Dvě třetiny jako noc a den

Další urputnou bitvu o body zaručující play off svedli včera dorostenci Plzně s Pardubicemi. Po jednadvaceti minutách prohrávali o tři branky, ale zlepšeným výkonem dosáhli nakonec alespoň na bod. Dva góly domácích vsítil útočník Jindra.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:3

29. Holý (Černý), 31. Jindra (Holub, Kořínek), 40. Jindra (Kořínek) - 10. Semorád (Vondráček), 20. Rákos (Kočan), 21. Jindřich (Zadina)

Ulč – Kořínek, Černý, Šebo, Štich, Krňoul, Martinec, Jonák – Valenta, Jindra, Šimán, Setikovský, Šlauf, Holý, Bote, Kampf, Kocman, Holub

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Zohorna, Kočan, Pochobradský, Rákos, Jindřich, Janecký – Semorád, Rejzek, Salava, Vondráček, Pilař, Lesák, Papoušek, Poskočil, Zadina

Zápas začal vzájemným oťukáváním, ovšem domácí místo aby přešli k nějakému náporu či nátlakové hře působili odevzdaně. Budíčkem pro ně mohla být akce hostujícího Vondráčka na jejímž konci Semorád poslal Pardubice do vedení.0:1.
Domácí se snažili odpovědět, ale nic jim nevycházelo, vytvářeli si minimum šancí a soupeř je jasně přehrával. Slabého nasazení na obou koncích hřiště využili hosté ještě půl minuty před koncem třetiny. Daniel Rákos gólem do šatny upravil na 0:2.

V duchu první části vstoupili dorostenci HC Lasselsberger i do druhé třetiny. Ani ne po minutě lovil Ulč potřetí puk ze svojí sítě. Ladislav Jindřich po pěkné nahrávce Tomáše zadiny nemilosrdně skóroval.0:3.
Ovšem o přestávce se v kabině domácích asi kouzlilo, protože mimo této minely na začátku druhé části hráli plzeňští jako vyměnění.
Tentokrát to byli oni, kdo byl herně jasně lepší. Šance stíhala šanci a v dvacáté deváté minutě udeřilo poprvé. Střelu obránce Černého ještě hostující gólman Růžička vytěsnil do rohu, tam ale číhal Martin Holý, potáhl si puk za branku a zpoza ní zasunul puk do protipohybu brankáře do branky. 1:3.
O dvě minuty později putoval puk od domácího obránce Kořínka k Holubovi, a ten naservíroval Jindrovi nahrávku před prázdnou branku. 2:3.
Pardubičtí se pak trochu zkoncentrovali a hrálo se více nahoru dolů. Dvacet čtyři vteřin před koncem třetiny oplatili domácí Pardubicím gól do šatny když po bombě Kořínka od modré se v nastalé strkanici před brankářem Růžičkou nejlépe zorientoval opět Jindra a vyrovnal stav utkání na 3:3.

V poslední třetině si už oba celky hlídaly vyrovnaný stav. Nikdo nechtěl udělat fatální chybu. I tak se domácí dostávali do šancí. Zvlášť nadějně vypadal samostatný nájezd Jiřího Šlaufa. Ovšem gólman Růžička změnu skóre nedopustil.
Značně asi zatrnulo hráčům, když během oslabení nesmyslně napadl hostujícího hráče Šlauf a poslal tak domácí do dvojitého oslabení. Hosté se však svojí nedisciplinovaností nechali dvakrát vykázat z pásma a domácí tak snadněji dvojité oslabení ubránili. Naopak v dohrávané klasické přesilovce hostí jel sám na bránu z trestné lavice se navrátivší Kocman, pěkné šance si vypracovali Setikovský a Holý. S remízou už ale žádný z hráčů pohnout nedokázal a tak i závěrečný tlak Lasselsbergeru vyzněl naprázdno. Vzhledem k vývoji zápasu však byl bod za remízu spíše získaný než ztracený.

O stručné zhodnocení zápasu jsme požádali trenéra Františka Černého:
První třetina byla tristní, zklamali mě staří hráči. Čekal jsem, že vezmou zodpovědnost na sebe, ale jejich přístup byl laksní. Naopak ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a zápas jsme vyrovnali. Bylo tam dost šancí i na úplné otočení výsledku, ale i tak musím ocenit, že se tým nesložil po gólu na 0:3 a dokázal vybojovat bod.
Jak pokračují vaše dostihy s Karlovými Vary o příčku zaručující play – off?
Abych pravdu řekl nevím. Podle oficiálních stránek svazu máme náskok tří bodů, takže i v případě dnešní výhry Varů bychom měli být o dva body před nimi. Ovšem jiné zdroje zase říkají něco jiného. Tvrdí, že do tabulek nejsou započítány všechny zápasy s moravskou skupinou. Tak nevim…