Preview 14. kolo

Znovu a lépe! Indiáni vstupují do druhé čtvrtiny základní části!

Plzeň – Extraliga nám vplouvá do své druhé čtvrtiny základní části a indiáni jí načnou stylově, na svém ledě přivítají úřadujícího mistra z Liberce!

HC ŠKODA PLZEŇ
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
21. října 2015
14. kolo hokejové Tipsport extraligy

Vloni začal ve vzájemných duelech lépe Liberec, když jako první dokázal oloupit indiány o body a i přes mocný finiš domácích vyloupil HM Arénu v poměru 4:2. Jenže Západočeši se nedali a v odvetě pod Ještědem uzmuli na ledě lídra dva body. Ovšem i do třetice se radovali hosté, když v Plzni uspěli 3:1. Naposledy pak znovu domácí nebrali všechny body, indiáni na severu Čech podlehli v prodloužení. A výsledek 2:1 se v Podještědí opakoval i letos, tentokrát si ale svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Liberce

Tygři mají za sebou první kolo Ligy mistrů. Soupeřem jim byl Färjestad a Severočeši dokázali postoupit, když doma zvítězili 4:1, v odvetě pak těsně postup uhájili po prohře 0:2. V základní skupině Severočeši norský Lørenskog porazili 4:3 v prodloužení a 2:1 na jeho ledě, finskému TPS Turku zase podlehli v nájezdech i základní hrací době.

Tygři již nedominují jako v loňském ročníku, přesto o pomistrovské kocovině nemůže být řeč. V úvodních dvanácti zápasech Liberec nebodoval pouze třikrát, se Spartou, Třincem a v Brně. Aktuálně je tým na osmé příčce, má však duel k dobru, v případě tříbodového úspěchu bude dělit příčku pátou. Sedmé kolo ve Zlíně je v plánu až koncem listopadu.

Co do návštěvnosti domácích duelů patří Podještědským pátá pozice s průměrem 4770 diváků. Je to ale prakticky o tisíc fanoušků méně než před rokem. Přesilové hry Liberce jsou v celé extralize nejméně účinné. Z šestapadesáti možných jich využil pouze šest, proti Plzni ze tří žádnou. Naopak Tygři posbírali čtvrtý nejvyšší počet trestných minut, v bránění oslabení se pak pohybují zhruba ve středu startovního peletonu. Zajímavostí také je, že Severočeši s průměrem 54 procent vévodí statistice buly.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Nicholas Johnson - 28 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Krenželok, Šimek), 39. Lakatoš, 47. Svačina (Bartovič).
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš, Jánošík – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Svačina – Vlach, Špaček, Stránský.

HC Vítkovice Ridera 4
HC Škoda Plzeň 1
(2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Stastny (Květoň), 21. Olesz (Szturc), 27. Tomi (Stastny), 42. Urbanec (Sedlák, Olesz) – 18. Kracík (Kodýtek, Lev).
HC Škoda Plzeň: Hylák (Sochůrek) – Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Slovák, Němeček, M. Špaček – Vondráček, Kratěna (C), D. Kubalík – Johnson, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Lev, Kodýtek – Indrák, Hrnka, Vracovský.