Junioři by potřebovali hrát kolektivněji

P l z e ň - V sobotním duelu skupiny o udržení v juniorské extralize remizoval plzeňský tým s Karlovými Vary 2:2. Zatímco Petr Chvojka mluvil o větší chuti ze strany soupeře, Václav Ruprecht se zaměřil na herní pojetí svého mužstva.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

2:2

20. Koreis (Kašpar), 51. Chvojka (Heřman) - 31. Vrba (Tomaška, Rozsypal), 34. Mudra (Tašner)

Freylach – Tóth, Chvojka, Hauer, Tytl, Hail, Pejša – J. Heřman, Koreis, Kašpar – Špindler, Bílek, Měsíček – Hofrajtr (Jindra), Michalides (Lodr), Spal

HC Energie Karlovy Vary

Pašek - Kocek, Orlich, Tomaška, Loučka, Hlubuček, Tašner – Rozsypal, Bašiaga, Vrba – Bušta, Polák, Sedláček – Gellner, Prštický, Hamerle – Mudra, Houdek, Chyba

Elitní plzeňská formace si od začátku vytvářela šance, ale skóre otevřela až 57 sekund před koncem první třetiny. Jakub Koreis využil clony svého spoluhráče, vybruslil zpoza branky a střelou nahoru k bližší tyči překonal Paška. Ten v utkání působil nejistým dojmem, vyrážel puky před sebe, ale domácí toho nedokázali využít. To hosté dokázali využít výhodu přesilové hry, dokonce dvakrát během 155 sekund. Nejprve vyrovnal kapitán Vrba po Tomaškově pasu napříč útočným pásmem. V další přesilovce nejprve Karlovarští jen zahrozili podobnou akcí, ale poté už Mudra dostal svůj tým do vedení. V 51. minutě vyrovnal na konečných 2:2 Petr Chvojka, který nevěděl co s pukem. Řídil se známým příslovím a brankář pustil puk za svá záda. V čase 58:45 byl vyloučen kapitán hostujícího mužstva na 2+2 minuty za hru vysokou holí, ale Plzeňským se vítězný gól vstřelit nepodařilo, a tak derby skončilo nerozhodně.

Komentáře autora vyrovnácího gólu Petra Chvojky a trenéra Ruprechta naleznete zde.