SDO: KLA - PLZ 2:9

Tři hattricky! Starší dorost přejel kladenské Rytíře

Na předchozí výborné výkony navázali starší dorostenci indiánů i ve středu Čech, kde si otevřeli střelnici, kterou odnesli domácí Rytíři devíti zásahy do černého. Na plzeňské straně se našli hned tři třígólový střelci, Martin Lang, Kamil Hajšman a Matěj Kolda.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

2:9
1:4, 0:2, 1:3

Branky a nahrávky: 12. Routa, 46. Jelínek – 1. Lang (Hajšman), 11. Hajšman, 13. Kolda (Princl), 18. Lang (Hasman), 22. Lang (Hajšman), 34. Kolda (Krýner), 42. Hajšman (Novák), 48. Hajšman (Přikryl), 51. Kolda (Novák, Krýner). Diváci: 80. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:9.

Rozhodčí: Petružálek – Hyčica, Michajličenko

7:8
0:0
0:1
28:42

Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Bláha, Tržil, Hašek, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Frimel, Rendla, Čermák, Filip, Neiss

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba

Jakub Váchal 0 0 0 1 0

Starší dorostenci indiánů vstoupili do zápasu ve velkém stylu a po necelé odehrané minutě vsítili první branku. Martin Lang si vyměnil kotouč s Kamilem Hajšmanem a následně lehce poslal puk za záda gólmana Jirouška. Právě Kamil Hajšman následně zařídil další zářez Plzeňanů, když svůj únik zakončil precizně povedeným blafákem. Kladno ale nelenilo a bleskurychle snížilo. David Routa přijel v pravý čas k Altrichterovi a z blízkosti dorazil vyražený kotouč v poklidu do sítě.

Gólové hody pokračovaly i nadále. Vzápětí Západočeši vedli znovu o dva zásahy. Princlovo nahození brankář Rytířů neudržel a důrazný Matěj Kolda uklidil kotouč do sítě. To ještě ovšem nebylo od Plzně vše v první části. Agilní Martin Lang si najel na Hasmanlv pas a opět bez obtíží překonal podruhé v duelu Jirouška.

Do druhé třetiny Středočeši vyměnili gólmana. Do svatyně zamířil Novotný, jenž nicméně po minutě hry musel tahat puk ze své klece. Byl to i tentokrát Martin Lang, který zkompletoval hattrick. Plzeňané hráli s velkou chutí a bavili se doslova hokejem. Další trefu do černého obstaral z blízkosti dorážející Matěj Kolda.

Poté se gólostroj na kladenském stadionu na nějakou chvíli zastavil, ale vše znovu rozpumpoval začátek třetí periody. Z kabiny vyšli znovu nabuzení hosté, jejichž útočnou aktivitu gólově přetavil Kamil Hajšman. O výsledku zápasu bylo už dlouhou dobu rozhodnuto, otázkou pouze bylo, kolik ještě padne branek. Krátkou radost na straně Kladna obstaral nečekaně Šimon Jelínek, který nachytal Altrichtera otočkou okolo branky.

Odpověď indiánů ale byla znovu rychlá. Kamil Hajšman udeřil při vlastním oslabení a stal se dalším třígólovým hráčem zápasu. Západočeši sice poté promrhali dvojnásobnou přesilovku, ovšem po jejím konci přidali devátou trefu. Duel hattricků podtrhl Matěj Kolda, jenž rovněž zkompletoval tříbrankovou lahůdku. S blížícím se koncem zápasu ještě mírně bouchly saze na obou stranách, ale rozhodčí vše tresty vyřešil. Starší dorost Plzně si proto domů odvezl pohodové vítězství.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Přestože jsme vysoko vyhráli, výkon tomu příliš neodpovídal. Brzy jsme sice vstřelili branku, ale následně nás podržel gólman Altrichter. Sice jsme dávali góly, ovšem Kladno nehrálo vůbec špatně. První dvě třetiny proto nebyly z naší strany příliš dobré. Ve třetí části domácí celkem dost faulovali a už jsme zápas zvládli.