Plzeň v závěru vybojovala bod

Junioři: Lasselsberger Plzeň – Pardubice 3:3. Domácí se v úvodu dvakrát ujali vedení, ale Pardubice dokázaly pokaždé srovnat. Od druhé třetiny byli hosté lepším týmem a po špatném střídání domácích strhli vedení na svoji stranu. Bod za remízu zajistil Plzni Heřman, který s přispěním pardubického gólmana v 57. minutě vyrovnal. Oporou byl pro svůj tým také brankář Freylach, který se po pár nejistých zákrocích v první třetině rozchytal a v poslední minutě zápasu chytil Procházkovi téměř jistý gól.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:3

Branky a nahrávky: 6. Kracík (Heřman, Bílek), 17. Tytl (Jindra), 57. Heřman (Kracík) – 10. Kubišta (Nakládal, Mervart), 18. Šeda (Procházka), 31. Luštinec (Starý). Rozhodčí: Rejthar – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:7, navíc Kracík (PLZ) 10 min. Využití: 0:0. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0. Diváci: 83.

Freylach – Gajda, Slaba, Kreuzman, Vaněk, Tytl, Keltyčka – Heřman, Bílek, Kracík - Morava, Novák (od 5. Lodr), Kašpar - Jindra, Hauer, Vobořil – Marek

HC Dynamo Pardubice

Koutský – Kindl, Štěpnička, Chaloupka, Kolář, Havrda, Mervart, Svoboda – Vavra, Šeda, Procházka - Bartoníček, Starý, Gasparik – Luštinec, Nakládal, Gasparik

Začátek zápasu se o několik minut opozdil, protože kostka nad ledem vypověděla službu. Nakonec se začalo bez časomíry, která byla zprovozněna až koncem první třetiny. Úvod zápasu se podařil o něco lépe domácím. Plzeň hrála již od poloviny první minuty přesilovku, když byl při svém útočném výpadu faulován Kracík. Jenže domácí se za celé dvě minuty ani nedostali do obranné třetiny soupeře, natož aby ohrozili Koutského v pardubické brance. První výraznější šanci si tak ve třetí minutě připravili hosté, ale střelu Koláře vyrazil Freylach betonem. Při buly v obranné třetině domácích skončil zápas pro plzeňského Nováka, který byl zraněn hokejkou v obličeji. Přesto se hráči Lasselsbergeru ujali vedení zásluhou Kracíka, který nejdříve zpoza branky přihrával Bílkovi a poté sám Bílkovu vyraženou střelu dorazil backhandem za Koutského záda. 5:14 – 1:0. Na konci sedmé minuty srazil Slaba pardubického Procházku loktem a hosté hráli přesilovku. Po zaváhání Tytla střílel Vavra těsně nad Freylachovu branku. Pardubice sice měli v přesilovce i další šance, ale překonat plzeňského brankáře se jim nepodařilo.

Přesto se hosté nakonec vyrovnávacího gólu dočkali. Křížnou přihrávkou našel Nakládal před brankou Kubištu a ten střelou pod víko nedal přemísťujícímu se Freylachovi šanci. 9:36 – 1:1. Hostům dodal vyrovnávací gól chuť do útoku a Freylach neměl o práci nouzi. Plzeňský gólman musel likvidovat nebezpečnou střelu Procházky a teč Vavry. Vedení mohli zpět na svou stranu strhnout domácí v přesilovce po faulu Havrdy na Bílka. Plzeňští sice byli po většinu přesilovky v obranném pásmu Pardubic a v držení kotouče, ale z rohu kluziště gól vstřelit nelze. Přesto se Plzeň podruhé v zápase ujala vedení. Po přihrávce Jindry nahodil od modré puk na branku Tytl a Koutský jeho lehkou střelu propustil za svá záda. 16:41 – 2:1. Hosté znovu zvýšili aktivitu. Střelu Kindla srazil ještě Freylach těsně mimo tyče, ale proti dorážce Šedy z bezprostřední blízkosti byl již bezmocný. Pozici mu navíc ztížil pardubický hráč, který celou dobu ležel v plzeňském brankovišti. Přesto rozhodčí Rejthar gól uznal. 17:27 – 2:2. Strhnout vedení potřetí na plzeňskou stranu mohl v závěru první třetiny Hauer, který projel celým kluzištěm a dvakrát vystřelil na pardubickou branku, jenže obě střely mířily mimo.

Druhá třetina začala tlakem Pardubic, které povzbudil nerozhodný výsledek po úvodní části. Přesto měli první velkou šanci ve 24. minutě domácí. Chytré nahození Slaby tečoval Kracík těsně mimo pardubickou branku. První útok si svým tlakem vykoledoval faul. Při následné přesilovce stáhl pardubický obránce po odpískání na led Heřmana, ale tentokrát se nevylučovalo. Domácí se v početní výhodě opět neprosadili a naopak se dopustili pro plzeňskou juniorku typické chyby, špatného střídání. Luštincovi se tak otevřel zcela volný prostor pro nájezd po křídle a střelou z levého kruhu prostřelil Freylachovy betony. 30:59 – 2:3. O pár minut později se pěkně uvolnil Morava, ale z podobné pozice jako předtím Luštinec pardubického brankáře nepřekonal. V čase 34:16 byl velmi přísně vyloučen domácí Slaba. Hosté měli největší šanci ke zvýšení svého vedení až po konci přesilovky ve 37. minutě, kdy se před Freylacha dostal po chybě plzeňské obrany Kubišta. Plzeňský brankář ale hrází z betonů zabránil pardubickému útočníkovi ve skórování. Ve 39. minutě měli zase šanci ke skórování domácí. Morava střílel a Hauer zblízka dorážel, jenže Koutský oba pokusy se štěstím zastavil.

Po nepovedené prostřední části byl cíl poslední třetiny jasný, alespoň vyrovnat. Již v první minutě byl blízko tomuto cíli Heřman, kterého našel v pravém kruhu krásnou přihrávkou Kracík. Heřmanova střela sice prošla pod pardubickým brankářem, ale ten změnil její směr tak, že branku minula. Heřman ve 44. minutě vybojoval pro svůj tým přesilovku, ale v té opět promarnil Kracíkovu nabídku ke skórování. V čase 46:05 se již domácí radovali z vyrovnávacího gólu, ale ten nebyl uznán pro posunutí pardubické branky. Bylo to velmi sporné rozhodnutí, protože puk přešel brankovou čáru přibližně ve stejném okamžiku, kdy byla branka zezadu nadzvednuta a obě tyče byly ještě na svých místech. Protože pardubičtí docílili posunutí klece tím, že na ní srazili plzeňského útočníka, nevylučovalo se. Velkou šanci ke zvýšení pardubického vedení měl vzápětí Procházka, ale tváří v tvář plzeňskému gólmanovi neuspěl. Další nepřesný výrok si připsal rozhodčí Rejthar ve 48. minutě. Vavra najel do plzeňského obránce Slaby, ale vyloučen byl domácí hráč. Pardubicím se přesilovka příliš nepodařila, navíc při ní Nakládal stáhl na led Moravu a byl vyloučen. Při následné plzeňské přesilovce našel Kracík přihrávkou zpoza branky Bílka, ale ten nepřehodil ležícího gólmana Koutského. Domácí se ale nakonec vyrovnání přece jenom dočkali, Kracík zavezl puk do útočného pásma a Heřman jej z velmi ostrého úhlu napálil na branku. K překvapení všech propadl puk mezi levou tyčkou a Koutského betonem a bylo vyrovnáno. 56:48 – 3:3. Přesto mohli domácí v závěru o bod za remízu ještě přijít. V 59. minutě zaváhala plzeňská obrana a Kubišta se dostal až před Freylacha, který ale jeho pokus schoval mezi betony. Půl minuty před koncem byl velmi přísně vyloučen Kracík, který následně dostal i osobní trest za bouchnutí hokejkou do mantinelu. V samém závěru utkání měl gól na hokejce Procházka, který dostal ideální křížnou přihrávku, ale výborný zákrok Freylacha zachránil domácím cenný bod.

Vzhledem k průběhu zápasu musel být trenér Plzně Karel Trachta s bodem určitě spokojený. „My jsme dnes nehráli dobře, ale ta bojovnost tam minimálně v závěru zápasu určitě byla. Nám se se štěstím podařilo vyrovnat, Pardubice byly dnes lepší než my. U mužstva jsme trochu postrádali zodpovědnost a nasazení. Hráči si po pár dobrých výsledcích mysleli, že to půjde samo, ale není to tak.“ Plzeň hrála v zápase šest přesilovek ale ani jednu nevyužila. „Z mojí zkušenosti musíte mít na přesilovky dobré hráče a pohodu, ta nám ale schází. Přesilovka je složitá věc a nedaří se někdy ani nejlepším týmům.“