Bojovný zápas bez vítěze

Junioři: Lasselsberger Plzeň – Karlovy Vary 1:1. V západočeském derby bylo vidět hodně tvrdosti, plno zbytečných chyb v plzeňské obraně ale i velká bojovnost domácích. Vysoké tempo a nasazení si však vyžádalo několik zranění na obou stranách, oba týmy přišli v průběhu zápasu o své kapitány. Hosté z Karlových Varů se po zmatku v plzeňské defensivě ujali poměrně lehce vedení. Plzeň si sice připravila několik slibných šancí k vyrovnání, ale karlovarská branka pro ně byla dlouho zakletá. Až v 54. minutě napřáhl za levým kruhem pro vhazování Keltyčka a nekompromisní ranou srovnal skóre. Na nerozhodném stavu už nezměnila nic ani velká šance Kracíka v poslední minutě.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:1

Branky a nahrávky: 54. Keltyčka (Kracík) – 14. Bušta (Loučka). Rozhodčí: Souček – Pešek, Šperl. Vyloučení: 4:8, navíc Hamrlík (PLZ), Kocek (KV) 10 minut, Lodr (PLZ), Chyba (KV) 5 + TDK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0. Diváci: 73.

Freylach – Gajda, Slaba (od 20. Beneš), Keltyčka, Hamrlík, Kreuzman, Vaněk – Heřman, Hauer, Kašpar - Krywda, Novák, Kracík - Jindra, Lodr, Vobořil

HC Energie Karlovy Vary

Jirkův – Mašek, Kocek, Loučka, Hlubuček, Tašner, Šťourač – Lojek, Pražák (od 18. Vrba), Polák – Bušta, Hamerle, Chyba – Kuběna, Bauer, Sedláček - Prštický

Úvod zápasu patřil domácím a již ve druhé minutě se Jindra dostal až před karlovarskou branku, jeho střela backhandem ale skončila v náručí brankáře Jirkůva. Plzeňský útočník pro svůj tým získal alespoň výhodu přesilové hry, když jej podrazil Loučka. Přesilovka se však domácím tradičně nedařila, navíc na modré udělal chybu Keltyčka a Bauer si mohl vyzkoušet samostatný nájezd. Vítězem tohoto duelu byl plzeňský gólman Freylach, který Bauerovu střelu vytěsnil nad svou branku. Další šanci k otevření skóre nevyužili domácí v sedmé minutě. Po přihrávce Vobořila střílel Lodr, brankář Jirkův si ale se střelou poradil. Podobně si počínal i plzeňský gólman proti střele Pražáka na druhé straně. Další z obrovských šancí Plzně se zrodila po zcela nenápadné akci. Kapitán domácích Hauer v pádu pouze nahodil puk na zadní mantinel, odkud se touš odrazil přímo před karlovarskou branku, kde jej dojel Kašpar. Plzeňský útočník ale nedokázal z bezprostřední blízkosti brankáře Jirkůva prostřelit. Karlovy Vary se jen těžko bránili tlaku domácích a pomáhali si často nečistými zákroky. Ve dvanácté minutě krosčekoval Tašner Kracíka, což znamenalo druhou přesilovku domácích v zápase. Pokud se ta první domácím nepovedla a největší šanci při ní měli Karlovy Vary, ta druhá dopadla z pohledu Plzně ještě hůř. Domácí obrana se opět dopustila chyby a následný karlovarský protiútok způsobil kolem branky Freylacha hodně zmatku. Puk se nakonec dostal k Loučkovi, jehož střelu zpoza levého kruhu dorazil za plzeňského gólmana Bušta. 13:05 – 0:1. Další přesilovka Plzně mohla přinést srovnání skóre, když Jindra našel střílenou přihrávkou před karlovarskou brankou volného Lodra. Na jeho teč ale brankář Jirkův stačil zareagovat a skryl puk mezi svými betony. Po vyloučení Krywdy v šestnácté minutě se hrálo ve čtyřech. Tato situace vyhovovala lépe domácím. Po zavezení Kracíka našel Keltyčka v dobré střelecké pozici Hamrlíka. Ten ale tvrdou střelou trefil pouze chrániče před ním stojícího karlovarského útočníka. Následovala zkrácená přesilovka Karlových Varů, která zůstala také nevyužita. Největší šanci měl Bauer, který ale přestřelil plzeňskou branku. Důležitý moment zápasu přišel v osmnácté minutě. Za plzeňskou branku se po čistém zákroku plzeňského obránce zranil kapitán hostů Pražák a zápas nedohrál. Přesto si poslední šanci třetiny vytvořili karlovarští, ale Kuběna před plzeňskou brankou netrefil přihrávku Bauera.

I druhou část začali lépe domácí. Po nájezdu z pravé strany se před karlovarského gólmana natlačil Novák a vystřelil pod horní tyčku. Brankář Jirkův jeho střelu pouze tečoval lapačkou a ta se obloučkem snášela za jeho záda, nakonec však minula karlovarskou branku. Hosté si vytvořili první šanci až v 25. minutě. Po zaváhání Kreuzmana při plzeňské přesilovce se na osamoceného Vaňka řítili Vrba s Polákem. Situaci zachránil Freylach, který chytil střelu Vrby i dorážku Poláka. Poté se ale ke slovu dostala opět Plzeň, ale tlak první lajny domácích vyústil pouze ve faul Chyby na Heřmana. Přesilovka domácích však vzala velmi brzy za své, když byl vyloučen po nafilmovaném faulu Gajda. Při hře ve čtyřech si Plzeň vytvořila opět tlak, ale Vaněk v dobré pozici zvolil namísto střely přihrávku, která se však nepovedla a byl z toho protiútok Karlových Varů. Situaci pro Plzeň zachránil Kreuzman, který na situaci včas zareagoval a překazil hostům akci. V polovině druhé části promarnil Kracík ideální šanci k vyrovnání, když se po samostatné akci dostal až před karlovarskou branku. Mířil sice chytře do odkrytého do horního rohu ale střele chybělo trochu více přesnosti. Poté se hra změnila v boj o střední pásmo a ani jeden tým si výraznější šanci nepřipravil. Až v 36. minutě přinesla trochu vzrušení střela Lojka, se kterou si ale Freylach poradil. Závěr druhé třetiny byl jednoznačně v režii domácích. První plzeňská pětka zavřela karlovarské v jejich obranné třetině a brankář Jirkův měl plné ruce práce. Musel mimo jiné zneškodnit pokus Hauera, střelu Gajdy a následnou dorážku Heřmana. Ale domácí se gólu nedočkali a tak po bezbrankové druhé části vedli stále hosté nejtěsnějším rozdílem.

V poslední třetině už hosté vsadili vše na defensivu. Tuhá obrana Karlových Varů nedávala Plzni příliš prostoru pro kombinaci. Navíc přesilovky domácích, které vyplývaly z přílišné tvrdosti a hrubosti karlovarských, neznamenaly pro hosty nebezpečí. Proto tlak Plzně v první minutě poslední části skončil brutálním faulem na Heřmana, za který rozhodčí nepochopitelně udělil pouze dvě minuty. Plzeňská přesilovka probíhala podle tradičního scénáře. Po chybě domácí obrany jel sám na Plzeňského brankáře Bušta, ale Freylach svůj tým opět podržel. Další faul Karlových Varů na Nováka nebyl odpískán, naopak přesilovka Plzně skončila po útočném faulu Lodra za karlovarskou brankou. Hosté si ale žádný tlak nevytvořili a tak se ke slovu dostali opět domácí. Po přihrávce Kašpara střílel tvrdě Heřman, ale minul. Následoval velký tlak druhé plzeňské formace. Hosté si situaci nijak nekomplikovali a při jakékoliv šanci vyhodili puk přes všechny čáry. Při další šanci domácích šel důrazně za pukem Lodr, který tak atakoval karlovarského gólmana. Lodra se vydal ztrestat Chyba a byla z toho bitka, za kterou rozhodčí rozdal oběma aktérům trest na pět minut plus a do konce zápasu. Chyba navíc vyfasoval dvě minuty za vyprovokování konfliktu. Nervozita domácích při přesilovce vyústila v další chybu. Hamrlíkovi sjel při přihrávce puk z hokejky a vyslal tak sám proti sobě dva karlovarské útočníky. Sedláček ale chybu plzeňského obránce nepotrestal. Další nepovedený zákrok si připsal Hamrlík ve 41. minutě, kdy se nechal zbytečně vyloučit za vražení na hrazení na 2+10 minut. Následoval ale faul Varů a počet hráčů na ledě se opět srovnal. Při hře ve čtyřech přišla pro plzeňský tým další pohroma. Kapitán Hauer si obnovil zranění a ze zápasu musel odstoupit. Po předchozím zranění Nováka a vyloučení Lodra tak nezůstal ve hře ani jeden plzeňský centr. Až poslední přesilovka domácích přinesla plzeňským radost. Kracík zavezl puk, přihrál volnému Keltyčkovi a ten tvrdou střelou z levého kruhu propálil karlovarského gólmana. Domácíc mohli dokonce otočit vývoj zápasu, ale Krywdovu po Kracíkově přihrávce zblokoval karlovarský obránce. Také hosté si připravili v závěru zápasu několik šancí. Proti střele Hlubučka zasáhl Freylach výborně lapačkou. A při plzeňském gólmanovi stálo také štěstí, když dvakrát tečovaná střela minula těsně jeho branku. Plzeňský gólman za pukem pouze bezmocně ohlížel. Poslední šanci zápasu připravil Heřman Kracíkovi, ale ten ani nadvakrát nedokázal protlačit puk za brankáře Jirkůva. Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou, i když domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, chyby hlavně při přesilovkách výkon domácího týmu srážely.

Zápas hodnotil trenér domácích Karel Trachta. Je s bodem spokojený vzhledem k průběhu zápasu nebo litujete nevyužitých šancí? „Asi obojí. Nakonec jsme s tím bodem spokojení, ale myslím si, že jsme měli i na výhru. Bohužel jsme začali strašně nervozně a to nás asi stálo ten bod. Za bojovnost si tým ale určitě zaslouží pochvalu. Bohužel Ústí nad Labem vyhrálo v Litvínově a my máme už náskok pouze jediného bodu.“