HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

8:0

1. Švík (Topol), 5. Vobořil (Švík, Topol), 14. Topol (Švík, Chvojka), 43. Topol (Švík), 45. Topol (Švík, Chvojka), 47. Švík (Topol, Chvojka), 50. Švík (Topol, Vobořil), 55. Topol (Měsíček).

Freylach - Beneš, Chvojka, Pulpán, Keltyčka, Pejša, Stupka - Topol, Švík, Vobořil - Heřman, Kašpar, Měsíček - Špindler (od 21. Hail, od 41. Lodr), Hauer, Spal.

První gól v nové sezóně vstřelil už po 28 sekundách z blafáku Jan Švík. Jak se později ukázalo, jeden ze dvou hráčů, kteří byli u všeho důležitého. Druhou branku v 5. minutě ještě vsítil dorážkou Aleš Vobořil, ale v 15. minutě, poté, co svou šanci spálil Spal, už se trefil i druhý hrdina úvodního zápasu sezóny, Miloslav Topol. Po první třetině byl stav pro domácí více než nadějný - 3:0.

Ve druhé třetině Plzeňští úspěšně přečkali pokus hostů o nátlakovou hru, sami své šance rovněž nevyužili, a tak po čtyřiceti minutách bylo stejné skóre jako po úvodní čtvrthodince.

Ve třetí dvacetiminutovce to vypadalo, jako kdyby si první útok domácích řekl, že porazit Pardubice tříbrankovým rozdílem nic není. Topol se Švíkem si otevřeli soukromou střelnici a v 50. minutě už měli oba na svém kontě hattrick.

Při čtvrtém gólu ujela famózní dvojice při oslabení, při pátém proměnil Topol ve stojící strom reprezentačního gólmana Pardubic Hyláka. Ten odjel z branky po šestém inkasovaném gólu, poté, co si puk opět vyměnili dva plzeňští muži - junioři. Sedmý gól dal po skvělém průniku obranou Švík a nedorozumění pardubické obrany využil v 55. minutě Topol k osmému gólu. Tím uzavřel první kapitolu Diderot extraligy juniorů 2002/03. Snad budou i ty další napsány modrobíle.