HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:4

12. Kracík, 32. Bílek (Pulpán, J. Heřman), 51. Špindler (Kracík), 58. Kracík (Špindler) - 19. Bušta (Pech, Vrba), 42. Pech (Kocek, Soukup), 46. Pech (Tvrdek, Soukup), 57. Tvrdek (Pech, Kocek)

Freylach - Křtěn, Tóth, Beneš, Keltyčka, Pejša, Pulpán - Špindler, Kracík, Spal - Hauer, Kašpar, Měsíček - J. Heřman, Bílek, A. Vobořil

Do svého druhého domácího střetnutí za sebou nastoupili Plzeňští v sobotu proti Karlovým Varům ve stejné sestavě jako ve čtvrtek s Kladnem. První rozdíl se objevil ve 12. minutě, kdy šli modrobílí díky chytrému gólu Jaroslava Kracíka do vedení. V 19. minutě však hosté dotlačili puk za brankovou čáru a tím vyrovnali na 1:1.

V první polovině druhé třetiny Plzeň spálila tři šance (Kracík, Špindler, Heřman), Pulpán během jenoho střídání zboural tři soupeře a Freylach podržel svůj tým koncem své hokejky. Ve 32. minutě šli domácí po Pulpávově nahození a Bílkově dorážce podruhé do vedení.

Stav 2:1 svítil na ukazateli i během druhé přestávky, ale do poslední třetiny vstoupili lépe Karlovarští. Nejprve sice Freylach vyřešil nájezd tří hráčů na jednoho beka, ale při oslabení 3 proti 5 už inkasoval. Tři plzeňští hráči, kteří už byli na ledě více než minutu, nechali před bránou úplně volného Pecha, který nezaváhal. Ten samý hráč poslal hostující mužstvo poprvé do vedení ve 46. minutě, kdy Plzeňští chybou v útočném pásmu nabídli soupeři stav 2:3. Po brejku v oslabení a šťastné trefě Špindlera však bylo v 53. minutě opět vyrovnáno. Když dal v 57. minutě Tvrdek čtvrtý karlovarský gól, vypadalo už to pomalu na lázeňský export bodů. Přesně o minutu později ale Kracík po pěkné přihrávce Špindlera „do čtvrtice všeho dobrého“ vyrovnal, tentokrát už na konečných 4:4.

Komentáře Václava Ruprechta a Jaroslava Kracíka si můžete přečíst zde.