DOR: SPA - PLZ 2:4

Sladké vítězství, dorost porazil Spartu na jejím ledě!

Praha - Mladé pušky jsou nadále k nezastavení. Po dalším kvalitním výkonu berou tři body proti Spartě, kterou dokázali svěřenci trenéra Vojana porazit i ve druhém zápase v sezóně. Pražané berou pouze bod za vítězství v samostatných nájezdech.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

2:4
0:1, 0:2, 2:1 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 41. David (Krupička, Vitouch), 56. Kalný (Mácha), rozh. náj. Broš – 13. Jiříček (Šiler, Václavík), 23. Soukup (Beránek), 31. Korčák (Dvořák, Jiříček), 53. Špaček (Dvořák, Václavík) Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4

Rozhodčí: Michal Škrobák - Pavel Zháňal, Tomáš Kučera

4:4
1:1
21:29
88

Krbeček (Sluka) – Tomov, Brůna, Ducháč (A), Ludvík – Broš, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Vitouch (C).

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Schindler, Jánský, Jiříček (A), Jasečko, Špaček, Páník (C) – Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel (A), Dáňa, Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo, Beránek.

Tomáš Václavík 0 1 1 0 2

Na první větší šanci nemuselo bez mála devadesát diváků v Malé sportovní hale čekat dlouho – už minutu a půl po úvodním buly se po rychlé akci málem prosadili domácí, jenže pryž se nakonec zastavila těsně před brankovou čárou. To byla také první a poslední nebezpečnější akce sparťanů v zahajovací části, jelikož zbytek periody měl jasně navrch lídr tabulky z Plzně. Soustavný tlak se mu povedlo v gól přetavit ve třinácté minutě, kdy se z velké prosadil David Jiříček. Indiáni měli více ze hry i po zbytek dějství, nicméně za Krbečka už další kotouč neposlali.

Domácí vstoupili do druhé dvacetiminutovky pravou nohou, soupeř ale jejich naděje na vyrovnání velmi rychle rozmetal. Hned první nebezpečnější akce hostů totiž skončila gólem, pod který se podepsal Marek Soukup. V polovině dějství pak na jeho zásah navázal v přesilovce Matěj Korčák a se Spartou to vypadalo už hodně bledě. Vše však ještě nebylo ztraceno – v závěru třetiny byli totiž krátce po sobě vyloučeni Dvořák se Špačkem a Pražany tak čekala dlouhá přesilovka pět na tři...

...kterou bez váhání využili! Sedmnáct sekund po startu třetí části se prosadil František Krupička a vrátil tak svůj tým zpět do zápasu. Nedlouho poté byl ještě vyloučen Václavík a Žemličkovi svěřenci měli šanci se hostům dostat na dostřel. Tu ale nevyužili, čehož velmi brzy trpce litovali – tříbrankové vedení totiž Plzni v polovině třetiny vrátil David Špaček. Sparťané sice na tento zásah našli relativně rychlou odpověď, pod kterou se podepsal Lukáš Kalný, na větší zdramatizování zápasu ale už bylo příliš pozdě. Západočeši v základní hrací době uspěli 4:2 a přivlastnili si tři body.

Nadstavba pak svého vítěze našla až v šesté sérii nájezdů. Poté, co si na Krbečkově betonu vylámal zuby David Špaček totiž Bočana přesnou ranou prostřelil domácí Josef Broš.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Vyhrál lepší tým, Plzeň nás převýšila po všech stránkách. Byli silnější jak fyzicky tak i na puku, což rozhodlo utkání. My jsme rádi alespoň za ten bod, který jsme získali v nadstavbě."

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Čekali jsme těžké utkání, což se také potvrdilo. My jsme Spartu přetlačili aktivitou a fyzickou hrou. A i když některé pasáže hry z naší strany byli slabší, tak nám nechyběla obětavost a nasazení. Za to jsme rádi."