HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

0:1

Gól Plzně: Heřman (Kracík)

Brankář Freylach vychytal čisté konto v prvním utkání nadstavbové části, v němž Keramika Plzeň zvítězila v Karlových Varech. Více než dvě třetiny vydrželo na ukazateli bezbrankové skóre. Plzeň měla sice po většinu zápasu více ze hry, ovšem skórovat se jí podařilo až v úvodu třetí třetiny, kdy se trefil Heřman. Ten nastoupil v první řadě s Kracíkem a Koreisem, pro něhož to bylo první utkání po jeho návratu z mistrovství světa dvacetiletých. Koreis se překvapivě nevešel do kádru áčka, a tak posílil juniory. Plzeň pak soustředěným výkonem těsný náskok uhájila až do závěrečné sirény.

Plzeňský trenér Václav Ruprecht nám k utkání řekl toto: "Podle mě to mělo skončit 6:0, protože na nás neměli. Přijeli jsme v dost silné sestavě. Nastoupil i Chvojka, kterého potřeboval A-tým a chtěl se rozehrát. Tlačili jsme, ale nemohli jsme dát gól. Přesto jsem věděl, že ten zápas musíme vyhrát."