nájezdech vždycky hraje roli štěstí. Celkově vzato nemám radost z první třetiny, ale po zbytek duelu jsme bojovali. Mám radost z bodu, protože každý bod je teď důležitý, obzvlášť proti asi nejlepšímu týmu současnosti, vezmete-li v potaz posledních devět zápasů, z nichž osm vyhráli."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Vstoupili jsme dobře do utkání, měli jsme dobrý pohyb. První třetina skončila 1:1, ale osobně se domnívám, že jsme měli trochu více ze hry. Soupeř velmi dobře bránil, snažili jsme se hrát aktivně. Ve druhé třetině jsme si řekli, že musíme být trpěliví, že šance přijdou a že v nich musíme být razantnější a trestat je. To se nám podařilo, využili jsme přesilové hry. Bohužel ve třetí třetině soupeř vyrovnal, už v té druhé se dotáhl. Udělali jsme tam dvě chyby a soupeř je potrestal a dostali se do hry. I v prodloužení měli velkou šanci. Pro nás trochu smolný zápas. Musíme ale respektovat sílu soupeře, byla senzační divácká kulisa. Jsem rád, že jsme našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, mohli dát vítězství. Dvou bodů si odsud hodně ceníme."