Velkou bitvu rozsekli dorostenci v prodloužení!

Plzeň – Mladí indiáni ve čtvrtek načali boje v nadstavbě, dnes pokračovali další soubojem – po Mountfieldu přivítali Slavii.

2. , so 8.12.2018, 12:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha
3:2pp
1:2, 0:0, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 2. Špaček (Kupčo, Hauser), 58. Kupčo (Špaček, D. Soukup), 65. Václavík (Jánský) – 11. Malínek (Vymětal), 16. Malínek (Rulc, Hrdlička). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Rozhodčí: Šperl – Brejcha, Bernard
Vyloučení 6:3
Využití 0:1
Střely na branku 37:36
Diváci 60
HC Škoda Plzeň Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Kanta, Matoušek, Jánský, Jiříček, Špaček – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Kaiser, Kupčo, Kreuzmann
HC Slavia Praha Janura (Pittr) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát – Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když již po čtyřiadevadesáti vteřinách hry udeřil ranou od modré obránce David Špaček. Následovala poměrně hluchá pasáž, kterou rozčísla až dvojička sešívaných. Vojtěch Malínek zatáhl puk do pásma, překřížil se s Matějem Vymětalem, který poté pálil z levého kruhu a před Bočanem pravě prvně jmenovaný hezky tečoval. Vrátit vedení mohl brzy svým barvám Václavík, z mezikruží si na Januru nepřišel. Vzápětí obdržel přihrávku k pravé tyči z levého kruhu Marcel, z první ale přestřelil. A tak platilo otřepané nedáš - dostaneš. Opět Vojtěch Malínek si sjel před branku z levé strany na střílenou přihrávku Šimona Rulce. Napoprvé ještě neuspěl, ale dorážkou prakticky vleže již ano. Třetí branku mohl po průniku Hofmanna dorážkou přidat Rulc, Bočan i bez hole vyrazil ramenem.

Prostřední dějství začalo pěkně od podlahy. Na brankovišti Slavie ze zjevil osamocený Dominik Soukup, Janurovi byl však příliš blízko. Hostující gólman se musel činit i vzápětí, když se do sóla trhl Václavík, pokus mezi betony místečko mezi nimi nenašel. Na druhé straně se Malínek dostal do podobné situace po hrubce domácí obrany, i Bočan totožné zakončení vyrazil. Poté se v početní výhodě mezi kruhy k ráně z první dostal Korčák, ani on skórem nepohnul. Nevedlo se ani Dominiku Skoukupovi, který v oslabení vyvezl kotouč a protáhl se až na osu hřiště, svou ranou totiž minul. Když pak dělovkou z vrcholu levého kruhu nepropálil Bočana ani Srdínko, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Poslední dvacetiminutovku načal Marek Soukup s jmenovcem Dominikem v přečíslení dva na jednoho, zvolená střela prvně jmenovaného ale mířila jen do středu branky. Příliš nad zase poslal puk tísněný Kupčo z mezikruží. Dáňa zase hezky sklepl puk na brankovišti, avšak těsně mimo. Na druhé straně za obranou Plzně zahrozil Hofmann, Bočan vytěsnil ramenem. Po chvilce Dominik Soukup našel z pravé strany před branku najíždějícího Hausera, ten protečoval mimo. Lépe z první u levé tyče mířil Václavík po příhře zpoza branky, ale pouze rozduněl betony Janury. Nakonec se ale domácí dočkali. V závěru duelu Špaček našel před brankou Lubomíra Kupča, který střetnutí poslal do prodloužení.

To příliš vzruchu nepřineslo, až se čtyři vteřiny před nájezdy prosadil dorážkou na brankovišti Tomáš Václavík. Rozhodl tak o tom, že indiáni letos i potřetí skolili sešívané.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Dneska nás opět doběhla naše slabá koncovka. Je až neuvěřitelné, co za tutové šance nedokážeme proměnit. Soupeři většinou něco z mála promění a my se pak trápíme celý zápas. Dneska chci kluky pochválit, ustáli jsme ve druhé třetině řadu vyloučení, která byla zbytečná. Tam se asi lámal chleba, že jsme stále měli šanci. Ve třetí části nás podržel gólman, kdy už jsme to museli otevřít. Nakonec jsme v závěru šťastně vyrovnali a rozhodli v prodloužení, ale koncovka, koncovka, koncovka...”

Aktuálně na webu

Ohlasy 14. kolo

Sparta? Vždy se hraje lépe, když jsou ve vás emoce, říká navrátilec Michal Houdek

SPA - PLZ 1:3

SPA - PLZ 1:3 - Spartu zastavíš! Plzeň to dokázala v extralize pošestnácté v řadě!

Rozhovor před SPA - PLZ

Budeme muset předvést to nejlepší, co v nás je, burcuje Petr Straka před duelem na Spartě