První vítězství dorostenců

V úterý se Plzeňští dorostenci utkali v dalším přípravném zápase s Českými Budějovicemi a po zásluze se mohli radovat z prvního letošního vítězství, zvítězili 6:3. Dvěma slepenými góly v polovině první a na začátku třetí třetiny odrazili nápor Jihočechů a ti již nenašli sílu k vyrovnání.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

6:3

(pouze Plzeň) 10. Šlauf (Holý), 11. Kampf (Heřman), 17. Setikovský (Šlauf), 29. Kocman (Jindra), 44. Holý, 45. Kampf (Heřman)

Ulč – Mareš, Černý – Štich, Kořínek – Krňoul, Martinec – Motl, Jonák – Setikovský, Holý, Šlauf – Kampf, Heřman, Valenta – Jindra, Kocman, Holub – Malý, Bote, Sýkora

Budějovičtí začali v Plzni lépe, měli více ze hry, ale nedokázali překonat dobře chytajícího Ulče. Domácí postupem času vyrovnali hru a v desáté minutě využil přesilovku Šlauf. Hned minutu na to se prosadil i druhý útok Západočechů a Kampf po Heřmanově přihrávce zvýšil na 2:0. Od té chvíle byli Plzeňští pány na ledě a v sedmnácté minutě přidali třetí gól, když se trefil Setikovský.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny hosté snížili, ale domácí neztratili chuť do hry. Po krásné individuální akci vstřelil uklidňující čtvrtý gól Kocman a hostující brankář se poroučel na střídačku.

Budějovicím patřil i úvod třetí části hry, ve třetí minutě snížili opět na rozdíl dvou branek. Ale za minutu už to bylo zase jinak, prosadil se opět první útok Plzně. Holý vstřelil pátý gól a hned další střídání zakončil kombinaci s Heřmanem znovu Kampf. Hosté ještě snížili, ale Plzeň si již první vítězství v přípravě nenechala vzít.