SDO: PLZ - CEM 5:3

Starší dorost rozhodl duel proti Motoru v závěru!

Plzeň - V západočeské malé hale byl k vidění další duel starších dorostenců, do Plzně přicestoval celek HC Motor České Budějovice. Indiáni rozhodli o výhře v samotném závěru utkání, kdy se dvakrát trefil Jan Matiášek!

HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice

5:3
0:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 24. Kovařík (Přikryl), 27. Kovařík (Lokajíček), 49. Přikryl (TS), 57. Matiášek (Přikryl), 60. Matiášek – 13. Kouba (Kašper, Slávik), 24. Dosek (Kašper), 34. Kašper (Doktor). Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Zimmermann. Vyloučení: 3:4, navíc Toman (CEM) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.

R. Červenka (Kolář) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada (A), Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek (A), Straka, Hajšman, Hasman, Kovařík (C)

HC České Budějovice

Ovsjannikov (Svoboda) – Kubíček, Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek, Dudáček. Škola, Šafář, Mirochnikov – Silný, Beránek, Slávik, Kouba, Řezáč, Egert, Toman, Prášek, Masopust, Kašper, Kaisler

Jan Štěpánek 0 0 0 0 0

Začátek utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi byl sice velice rychlý, hra se přelévala ze strany na stranu a za úvodních deset minut se přerušovalo jen dvakrát, nicméně obrovské šance k vidění nebyly. Aktivnější na úplném začátku byli indiáni, leč poté se role obrátily a několik zajímavých střel vyslal na branku Radka Červenky hostující Motor. Na druhé straně musel jedinou vážnější šanci hasit gólman Jakub Ovsjannikov, když Filip Přikryl parádně projel do útočného pásma, přihrál na Martin Langa, ten však pěknou střelou nakonec jen vyprášil betony českobudějovického brankáře.

V tuto dobu byli znovu aktivnějším týmem domácí, jenže paradoxně to byli hosté, kteří se jako první dostali do vedení. Před brankou Západočechů byl připravený Daniel Kouba, využil toho, že předchozí akce Motoru rozhodily obranu Plzně, a poslal svůj celek do vedení. Poté se hra znovu vyrovnala a na ledě bylo k vidění několik nepřesností. Jihočeši byli následně posláni do čtyř a modrobílí si připravili v přesilovce jedinou tutovku. Martin Lang znovu napálil betony Ovsjannikova, o dorážku se pokoušel ještě Kamil Hajšman, nicméně ani z této akce nezapršelo. Po dvaceti minutách tedy odcházeli spokojenější hostující borci.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hostující borci, kteří se ve dvacáté čtvrté minutě dostali do vedení 2:0. Stanislav Dosek zkusil vypálit z velké vzdálenosti, jeho rána nakonec propadla až do sítě Plzně, protože Radek Červenka toho příliš neviděl. V téže minutě se však Plzni povedlo zničehonic snížit. Filip Přikryl aktivně vyhrál buly v útočném teritoriu, dostal se s puk k brankovišti, u kterého našel Vojtěcha Kovaříka, jenž poprvé prostřelil Ovsjannikova. Bylo to rázem 1:2 z pohledu Plzně a indiáni dál tlačili.

O tři minuty později se hostující cele nechal vyloučit a modrobílí si v početní výhodě připravili řadu zajímavých šancí. Martin Lang pálil po pěkné akci těsně nad branku, obránce Martin Lokajíček zase těsně mimo tři tyče. Jenž k odraženému puku se jako první dostal Vojtěch Kovařík, který dorážkou využil přesilovou hru, dal svůj druhý gól v krátkém sledu a srovnal účet zápasu na 2:2. Ale poslední slovo prostředního dějství měli znovu Českobudějovičtí. Před brankou Plzně byl zaparkovaný Martin Kašper a přesnou tečí Doktorovy střely vrátil Motoru vedení. Ke dvěma asistencím si tak připsal i přesný zásah.

Třetí třetinu ovládli indiáni a třemi brankami otočili vývoj utkání! Nejprve byl v oslabení faulován Filip Přikryl a následovalo trestné střílení! To proměnil plzeňský útočník naprosto skvěle a neomylně poslal touš mezi betony českobudějovického gólmana. Rozdílová branka padla až tři minuty před koncem. Jan Matiášek využil dobré práce Přikryla a v přesilové hře rozhodl o výhře Plzně. Tentýž hráč se trefil ještě do prázdné branky a stanovil stav zápasu na 5:3 pro Plzeň.

Michal Straka(HC Plzeň 1929): Dnes jsme odehráli dobré utkání. začátek se nám moc nepovedl, i když jsme celý zápas prohrávali, tak jsme to ve třetí části dokázali otočit. Jsme moc rádi, že jsme dokázali navázat na předchozí výhry.

Radek Bělohlav(HC Motor České Budějovice): Dnes jsme si měli odvézt nějaké body. Ale moc faulujeme, kluci dělají individuální, když si myslí, že už něco umí. To nás dnes o ty body připravilo.