ZLN – PLZ 3:5

ZLN – PLZ 3:5 - Indiáni vezou tři body ze Zlína po více než dvou letech!

Plzeň – Západočeši se dnes představili na ledě Beranů, na jejichž území vloni vybojovali ve dvou utkáních dva body.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

3:5
2:1, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (E. Kulda), 50. Fořt (Freibergs, Herman) – 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš, 41. Nedorost (Gulaš), 60. Gulaš (L. Kaňák). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

PSG Berani Zlín

J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Řezníček, Valenta, Gazda – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.

Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Čerešňák, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Kratěna, Preisinger, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Roman Vráblík 1 0 1 2 0

Po opatrném úvodu utkání se mezi dva bránící hráče protlačil Werbik a ihned se jal pálit, Frodl byl připraven. Plzeň odpověděla Kracíkem, jehož nahození na brankovišti ještě dorážel Allen, avšak tísněn zamířil příliš nad. Vzápětí se trhl všem na ledě Popelka, i on zvolil jako zakončení střelu, muž s maskou indiánů vytasil bleskurychlou lapačku. Pak se již skóre měnilo. Kratěna v situaci dva na jednoho našel Miroslava Preisingera, který si z levé strany potáhl černý nesmysl na střed a zakončil mezi betony Sedláčka. Srovnat mohl brzy Kubiš, jenž se natlačil až ke svatyni soupeře ze strany, její strážce odolal. Nedosáhl až na dorážku Jakuba Hermana, který z bezprostřední blízkosti trefil skákající kotouč po předchozím pokusu z mezikruží. Nakonec Berani stihli do první přestávky i obrat. Přesně po šedesáti vteřinách totiž v přečíslení tři na dva tvrdou příhru Tomáše Fořta smolně srazil do vlastní sítě Čerešňák.

Zkraje prostřední části se až před Frodla natlačil ze strany opět Fořt, puk do branky nepropasíroval. Lépe se vedlo modrobílým. Svou první trefou v dresu indiánů se o srovnání stavu dělovkou z levého kruhu postaral obránce Roman Vráblík. Byla to jeho teprve druhá branka v extralize, první zapsal v sezóně 2011/12 za České Budějovice. Stejný hráč a stejná pozice, ovšem jiný výsledek. Po chvilce úspěšné deja vú prožil Sedláček. Naopak na druhé straně se před plzeňskou brankou zjevil osamocený Fryšara, přemisťující se její strážce ale dokázal zakročit. Ještě dorážel Karafiát, avšak nad. Nevedlo se ani Žížkovi, kterého na brankovišti našel Poletín od mantinelu, puk zastavil beton. Před druhou sirénou hosté dostali výhodu přesilové hry a domácím zasadili nejdrsnější možné KO. Milan Gulaš totiž v čase 39:59 na levém kruhu mohutně napřáhl a touš zastavila až síť. Druhý obrat v utkání tak byl dokonán.

Poslední dvacetiminutovka začala tam, kde ta předcházejí skončila. Po jednatřiceti vteřinách hry autor posledního gólu vybojoval puk u mantinelu, našel před Sedláčkem Václava Nedorosta, který bekhendem navýšil náskok svých barev. Vzápětí mohl duel zdramatizovat Poletín a později i Karafiát, na brankovišti si ale na Frodla nepřišli. Naopak českobudějovická posila Plzně málem vsítila bůra, když jej tváří v tvář zlínskému gólmanovi zastavil beton, neuspěl ani ranou z mezikruží Allen. Další gólovou příležitost, kterou dokonce zkoumalo video, měl Herman, který sám před mužem s maskou indiánů uspěl, Preisinger jej však na brankové čáře dokázal zastoupit. Přesto drama přišlo. PSG dostalo možnost téměř minutové přesilovky pět na tři a také udeřilo. Tomáš Fořt z první ranou pod břevno nedal nikomu z plzeňských šanci zasáhnout. Následně táhl přečíslení Západočechů Kracík, nakonec i vypálil, strážce svatyně žlutomodrých se vytáhl. Stejný hráč po chvilce našel mezi kruhy Nedorosta, který z první trefil rameno Sedláčka. Ten se odebral na střídačku již v čase 57:12 a ihned dorážkami po střele Fribergse nechali vyniknout plzeňského mága Šlahař i Fořt. Jenže poté prvně jmenovaný zbytečně krosčekoval protihráče a usnadnil tak indiánům odvoz bodů. Ten navíc zpečetil v čase 59:57 opět Milan Gulaš.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Začali jsme velmi dobře a nesrazil nás ani první gól soupeře. V první třetině jsme byli lepší, bojovností a snahou jsme otočili výsledek z 0:1 na 2:1. Plzeň zlepšila ve druhé třetině pohyb a byla lepším týmem. Naší největší chybou byla patnáctá vteřina na začátku třetí třetiny. V kabině přišlo hecování a borci předvedli hned dvě hrubé chyby za sebou, a to křižnou a krátkou přihrávka. Poté to jde s psychikou hodně dolů a bylo hodně těžké dotáhnout nepříznivý stav. Hráli jsme dobře, ale opět máme nulu. Pokračujeme však dále a věříme, že někde to zlomíme. Je teprve začátek a byla by velká škoda a házet předčasně flintu do žita. V neděli hrajeme na Spartě a pokusíme se tam to zlomit."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Utkání mělo několik fází. V první fázi jsme začali dobře, dali jsme gól. Kolem desáté minuty jsme přestali hrát, přišly dvě chyby a Zlín se dostal do vedení. O přestávce jsme si řekli, co chceme změnit a hráči to pochopili. Další fáze byla , že jsme vyrovnali na 2:2. Poté přišly dva základní momenty, gól Milana Gulaše na 3:2 snad v poslední desetině třetiny. Ve třetí třetině Míra Preisinger zachránil na brankovišti jistý gól. To přisuzuji tomu, že jsme zůstali ve hře. Dokázali jsme utkání zvládnout, i když jsme dostali gól v oslabení. Bohužel Petr Kodýtek udělal faul a dostal nás do tří. Věděli jsme, že Zlín bude tlačit a hrát na 100 procent, zkrátka nic jednoduchého. V závěru jsme si náskok pohlídali, i když šance Zlín měl hodně šancí. Těší nás,k že jsme tady urvali tříbodovou výhru."