HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

5:3

22. Lodr (Hofrajtr), 40. Kracík (Keltyčka), 42. Hauer, 45. Kracík (Kepl), 56. Hauer (Kašpar) - 19. Kindl (J. Procházka), 35. J. Procházka (J. Šeda, Kindl), 38. Chaloupka (Kindl). Vyloučení: 3:5. Využití 1:2. Střely na branku: 14:31. Třetiny: 0:1, 2:2, 3:0

Freylach - Beneš, Keltyčka, Tóth, Kreuzman, Pejša, Tytl - Hauer, Kašpar, Heřman (30. Michailides) - Lodr (24. Suchý), Hofrajtr, Jindra - Hail, Kracík, Kepl. Trenér: Milan Razým

HC Dynamo Pardubice

Koutský - Kundl, Chaloupka, Štěpnička, Kolár, Havrda, Kosejk - J. Procházka, J. Šeda, Skokan - Nakládal, Potůček, Gasparík - Musil, Skuček, Bartoníček. Trenér: Josef Paleček

Plzeňští junioři v loňském ročníku porazili v prvním kole Pardubice 8:0, ovšem už od začátku utkání bylo jasné, že letos to zdaleka tak snadno nepůjde. Ve 2. minutě ujížděla dvojice Pardubických na jediného obránce, Nakládal našel Bartoníčka, ale Freylach jeho střelu zlikvidoval. Ve 13. minutě propadl obránce Beneš, znovu tak ujížděli dva hráči na jednoho beka, ale Beneš svou chybu stihl napravit. Plzeň mezitím nevyužila přesilovou hru, v níž si vypracovala několik střeleckých příležitostí. V 16. minutě po zaváhání celé plzeňské obrany trefil Skuček pravou tyč Freylachovy branky. Pardubice byly v této fázi zápasu lepší, ale Plzeň by s nimi držela krok ve skóre nebýt hrubé chyby Lodra. Ten nevyhodil puk ze třetiny a nejmladší hráč na ledě, v únoru teprve šestnáctiletý Kindl, dostal hosty do vedení.

Ve 21. minutě trefil pardubický Chaloupka tyč, ale udeřilo na druhé straně. Po přihrávce zpoza branky od Hofrajtra se trefil zblízka Lukáš Lodr. Když poté odjížděl na střídačku, zničehonic omdlel, spadl na led a zůstal ležet. Potíže prý souvisely s žaludečními problémy, které v uplynulém týdnu prodělal. Ve druhé přesilovce Plzně se ve slibné pozici objevil Tóth, ale mířil úplně vedle. Pak si před pardubickou klecí nerozuměli Hofrajtr s Keltyčkou, Hofrajtr uzmul puk Keltyčkovi a pravděpodobně mu tak zabránil ve vstřelení branky. Teprve když měly Pardubice čtyři vyloučené hráče, dočkaly se přesilovky. A hned ji využily. Skvělá souhra na ose Kindl - Procházka připomněla plzeňským fanouškům slavné přesilovkové kombinace Řezníčka s Vostřákem z bronzové sezóny na konci devadesátých let.

Ve 37. minutě byl vyloučen plzeňský mladíček Kreuzman, který hasil požár před Freylachem. Pardubice opět přesilovku využily. Po dvou rychlých střelách již Freylach nedokázal chytit další dorážku Chaloupky. Těsně před sirénou vrátil Plzeň do hry v její páté přesilovce gól Jaroslava Kracíka, který dorazil do sítě Keltyčkovo nahození od modré.

Do třetí části trenéři Razým s Ruprechtem stáhli hru pouze na dva útoky a vyplatilo se. Ve 42. minutě předvedl krásnou individuální akci Lukáš Hauer, projel soupeřovou obranou a vymetl pavučinku Koutského branky. I jeho, podobně jako Lodra, pak museli sbírat z ledu, poněvadž inkasoval vzápětí tvrdý úder od protihráče. Ve 45. minutě už Plzeň vedla. Po pravém křídle ujel Jaroslav Kracík a brankář Koutský si sám hodil puk do branky. Vyrovnat mohl Skokan, ale v klíčovém zákroku večera brankář Freylach podržel Plzeň. Ostatně, držel ji nad vodou celý zápas. V 55. minutě ještě vychytal nebezpečně kombinující dvojiciPotůček - Gasparík a vzápětí pečetil vítězství Lukáš Hauer. Byl to opět krásný gól, trefil se v pádu přímo pod víko nad lapačku. Vyloženou šanci měl ještě v poslední minutě Kepl, ale skóre se už neměnilo.

Zápas nedohráli obránce Tytl pro zranění v obličeji a útočníci Heřman (zranění hlavy) s Lodrem (nevolnost).

Hodnocení trenéra Razýma neleznete ZDE.

Milan Razým (hlavní trenér Plzně): První utkání je lepší hrát na hřišti soupeře, bohužel jsme ho hráli doma. Naši kluci byli hodně nervózní, na začátku utkání je moc neposlouchal puk a neplnili si úplně úkoly, které jsme si předsevzali. Soupeř se v první třetině také dostal do vedení. Od druhé části jsme již hru vyrovnali, ale soupeř využil dvě přesilovky a stále vedl. Věděli jsme, že Pardubice mají mladé mužstvo a že by nemuseli vydržet se silami. Z tohoto důvodu jsme riskli stažení hry na dva útoky a výborným výkonem v poslední třetině jsme otočili zápas. Nemalou zásluhu na tom má brankář Freylach, který nás v kritických momentech podržel.