Utkání rozhodla třetí řada

P lz e ň – V šestém kole skupiny o záchranu extraligy juniorů se místo v Karlových Varech střetla družstva Energie a Keramiky na plzeňském zimním stadionu. Do Plzně tak zavítal dlouholetý plzeňský hráč, později trenér Vladimír Bednář, který v současnosti působí u karlovarské juniorky. Zápas rozhodli o rok mladší hokejisté ze třetí řady Keramiky.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

6:3

2. Jindra, 2. Hofrajtr, 7. Pulpán, 39. Tytl, 55. Heřman, 58. Bílek – 21. Vrba, 22. Prštický, 53. Nový.

Plzeň: Freylach – Keltyčka, Beneš, Hauer, Tóth, Pulpán, Tytl – Heřman, Kašpar, Michalides – Bílek, Konkol (30. Hail), Vobořil – Jindra, Lodr, Hofrajtr. Trenér Václav Ruprecht

HC Energie Karlovy Vary

K. Vary: Jirkův (4. Pašek) – Tomaška, Sadloň, Hlubuček, Kudrna, Polák, Bušta – Mudra, Prštický, Vrba – Nový, Hamele, Gellner – Rozsypal, Chyba, Charousek. Trenér Vladimír Bednář.

Keramici se od samého úvodu zakousli do svého soupeře bez bázně a s vervou a po jedenadevadesáti odehraných vteřinách se poprvé měnilo skóre. Jan Jindra zpracoval přihrávku od Tomáše Hofrajtra a bylo to 1:0. Ještě hlasatel nestačil nahlásit autora a asistenty branky a stav se opět měnil. V čase 1:46 překonal karlovarského gólmana Jirkůva Hofrajtr a Keramika vedla 2:0. Když v sedmé minutě zvyšoval vedení domácích Pulpán, zdálo se být rozhodnuto. Jenže jak vyšel Keramice úvod první třetiny, vydařil se hostům nástup do prostřední části. Nejprve Vrba a poté Prštický snížili na rozdíl jedné branky. Rozhodnutí tak přinesla až poslední dvacetiminutovka. Do ní vstoupili znovu lépe hosté, když překonali Freylacha, ale poté Heřman a Bílek strhli vedení na stranu domácích.

Další podrobnosti k tomuto utkání se dozvíte zde.