Junioři podlehli na domácím ledě HC Chemopetrolu Litvínov 0:3

Plzeňští junioři prohráli už popáté v řadě. Tým trápí obrovská marodka, která se dnes navíc rozrostla o další čtyři hráče. Mužstvo je na tom špatně i s produktivitou, za posledních pět zápasů vstřelili hráči Lasselsbergeru v průměru pouze jednu branku na zápas. Utkání bylo hodně nervózní a hrálo se často za hranicí pravidel, což odnesli zraněními hlavně domácí.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

0:3

Branky a přihrávky: 4. Heinish (Poživil, Novák J.), 37. Tauš (Petružálek), 38. Řezníček (Novák J.). Vyloučení: 9:11. Bez využití. Diváků: 95

Freylach – Beneš, Keltyčka, Hauer, Tóth, Kreuzman, Tytl – Kašpar, Heřman, Michalides, Kepl, Kracík, Jindra, Novák, Suchý, Furbacher, Marek, Hajšman

Hanuljak – Řezníček, Boháček, Poživil, Lašek, Klement, Kuncl, Hlavatý – Novák Ondřej, Petružálek, Tauš, Přeučil, Novák Jiří, Heinish, Diviš, Švejda, Bahenský

Litvínov přijel do Plzně s jasným cílem - oplatit domácím porážku z druhého kola, kdy na domácím ledě podlehl Lasselsbergeru 2:3. Hosté proto vstoupili do utkání hodně aktivně. Navíc už od dvanácté vteřiny hráli přesilovku po faulu Jana Heřmana. Od modré pálil dobře Boháček, ale brankář Freylach byl na místě. Ve druhé minutě chybně střídala plzeňská bránící čtveřice a do úniku se dostal Pteružálek, ale plzeňský brankář jeho pokus kryl. Hostům se sice podařilo ubránit přesilovku, ale litvínovští udrželi pásmo a v čase 3:01 propálil plzeňského gólmana po souhře celého útoku Heinisch – 0:1. Domácí rychlý gól zaskočil a nemohli se dostat do tempa. Navíc byl na konci páté minuty nepříjemně zraněn v obličeji Jan Heřman a do konce první třetiny už nenastoupil. Do větší šance se tak Plzeň dostala až v sedmé minutě, kdy po individuálním průniku Kracíka pálil těsně vedle kapitán domácích Lukáš Hauer. Poté se zase dostali ke slovu hosté. V osmé minutě jel sám na brankáře Petružálek, ale souboj opět vyzněl lépe pro strážce plzeňské svatyně. Ten si poradil i s nebezpečnou střelou Tauše, kterou lapačkou vytlačil nad bránu. V čase 11:36 se přesilovky dočkali i domácí, když byl za podražení vyloučen Heinisch. Po krásné přihrávce Hauera se v obrovské šanci ocitnul Kašpar, ale prováhal správný okamžik ke střele. V čase 13:57 se opět vylučovalo, když Přeučil seknul domácího Marka. Plzeň však přesilovku nedohrála, protože v čase 15:24 byl také za seknutí vyloučen Kepl. Jenže hráči Litvínova naložili se svou výhodou stejně jako domácí a počet hráčů se znovu srovnal na čtyři na obou stranách. Tato situace vyhovovala lépe hostům, ale Přeučil v úniku na domácího brankáře nevyzrál. Když chyběla do konce třetiny minuta a dvě vteřiny, předvedl herecký výkon litvínovský Petružálek a rozhodčí jej ocenil dvěma minutami pro domácího kapitána Hauera.

Rozdělená přesilovka se dohrávala i na začátku druhé části. Navíc v čase 20:41 předvedl tvrdý ale čistý zákrok u mantinelu Michalides. To si však nemyslel rozhodčí a udělil plzeňskému hráči 2+10 za vražení na hrazení. Hostům se tak naskytla dvanáctivteřinová přesilovka pěti proti třem. Domácí se ale ubránili. Na začátku dvacáté třetí minuty se Plzeň dočkala nejdříve srovnání počtu hráčů a následně i přesilovky po vyloučení Laška. Jenže byli to domácí, kteří málem inkasovali. Po pravé straně ujel Švejda, ale přestřelil ležícího Freylacha i branku. V čase 23:25 získali domácí výhodu dvou hráčů v poli, když byl za nedovolené bránění vyloučen Tauš. Plzeň uzavřela Litvínov před brankou, ale obrovské šance spálili Jindra i Kracík. Po skončení početní výhody se před brankáře protlačil Suchý, ale ani jeho opakovaný backhandový pokus k úspěchu nevedl. V čase 26:13 sekl Diviš ošklivě Keltyčku a s domácím hráčem to vůbec nevypadalo dobře. Následná přesilovka však Plzeňským vůbec nevyšla, naopak po chybě Tótha se do breaku dostal Přeučil, který vystihl přihrávku na modré. Brankář Freylach si ale s jeho nájezdem poradil, stejně tak jako s pokusem Ondřeje Nováka v 29. minutě, johož střelu zlikvidoval efektním zákrokem lapačkou. Až na tyto breaky Plzeň hosty přehrávala, ale chyběla finální přihrávka nebo přesnější zakončení. V čase 32:50 zastavilo nápor domácích vyloučení Keltyčky. V oslabení se ale puku ujal Kracík a situaci musel Heinisch řešit faulem. V Kracíkově akci ještě pokračoval Jindra, ale k zakončení se neproháčkoval. Domácí se ale ve zkrácené přesilovce opět neprosadili a navíc už po návratu Heinische na led ujel na levém křídle Tauš a střelou zápěstím překonal plzeňského gólmana – 0:2. S druhým gólem se na hokejky domácích vloudila nervozita a hosté znovu trestali. V nepřehledné situaci před brankářem Freylachem se zmocnil puku Řezníček a zvýšil už na 0:3. I přes obrovskou snahu se domácím nepodařilo skóre do konce zápasu změnit a tak šli do šaten s tříbrankovým mankem.

Do poslední části vstoupila Plzeň s odhodláním alespoň zkorigovat výsledek, ale Litvínovští už si důsledně hlídali tříbrankový náskok. Ve čtyřicáté páté minutě připravil obrovskou šanci svým spoluhráčům Kracík, ale puk pouze prošel brankovištěm. A tak za svoji aktivitu získal plzeňský útočník pouze faul Litvínovských a 10 minut osobní trest, když jej u sudího reklamoval. V čase 45:19 se už ale vylučovalo i za fauly. Na trestnou lavici si šel sednout hostující Řezníček, ale domácí se opět gólu nedočkali ani po střele Keltyčky v závěru přesilovky. Hra se v poslední části značně přiostřila a za jeden z faulů byl ve 49. minutě potrestán domácí Beneš. Ve velké šanci se v oslabení ocitl plzeňský Kašpar, který vypíchl puk litvínovským obráncům, ale na přesnější zakončení už neměl čas. V čase 51:40 přišla pro Plzeň další pohroma. Pod hromadou těl zůstal ležet Pavel Suchý a na střídačku se dostal jenom s pomocí spoluhráčů. Další možnost k alespoň čestnému úspěchu dostali domácí v 53. minutě, kdy byl za napadení vyloučen Bahenský. V přesilovce nejprve pálil Beneš, ale našel jenom připraveného brankáře Hanuljaka, jenž se do Litvínova vrátil poté, co se zúčastnil kempu v zámoří. O chvíli později jen vyrazil tvrdou střelu Tótha k číhajícímu Jindrovi, jenže tomu se nepodařilo dotlačit puk do skoro prázdné litvínovské branky. Chvíli po návratu vyloučeného Bahenského dostali domácí další možnost hrát přesilovku, když se na ledě objevilo šest Litvínovských hráčů. Domácí v závěru vrhli veškeré síly do útoku a tak se do breaku dostali Petružálek s Taušem, ale druhý jmenovaný v obrovské šanci netrefil plzeňskou branku. Na druhé straně to zkoušeli Heřman s Taušem, ale puk do litvínovské sítě neprotlačili. Za hosty kontroval Přeučil který ujel obraně, ale i plzeňský brankář byl připravený. V samém závěru málem přišel vlastní chybou o čisté konto brankář Hanuljak, když rozehrál puk přímo na hůl soupeře, ale domácím dnes nebylo přáno vstřelit gól. Litvínov v hodně vyhecovaném utkání porazil Plzeň na domácím ledě 0:3 a protáhnul šňůru porážek Lasselsbergru již na pět.

Zhodnocení utkání asistentem trenéra Václavem Ruprechtem

V čem vidíte hlavní důvod neúspěchu v dnešním utkání?
„Určitě to bylo v nedůrazné koncovce, nám se teď vůbec nedaří dávat góly. Na výsledku se samozřejmě podílela i obrovská marodka týmu. Navíc se v dnešním střetnutí zranili další čtyři hráči.“

Kdo konkrétně?
„Jan Heřman má vyražené zuby, a zápas nedohráli ani Novák, Suchý a Marek.“

Přestože byli domácí ve druhé a třetí třetině lepším týmem, vstup do utkání jim vůbec nevyšel. Kde hledat příčiny?
„My jsme ve druhém kole v Litvínově vyhráli a hosté dnes přijeli s jasným cílem vrátit nám porážku na domácím ledě, takže začali hodně aktivně.“